Показання та протипоказання до аутогеннгой тренуванні.
Аутогенне тренування (АТ) найбільш ефективна при лікуванні неврозів і соматоформних розладів, порушенні адаптації і психосоматичних захворюваннях.
Відзначається добрий результат при бронхіальній астмі, в ініціальному періоді гіпертонічної хвороби та облітеруючого ендоартеріїту, при диспное, езофагоспазмі, стенокардії, спастичних болях в шлунково-кишковому тракті, виразковій хворобі.
АТ включається в комплексне лікування алкоголізму і наркоманії, для усунення абстинентного синдрому і формування установки на тверезість.
Протипоказання для АТ є стани неясної свідомості і марення, особливо марення відносини й переслідування. Не рекомендується АТ при гострих соматичних нападах і вегетативних кризах.
Показання, ускладнення і протипоказання до раціональної психотерапії.
Переконання є складовою частиною не тільки будь-якої форми психотерапії, але і будь-якого контакту лікаря і пацієнта в кожній клініці. Психотерапевт свідомо чи мимоволі навчає пацієнта конструктивного способу життя, переконує його взяти особисту відповідальність за свої вчинки і активну роль в управлінні свого життя.
Раціональна психотерапія в якості одного з елементів входить в усі види психотерапії, без неї утруднене початок кожного з них.
Ускладнень і протипоказань немає.
Показання та протипоказання для проведення гіпносуггестіі.
Показаннями для гіпнозу можуть бути: сильні головні болі, які не підлягають зняттю анальгетиками при невралгії трійчастого нерва, сильні головні болі іншої етіології, фантомні болі. Є результати при лікуванні гіпнозом атипових форм бронхіальної астми, нападів стенокардії, гіпертонічної хвороби I і II стадії, неврозів, деяких форм шкірних захворювань. Успішно застосовується гіпноз при лікуванні алкоголізму, наркоманії, в акушерській і стоматологічній практиці.
Протипоказаннями для гіпнотерапії слід вважати в гострій стадії, тромбози, інсульт, III стадію ГБ, гіпертонічний криз.
Застосування, ускладнення і протипоказання психоаналізу.
Психоаналіз як психотехніка може бути використана як інформативна процедура для широкого кола патології, що вимагає психотерапевтичного лікування. Традиційно вважається, що психоаналіз показаний пацієнтам з неврозами, особистісними розладами, сексуальними порушеннями.