Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Семінар 2

У першому питанні охарактеризуйте основні напрямки політики РКП(б) щодо України на поч. 1920 р. Дайте оцінку “Тезам з українського питання” Х.Раковського від 19 листопада 1919 р. Чи можна вважати резолюцію ЦК РКП(б) “Про Радянську владу на Україні”, в якій зазначалося, що “РКП(б) стоїть на точці зору визнання самостійності УСРР”, зміною політики більшовиків у національному питанні? Проаналізуйте “Лист до робітників і селян України з приводу перемог над Денікіним” В.Леніна. Доведіть, що вся політична практика більшовизму спиралася на маскувальну термінологію.

У другому питанні висвітліть процес відновлення більшовицької влади в Україні на початку 1920 р. Дослідіть зміни в адміністративно-територіальному устрої України в 1919-1920 рр. Розкрийте особливості системи державної влади в УСРР. З якою метою було створено Всеукраїнський революційний комітет (Всеукрревком)? Вибори до Рад.

Проаналізуйте напрями комуністичного руху в Україні: КП(б)У, УКП(б), УКП. Прослідкуйте процес встановлення однопартійної диктатури. Назвіть причини витіснення більшовиками опонентів з політичної арени, використовуючи “аналіз ситуації” (див. додаток 5.1). Заповніть таблицю: “Становлення однопартійної системи в радянській Україні”.

 

Легальні партії, які діяли в Україні на початку 1920-х рр. Їх ліквідація
   

 

Прокоментуйте заяву В.Леніна щодо самоліквідації українських національних партій: “Ця перемога варта кількох добрих битв”. В.Блакитний, П.Любченко: політичні портрети. Прослідкуйте еволюцію поглядів В.Винниченка у 1920 р. Передайте зміст “Листа до українських робітників і селян” В.Винниченка, надрукованого 23 жовтня 1920 р. у Відні.

Висвітліть ІУ Всеукраїнської партконференції, яка відбулася у Харкові 17-23 березня 1920 р. Партійна чистка. Після “оздоровлення” партійної організації в листопаді 1920 р. була проведена У Всеукраїнська партконференція (прокоментуйте її рішення).

Розпочинаючи характеристику третьогопитання, висвітліть радянські реформи у галузі економіки. Вкажіть основні складові політики “воєнного комунізму” у 1920 р. Перерахуйте заходи щодо відбудови промисловості України (Промбюро). Проаналізуйте процес націоналізації української промисловості. Мілітаризація народного господарства. Українська трудова армія. Всеукраїнський комітет із проведення загальної трудової повинності. В.Чубар: політичний портрет.

Розкрийте особливості відновленняпродовольчої диктатури й державної хлібної монополії. Хлібна розкладка. Комнезами. Які чинники впливали на проведення земельної політики радянської влади у 1920 р.?

Проаналізуйте “червоний терор” зразка 1920 р. Голова РНК X.Раковський у травні 1920 р. повідомляв своїм найближчим соратникам: “...система приду­шення повстань найдикіша” (прокоментуйте). Доведіть, що моральний жах терору, його вплив на розклад людської психіки визначався не окремими вбивствами і навіть не їхньою кількістю, а системою, яка насаджувалася більшовицькою диктатурою. Антикомуністичні настрої проявлялись в найрізноманітніших формах (охарактеризуйте). Під якими гаслами відбувався антикомуністичний рух у 1920 р.? Махновці у 1920 р. Висвітліть один з перших проявів антикомунізму в Червоній армії – виступ військового гарнізону у Миргороді в другій половині березня 1920 р. Чому незадоволення в армії зростало? Поширення в Україні селянських повстань обумовили створення Постійної наради по боротьбі з бандитизмом (дайте оцінку її діяльності). Чому у жодному державному чи партійному більшовицькому документі не було поставлено під сумнів основи політики “воєнного комунізму”?

У четвертому питанні дослідіть місце українського питання у зовнішньополітичній концепції радянської Росії у 1920 р. Висвітліть перебіг радянсько-польської війни. Східна Галичина влітку 1920 р. розглядалася радянським керівництвом як міст для перекинення соціалістичної революції у Західну Європу (обґрунтуйте). Назвіть причини поразки радянських армій під Варшавою. Чому більшовикам не вдалося поширити радянську владу у Польщі? Які цілі щодо України переслідував РНК РСФРР у ході радянсько-польських переговорів (серпень 1920 р.–березень 1921 р.)? Визначте наслідки Ризького мирного договору для України (прес-конференція (див. додаток 5.10).

У п’ятому питанні висвітліть політику радянського уряду в культурній і духовній сферах. Політизація. Назвіть функції наркомату радянської пропаганди. Проаналізуйте боротьбу уряду УСРР з масовою неписемністю, безпритульністю. Прослідкуйте зміни у системі середньої і вищої, професійної освіти. Дайте характеритику процесам ідеологізації у літературі, живописі, скульптурі, театрі, музиці. Назвіть причини наступу більшовиків проти церкви. Боротьба з “п’ятою колоною контрреволюції” (з’ясуйте масштаб). Південно-східний російський церковний собор. Всеукраїнський православний церковний собор.

Дайте оцінку радянському варіанту української державності. Визначте здобутки і прорахунки урядів УСРР, а також наслідки для історії України утвердження радянської влади.



Читайте також:

  1. Балів – за роботу на семінарському занятті.
  2. Види, завдання та вимоги до проведення практичних(семінарських) занять
  3. Види, завдання та вимоги до проведення практичних(семінарських) занять
  4. Глава 3 Методика виконання студентами завдань з практичних і семінарських занятьта проведення таких занять. Підготовка та проведення змодельованих судових процесів
  5. До семінарських занять з дисципліни
  6. ДО СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
  7. ДО СЕМІНАРСЬКИХ І ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
  8. Завдання для семінарських занять
  9. Завдання до семінару № 1
  10. Завдання до семінару № 2
  11. Завдання до семінару № 3
  12. Завдання до семінару № 4




Переглядів: 352

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методичні поради | Тема Білогвардійські війська в Україні (1918-1920 рр.) (самостійне опрацювання)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.