Електрична енергія — універсальний, технічно й економічно найефективніший вид енергії. Її широко використовують у промисловому виробництві, будівництві, забезпечуючи в такий спосіб роботу різних механізмів і агрегатів, на електротранспорті (трамваї, тролейбуси, електропотяги), а також в усіх інших видах господарської діяльності, у побуті (освітлення, використання радіо- й телеапаратури, побутових приладів, комп'ютерів). Питома частка електроенергетики у промисловому виробництві становить зараз близько 12 %.
Перша електростанція загального користування розпочала роботу на території України 1880 р. в Києві. На початку XX ст. струм виробляли невеликі теплові електростанції. Великі ТЕС і ГЕС почали ставати до ладу у 20-30-х роках XX ст. У 1990 р. електростанції України виробили 298,5 млрд кВт год електроенергії, що майже у 25 разів більше, ніж у 1940 р. Після доволі помітного спаду обсягів виробництва електроенергії зараз вони знову зростають і, за підсумками 2008 р., становили 191,8 млрд кВт год.
Вправа 4. Подані словосполучення замініть на офіційно-діловий стиль.
Дрібненька деталь, височенна вежа, самий чистий, точнісінько туди, щонайліпше виконане завдання, день для відпочинку, тато робе на автобусі, глибочезна прірва.
Тема заняття: Багатозначні слова і контекст. Синонімічний вибір слова. Пароніми та омоніми у професійному мовленні.
Мета:
Знати:визначення понятьсиноніми, пароніми, омоніми навчити студентів доречно використовувати їх у професійному мовленні.
Вміти: користуватися різними видами словників для з’ясування лексичного значення слова, розвивати комунікативні здібності, логічне мислення, виховувати повагу до рідної мови.
План вивчення
1. Поняття про багатозначність слів та контекст.
2. Синоніми у професійному мовленні, синонімічний вибір слова.