Перш ніж описувати методику попереднього діагнозу проблем, корисно коротко відзначити деякі розповсюджені помилки, що роблять не тільки клієнти при визначенні своїх проблем, але і деякі консультанти. "Те, як я визначаю проблеми, обмежує мої здібності вирішувати їх”.
Прийняття симптомів за проблеми — найбільш розповсюджена помилка. На деякі дуже явні питання, що хвилюють керівництво (наприклад, зниження збуту, недостача новаторських ідей у дослідно-конструкторському відділі, прогули), дивляться як на проблеми, хоча вони можуть бути лише симптомами більш глибоких труднощів.
Упереджена думка про причини проблем.Деякі керівники і консультанти "знають, які повинні бути" причини, не збираючи і аналізуючи факти.
Погляд на проблему лише з однієї технічної точки зору.Це часто трапляється, якщо діагноз ставить керівник або консультант високої кваліфікації з ухилом в одну технічну сферу (конструювання, бухгалтерський облік, психологія), і якщо не приймається до уваги широкий спектр управлінських проблем.
Ігнорування того, як проблема сприймається в різних частинах організації.Наприклад, консультант може прийняти визначення, запропоноване вищим керівництвом, не з'ясувавши, як дивляться на неї співробітники.
Незавершений діагноз проблеми.Через те що попередній діагноз проблеми повинен проводитись швидко, консультант може не встояти перед спокусою передчасно завершити цю роботу. Він може не дізнатися про інші проблеми, що можуть бути безпосередньо зв'язані із вихідним питанням, представленим клієнтом.