Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Призначення і схеми трансмісій

Зміст

Конспект лекцій

Рульове керування

Ч. 3 Силова передача. Ходова частина.

Будова і експлуатація автомобіля

Департамент аграрної освіти та науки

Міністерство аграрної політики України

 

Мирогощанський аграрний коледж

 

 

 

 

 

Укладач: Давидов Сергій Григорович, викладач технічних дисциплін вищої категорії

 

Рецензент: Бірук Микола Сидорович, викладач технічних дисциплін вищої категорії, викладач - методист

 

 

Розглянуто конструкцію, принцип роботи, експлуатаційні регулювання і технічне обслуговування механізмів, агрегатів і систем легкових автомобілів та основи експлуатації автотранспорту.

Для студентів при підготовці до навчальних і практичних занять та самостійного вивчення окремих тем і навчальних питань.

 

 

стор

 

13. Загальна схема силової передачі. Зчеплення. Коробка передач. Карданна передача. Ведучі осі
14. Технічне обслуговування силової передачі
15. Ходова частина автомобіля і причепа
16. Технічне обслуговування ходової частини автомобіля і причепа
17. Рульове керування
  Література

 

Тема 13. Загальна схема силової передачі. Зчеплення. Коробка передач. Карданна передача. Ведучі осі

 

 

Трансмісія (силова передача) автомобіля служить для передачі обертального моменту від двигуна до ведучих коліс. При цьому передаваний обертальний момент змінюється за величиною і напрямом та розподіляється у певному співвідношенні між ведучими колесами.

Обертальний момент на ведучих колесах залежить від передавального відношення трансмісії, яке дорівнює відношенню кутової швидкості колінчастого вала двигуна до кутової швидкості ведучих коліс. Передавальне відношення трансмісії вибирається залежно від призначення автомобіля, параметрів його двигуна і необхідних динамічних якостей.

Трансмісіїза способом передачі обертального моментуподіляють на:

· механічні;

· гідравлічні;

· електричні;

· комбіновані (гідромеханічні, електромеханічні).

На вітчизняних автомобілях найпоширеніші механічні трансмісії, в яких передавальні механізми складаються із жорстких, що не деформуються, елементів (металевих валів і шестерень). На автобусах Лікінського і Львівського заводів, а також на великовантажних автомобілях БелАЗ застосовують гідромеханічні трансмісії з автоматизованим переключенням передач. Частина великовантажних автомобілів БелАЗ мають електромеханічну трансмісію з мотор – колесами.

Схема трансмісії автомобіля визначається його загальним компонуванням: розміщенням двигуна, кількістю і розташуванням ведучих мостів, видом трансмісії.

Рис. 13. 1.Схеми трансмісій:

а – автомобіля 4 ´ 2; б – передньоприводного автомобіля 4 ´ 2; в – автомобіля 4 ´ 4;

г – автомобіля 6 ´ 4.

Автомобілі з механічною трансмісією і колісною формулою 4 ´ 2 мають найчастіше переднє розташування двигуна, задні ведучі колеса і центральне розміщення агрегатів трансмісії (автомобілі ЗИЛ – 130,

МАЗ – 5335, ГАЗ – 24 та ін.). Тут двигун 1, зчеплення 2 і коробка передач 3 (рис. 13. 1, а) об’єднані в один блок і утворюють силовий агрегат. Обертальний момент від коробки передач 3 передається карданною передачею 4 на ведучий задній міст 5.

Істотні відмінності має трансмісія передньоприводного автомобіля

ВАЗ – 2108 з колісною формулою 4 ´ 2 (рис. 13. 1, б). Особливістю цієї схеми є виконання ведучим переднього моста з керованими колесами. Це потребувало об’єднання в єдиний силовий агрегат двигуна 1, зчеплення 2, коробки передач 3, механізмів ведучого моста 5 (головну передачу і диференціал) і карданних шарнірів 6 однакових кутових швидкостей, з’єднаних з передніми ведучими колесами.

На рис. 13. 1, в показана схема трансмісії автомобіля з переднім і заднім ведучими мостами (автомобіль УАЗ – 469). Характерною особливістю цієї схеми є застосування в трансмісії роздавальної коробки 7, яка через проміжні 9 карданні вали передає обертальний момент передньому 8 і задньому 9 ведучим мостам. У роздавальній коробці є пристрій для включення і виключення переднього моста і додаткова знижувальна передача, що дає змогу значно збільшити обертальний момент на колесах автомобіля в разі потреби.

Схема механічної трансмісії триколісних вантажних автомобілів КамАЗ показана на рис. 13. 1, г. На цих автомобілях середній 10 і задній мости ведучі. Обертальний момент до них передається одним карданним валом 4, в головній передачі середнього моста передбачений міжосьовий диференціал і прохідний вал, який передає обертальний момент на карданний вал 11 приводу заднього моста. В інших схемах трансмісій трьохвісних автомобілів обертальний момент до ведучих мостів може передаватись окремо карданними валами від роздавальної коробки (автомобіль Урал – 375).

Схеми гідромеханічних трансмісій передбачають об’єднання в єдиному блоці двигуна і гідромеханічної коробки передач, обертальний момент від якої передається ведучим колесам через карданний вал і механізми заднього моста як у звичайній механічній трансмісії.

На автомобілях (БелАЗ) з електромеханічною трансмісією дизельний двигун приводить в обертання генератор постійного струму, енергія від якого передається проводами до електродвигунів коліс. Колісний електродвигун монтують в ободі колеса разом із знижувальним механічним редуктором. Така конструкція називається мотор – редуктором.

 

 


Читайте також:

 1. VІ. Структурно-логічні схеми
 2. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
 3. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
 4. Алгоритми та блок-схеми
 5. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 6. Бізнес-планування, його суть та призначення
 7. Блоки схеми алгоритму
 8. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
 9. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
 10. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
 11. Бурові долота спеціального призначення
 12. Бурові установки для буріння стволів, їх призначення і класифікація.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технічне обслуговування стартера | Конструктивні особливості зчеплення автомобіля ЗАЗ – 1102.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.