Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Задача 3.

Книш, Гуков, Узлов і Білецький проживали у будинках, які належали їм на праві власності, об'єднавши матеріальні і трудові зусилля, підвели до своїх будинків водопровід.

Через рік Гуков продав будинок Жмакіну. Коли останній вселився, Книш, Узлов і Білецький припинили постачання води до будинку Жмакіна. Вони заявили йому, що він не є учасником договору про підведення водопроводу, ніякої участі у його проведенні не брав, а тому і не вправі без їх згоди користуватися ним.

Жмакін вважав, що договір, на який посилаються Книш, Узлов і Білецький, припинив свою дію, оскільки його мета - проведення води до будинків - була досягнута ще рік тому, і що він має право, придбавши будинок Гукова, користуватися водопроводом.

Вирішить спір.

 

Задача 4.

Комерційний банк уклав з ТОВ "Мета" договір про сумісну діяльність, згідно з яким учасники вирішили створити у приміщенні магазину пункт обміну валюти. Згідно договору банк надавав обладнання необхідне для роботи пункту, а магазин - право користування приміщенням і трудовий внесок своїх робітників, які повинні обслуговувати цей пункт. Ведення загальних справ було доручено банку. У зв'язку з перевіркою у магазині перед податковим інспектором постало питання: чи можна вважати прибуток, отриманий за договором про сумісну діяльність магазином, незаконним і як такий, що підлягає вилученню до бюджету, якщо діяльність пункту обміну валюти передбачає наявність банківської ліцензії, якої у магазину не має?

Вирішіть справу.

Яка мета договору про сумісну діяльність?

 

Задача 5.

Бюро реєстрації прав на нерухомість у житловій сфері відмовило у державній реєстрації договору міни двох квартир на тій підставі, що у ньому була відсутня вказівка ціни обмінюванних жилих приміщень. Співробітник Бюро пояснив заявникам, що ціна є істотною умовою договору продажу нерухомості. Кожна з сторін договору міни признається продавцем належного їй товару, отже, визначення у грошовому вираженні ціни квартир обов'язково і для договору міни.

Учасники договору звернулися до адвоката з питанням про те, чи обґрунтована позиція Бюро і якою мірою до договору міни можуть застосовуватися правила про купівлю-продаж.

Дайте консультацію.

Чи зміниться ваше рішення, якщо за договором приватизована квартира обмінюється на право користування неприватизованим жилим приміщенням.

 

МОДУЛЬ 4. НЕДОГОВІРНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Тема 23: зобов’язання З ОДНОСТОРОННІХ ДІЙ

Години

ПЛАН

 

1. Публічна обіцянка винагороди без оголошення конкурсу.

2. Публічна обіцянка нагороди за результатами конкурсу.

3. Вчинення дій в майнових інтересах іншої особи без її доручення.

4. Рятування здоров’я та життя фізичної особи, майна фізичної чи юридичної особи.

5. Створення загрози життю, здоров’ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи.

6. Набуття, збереження майна без достатньої правової підстави.

Список літератури:

1. Цивільне право України: Підручник: У 2 кн./ О.В. Дзера (кер. авт. кол.), Д.В.Боброва, А.С.Довгерт та ін.; За ред. О.В. Дзери, Н.С.Кузнєцової. — К.: Юрінком Інтер, 2005. — Кн. 2. — 640 с.

2. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України. [текст] / За заг. ред. В.В. Богатиря — К.: «центр учбової літератури», 2012. — 1024 с.

3. Назаренко В. Істотні умови аграрно-правового договору комісії у сфері зовнішньоекономічної діяльності // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 2. - С. 101-104.

4. Право інтелектуальної власності Навч. посіб. / В. Р. Кравець, В. Г. Олюха, О. М. Стець та ін.; за заг. ред.. Кравця В. Р., Олюхи В. Г. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 270 с.

5. Харитонов Є. О. Харитонова О. І., Старцев О. В. Цивільне право України : Підручник. – Вид. 2, перероб. і доп. – К. : Істина, 2009. – 816 с.

6. Цивільне та сімейне право : навч. посіб. для підготовки до державного екзамену / І. Е. Берестова [та ін.] ; ред.: Л. А. Литовченко, Д. С. Лещенко : рец.: О. М. Обушенко, В. І. Щербина : Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпропетровськ : ДДУВС, 2010. - 236 с.

7. Цивільне право України : посіб. для підготовки до іспитів / О. Г. Братель, С. А. Пилипенко : Київський національний університет внутрішніх справ. - К. : ФОП Ліпкан О. С., 2010. - 256 с.

8. Цивільне право : підручник : у 2 т. / В. І. Борисова (кер. авт. кол.) Л.М. Баранова, Т.І. Бегова та ін..; за ред.. В.І. Борисової, І.В. Спасибо-Фатеєвої, В.Л. Яроцького – Х. : Право. – 2011. – Т.2. – 816.

9. Цивільне право України. Особлива частина : підручник, за ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової, Р. А. Майданника. – 3 – тє вид., перероб. і допов. – К. : Юрінком Інтер, 2010. - 1176 с.

 


Читайте також:

  1. Б. Задача
  2. Взаємне положення площин. Перша позиційна задача
  3. Взаємне положення прямої і площини. Друга позиційна задача.
  4. Вторая задача анализа на чувствительность
  5. Головна задача м/н фінансового менеджменту полягає у оцінці короткострокових і довгострокових активів і зобов’язань фірми у часовому і просторовому використанні м/н ринків.
  6. Двоїста задача
  7. Двухмерная задача Коши
  8. З праці В. Леніна «О задачах пролетариата в данной революции»
  9. Загальна задача лінійного програмування (ЗЛТ)
  10. Задача # 12 (з тих, що вона скидувала)
  11. Задача 1
  12. ЗАДАЧА 1




Переглядів: 403

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання 1. | Тема 24: Загальні положення про відшкодування шкоди

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.047 сек.