Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні характеристики проектів

До основних характеристик, які відіграють важливу роль при управлінні проектами, відносяться:

- початкові умови: ці елементи необхідна складова початкових даних для розробки і вибору концепції проекту. Вони характеризують:

- передісторію та існуючий стан системи;

- існуючий стан навколишньої системи (передбачуваного проекту);

- вимоги до результатів проекту і способам їх досягнення (наприклад, до надійності);

- обмеження на цілі і результати проекту, що визначають кількісні характеристики і допустимі межі обсягів робіт, якості, витрат і прибутків, термінів, тривалості, споживаних ресурсів, ризиків і т.д.

- область допустимих рішень проекту: це велика кількість рішень по реалізації проекту, що задовольняють заданим обмеженням проекту.

- вибір і оцінка альтернатив проекту: передбачає знаходження кращого варіанта проекту з усієї множини допустимих рішень.

- документація проекту: це сукупність взаємопов'язаних документів, що стосуються проекту і управління проектом. Система документації функціонує протягом усього життєвого циклу проекту, і відображає всю інформацію, пов'язану з підготовкою, розробкою, реалізацією і завершенням проекту і забезпечує нормальну комунікацію всіх членів команди і інших учасників проекту. Система документації проекту створюється з метою ефективного керівництва проектом, уніфікації і фіксацій необхідної інформації, своєчасного і оперативного забезпечення учасників проекту необхідною і достатньою для їх потреб документованою для їх потреб інформацією, стандартизація складу і формату показників, створення інформаційної бази для аналітичної роботи, фіксація і накопичення дослідних даних для майбутніх проектів, фіксація контролю виконання рішень і зобов'язань, мінімізація можливих конфліктів і непорозумінь, швидке включення в курс справи нових членів команди і керівництва. У цей час загальноприйнятих стандартів для системи проектної документації немає.

- види забезпечення проектів: до основних видів забезпечення відносяться: інформаційне, програмне, технічне, організаційне, методичне, правове, математичне і інш.

- методи і техніка управління проектами: сукупність формальних, логічних, організаційних методів і технічних прийомів управління проектами, які зачіпають обширні області знань і дисципліни з вироблення і прийняття рішень.

Основні методи і технічні прийоми що використовуються в управлінні проектами в порядку розвитку основних фаз життєвого циклу:

- розробка концепції проекту: використовуються методи визначення цілей проекту, методи опису і аналізу цілей, методи маркетингу, соціологічні методи, експертні системи, методи концептуального проектування (формалізований опис предметної області, початкових умов і обмежень, вибір критеріїв, пошук рішень, вибір альтернатив), методи передпроектного аналізу.

- розробка проекту: використовуються методи структурної декомпозиції, методи побудови композиційних структурних моделей, методи моделювання процесів здійснення проектів, імітаційне моделювання, методи календарного планування (часовий, вартісний, ресурсний аналіз, планування ресурсів і витрат), методи функціонально-вартісного аналізу, урахування ризику, надійності, методи управління якістю, методи проектного аналізу на стадіях розробки.

- реалізація проекту: методи оперативного планування робіт, ресурсів і вартості, методи маркетингу, а саме облік, контроль, аналіз ходу робіт і динаміки показників, актуалізація планів, прогноз розвитку проекту і регулювання методів контролю витрат, методи управління запасами, методи управління змінами, методи проектного аналізу на стадії реалізації проекту.

- завершення проекту: методи аналізу ефективності проекту, методи розробки виконавчих графіків і аналізу даних про запланований і фактичний хід проекту.

До важливих техніко-економічних показників результатів проекту відносяться:

- обсяги робіт;

- терміни виконання робіт;

- вартість, витрати, собівартість, прибуток;

- якість;

- комерційний ризик і надійність;

- життєздатність проекту;

- конкурентність;

- соціальна і суспільна значущість проекту.

Основні характеристики проекту повинні допомагати оцінити наступні аспекти його здійснення:

- технічні – тобто, чи є проект технічно обгрунтованим і чи використовуються в ньому кращі з можливих альтернатив;

- комерційні - чи є проект перспективним;

- фінансові –чи є проект життєздатним з фінансового боку, чи відшкодовуються витрати, яка рентабельність проекту, фінансовий ризик і інш.

- екологічні - який вплив чинить проект на навколишнє середовище, чи є він екологічно узгодженим, чи достатні заходи, що приймаються по зниженню впливу проекту на навколишнє середовище;

- організаційні - чи є організація, відповідальна за проект загалом і як вона виконує покладені на неї функції з підготовки, реалізації, експлуатації і управління проектом на всьому його життєвому циклі;

- соціальні - чи відображає проект місцеві умови, чи чинить негативний вплив на деякі групи населення, чи сумісний із звичаями і традиціями зацікавлених учасників;

- економічні - чи є проект економічно виправданим, чи перевищують позитивні результати проекту витрати на його здійснення і експлуатацію, чи можна збільшити вигідність проекту, з якими ризиками зв'язаний проект, чи включає проект адекватні стимули для різних учасників проекту.

 


Читайте також:

  1. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  2. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  3. II. Основні засоби
  4. II. ОСНОВНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  5. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  6. III. Основні обов'язки робітників та службовців
  7. IV. Основні обов'язки адміністрації
  8. V. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  9. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  10. VII. ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ХХ ст.
  11. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  12. Акустичні характеристики порід




Переглядів: 3210

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття проекту | Причини виникнення і сутність управління проектами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.