Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 4. Досудове врегулювання господарських спорів

(практичне заняття)

Під час вивчення порядку досудового врегулювання господар­ських спорів перш за все необхідно звернути увагу на зумовленість ін­ституту досудового врегулювання господарських спорів такими принципами господарського процесу, як "солідарності господарських ін­тересів сторін".

Після цього необхідно розглянути загальні умови застосування проце­дури досудового врегулювання господарських спорів та основні її ета­пи. При цьому вивченню підлягають умови, що передують пред'явленню претензії, порядок пред'явлення претензії та її необхідні реквізити, а також порядок та строки розгляду претензії. Особливу увагу необхідно звернути на умови, за наявності яких строки розгляду претензії можуть бути продов­жені, та на наслідки визнання претензійних вимог контрагента.

Під час вивчення особливостей досудового врегулювання госпо­дарських спорів, які виникають під час укладання, зміни та розірвання до­говорів основні зусилля варто зосередити на вимогах процедури досудового врегулювання спорів відносно зміни або розірвання договорів.

На завершення вивчення теми необхідно ознайомитися зі спеціаль­ними процедурами досудового врегулювання спорів, установлених Статутом автомобільного транспорту України, Статутом залізниць Ук­раїни, Кодексом торговельного мореплавства, Повітряним Кодексом України тощо, а також із особливостями досудового врегулювання спо­рів у зовнішньоекономічній діяльності.

Завдання № 1

Під час подання позову в господарського суд Харківської області по­зивач подав суду поштову квитанцію, що підтверджувала надіслання відповідачеві претензії. Претензія повернулася без розгляду, тому що за даними поштового відділення відповідач був відсутній за вказаною ад­ресою. Ухвалою суду позов було залишено без розгляду на підставі то­го, що позивачем не було додержано вимог щодо порядку господарського врегулювання спору. Позивачем було подано заяву до наглядової інстанції господарського суду про перевірку ухвали, якою позов було за­лишено без розгляду, у порядку нагляду.

1. Яке рішення повинна була прийняти наглядова інстанція?

2. Обґрун­туйте відповідь.


Читайте також:

 1. II. Укладання господарських договорів способом оферти та її акцепту
 2. Блок підсобних і господарських приміщень
 3. Блок підсобних і господарських приміщень
 4. Будь_яких господарських органів, суб’єктів підприємництва,
 5. Види адміністративно-господарських санкцій
 6. Види водогосподарських балансів
 7. Види господарських договорів
 8. Види господарських договорів
 9. Види господарських зобов'язань
 10. Види господарських правопорушень
 11. ВИДИ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ
 12. Види господарських товариств
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання № 1 | Завдання № 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.