Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РОЗРАХУНОК СИСТЕМИ МІСЦЕВОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ (Варіант 2)

Втрату тиску на ділянці повітряпроводу, Па, визначають як суму втрат тиску на тертя Δртр, Па, та на переборення місцевих опорів Δрz, Па:

Δр = Δртр + Δрz (6.1)

де

(6.2) (6.3)

(6.4) (6.5)

ΔpR – питомі втрати тиску на тертя, Па/м (додаток VI); l – розрахункова довжина ділянки повітряпроводу, м; ξ – коефіцієнт місцевого опору вентиляційних пристроїв ділянки (додатки V, VII, VIII); рд – динамічний тиск потоку, Па, в тому перерізі, до якого віднесений коефіцієнт місцевого опору; λ – безрозмірний коефіцієнт тертя; d – внутрішній діаметр повітряпроводу, м; υ – швидкість руху повітря, м/с; ρ – густина повітря, кг/м3.

Коефіцієнти місцевого опору перехресть приймають рівними відповідним коефіцієнтам бокового відгаледження і проходу прямого трійника (додатки VII, VIII), а штаноподібного трійника – боковому відгалудженню прямого трійника.

Коефіцієнт тертя визначають за універсальною формулою А.Д. Альтшуля:

(6.6)

де kэ – абсолютна еквівалентна шорсткість, рівна середній величині виступів на внутрішній поверхні повітряпроводів (табл.5).

Для визначення питомої втрати тиску на тертя ΔpR рекомендується при 4·103<Re<6·104 використовувати залежність

, (6.7)

а при 6·104<Re<109 – залежність

. (6.8)

Номограма (додаток VI) побудована з використанням формул (6.7) та (6.8) при густині повітря ρ = 1,205 кг/м3 та кінематичній в’язкості υ = 15·10-6 м2/с.

Значення ΔpR для прямокутного, близького до квадратного перерізу повітряпроводу із сторонами a і b рівне ΔpR для круглого перерізу з еквівалентним діаметром dэ = 2ab/(a+b), а для витягнутого – тому ж значенню, але з коефіцієнтом 1,1.

Аеродинамічний розрахунок виконують з метою вибору діаметрів повітряпроводів, регулюючих пристроїв та збудниківруху повітря. Порядок розрахунку наступний:

1. Компонують вентиляційну систему. При цьому уніфіковані трійники орієнтують так, щоб витрата повітря в бічному відгаледженні біла не більшою ніж витрата його в прохідній частині трійника.

2. Будують аксонометричну схему вентиляційної системи і на ній відзначають відомі витрати на ділянках. Розв’язуючи послідовно рівняння витрат мас повітря у вузлах, знаходять витрати на всіх ділянках і необхідну загальну витрату повітря.

3. Попередньо намічають швидкості руху повітря, м/с: 4 – 6 – в кінцевих ділянках, 6 – 8 – в повітряпроводах, безпосередньо з’єднаних з кунцевими ділянками, 8 – 10 – в повітряпроводах, які безпосередньо не зв’язані з кінцевими ділянками і віддалених від вентагрегату, 10 – 13 – на ділянках, близьких до вентагрегату, але безпосередньо не зв’язаних з ним, та 14 – 15 – на ділянках, безпосередньо з’єднаних з вентагрегатом.

4. Використовуючи номограму (додаток VI), по швидкостям та витратам повітря відмічають діаметри повітряпроводів і остаточно приймають їх після співставлення з діаметрами уніфікованих трійників (табл. 4).

5. Розраховують дійсну швидкість повітря на ділянках, приймають питомі втрати тиску на тертя ΔpR (додаток VI), обчислюють Δpтр за формулою (6.2). По додатках V, VII, VIII приймають коефіцієнти місцевого опору на ділянках ξ і обчислюють їх суму: за формулами 6.5, 6.3 та 6.1 визначають динамічний тиск рд, втрати тиску на місцеві опори Δpz і повні втрати тиску на ділянках Δp.

6. Для вибору вентилятора слід збільшити загальну витрату повітря системи за формулою:

, (6.9)

де kп – коефіцієнт, який при розміщенні вентилятора за межами приміщення, що обслуговується, а для систем місцевих відсосів – незалежно від цього приймають для повітряпроводів з металу, пластмаси та асбестоцементних труб довжиною більше 50 м рівним 1.1, а з іншого матеріалуабо при більшій довжині – 1.15 (СніП ІІ-33-75).

При цьому в розрахунок довжини системи загальнообмінної вентиляції приймають лише частину повітряпроводів, які прокладаються поза обслуговуюсим приміщенням, а системи місцевої вентиляції – повітряпроводи від найбільш віддаленої ділянки до вентилятора.

Втрату тиску Δpц.макс. знаходять шляхом обходу усіх циклів з паралельним розрахунком і порівнянням втрат тиску Δpц, Па,

, (6.10)

де - втрата тиску на ділянці, яка входить в цикл, що розглядається, Па; - динамічний тиск повітря, Па, що випускається з вентиляційного пристрою досліджуваного циклу.

Для аеродинамічних характеристик вентиляторів, які побудовані не по повному, а по статичному тиску необхідність враховування відпадає.

При виборі вентилятора приймають коефіцієнт запасу тиску 1.1.

7. Після вибору вентилятора усувають нев’язки тисків в системі, які розглядаються як різниця між повним тиском вентилятора рв та втратою тиску цикла Δpц:

(6.11)

Нев’язку тисків циклів можна усувати шляхом переходу кінцевої ділянки на менший діаметр, при якому втрата тиску:

(6.12)

Для цього можна використати також дроселюючою вставкою, довжину якої розраховують за допомогою запропонованої ГПІ «Сантехпроект» формули:

(6.13)

При усуненні нев’язки за допомогою застосування діафрагм (додаток IX), коефіцієнт місцевого опору діафрагми розраховують за формулою:

, (6.14)

де рд.у – динамічний тиск повітря на ділянці системи, Па.

Якщо нев’язку усувають за допомогою дросель-клапану (додаток V), то кут установки його δ знаходять по коефіцієнту місцевого опору ξо.


7. ПРИКЛАДИ РОЗРАХУНКІВ


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи
  9. VI. Філогенез нервової системи
  10. А) Заробітна плата її форми та системи.
  11. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  12. А) Поліпшення системи зворотного зв'язку.




Переглядів: 725

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аеродинамічний розрахунок систем вентиляції заснований на залежності | Приклад розрахунку за схемою1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.