Громадянин К. отримав квартиру і домовився з бригадою у складі - столяра О., сантехніка Б., маляра М. про проведення ремонту. Було узгоджено: строк виконання роботи до 1 червня 2004 року, загальну вартість робіт і обумовлено, що роботи будуть проводитися з матеріалів виконавців, склад, якість і вартість яких попередньо узгоджується з К.
До 1 червня 2004 року було постелено паркет та виконано інші столярні роботи, наклеєно шпалери в 2-х із 3-х кімнат та у ванні покладена облицювальна плитка. Інші сантехнічні роботи не були завершені з вини Б.
К. зажадав розірвання договору і стягнення неустойки за прострочення виконання робіт.
Вкажіть можливі варіанти вирішення ситуації.
Хто є суб’єктом відповідальності? Проаналізувати: солідарний обов’язок боржників, солідарну відповідальність (ст. ст. 541-544 ЦК України).
Задача 2.
При виконанні підрядних робіт на замовлення товариства з обмеженою. відповідальністю “Орхідея” (будівництво павільйону) громадянин К. впав із даху споруди, і в результаті одержаних травм став інвалідом І-ї групи. Чи має К. право вимагати відшкодування завданої здоров’ю шкоди від товариства з обмеженою. відповідальністю “Орхідея”? В чому полягають ризики підрядника?
Чи зміниться вирішення питання, якщо К. уклав трудовий договір на час виконання роботи з ТзОВ?
Відповідь обґрунтуйте з посиланням на чинне законодавство. Ознайомтеся із ч.2 ст. 1172 ЦК України.
Задача 3.
Дитячий театр замовив художнику М. декорації до новорічної вистави, яка мала відбутися 30 грудня. Через хворобу художник не зміг завершити роботу в повному обсязі і представив театру лише частину декорацій 28 грудня. Дирекція театру терміново найняла художника Т. для завершення роботи з додатковою оплатою.
Художник М. звернувся з вимогою про оплату виконаної роботи. Дирекція погодилася на оплату, вирахувавши із суми витрати на оплату праці Т.
Чи правомірні дії дирекції театру? Які права художника М. згідно з укладеним договором?