Усний журнал — організаційна форма інформативного характеру, змістовий матеріал якої подається окремими, логічно пов'язаними частинами у вигляді тематичних сторінок. У процесі його підготовки розробляється:
· тема усного журналу;
· «титульна» сторінка журналу — анонс теми та основного змісту;
Під час підготовки проекту усного журналу основною метою є пошук різноманітних засобів та прийомів викладу інформації. Це дозволяє створити варіативність його сторінок та емоційний вплив на аудиторію. Цього можна досягти за рахунок закладання в проект усного журналу таких засобів, як віршовані та музичні заставки, наочне оформлення, елементи інсценування та театралізації, створення художньо-публіцистичного «образу» інформації, що є елементами «оживлення сторінок».
Кількість сторінок журналу залежить від теми та аудиторії, але здебільшого знаходиться в межах 3-5 сторінок. Наприклад, усний журнал «Міфи та факти про нікотин» може включати такі сторінки: «Маленькі історії про велику отруту», «Паління і твоє здоров'я», «Як сказати цигарці — ні!».
Під час розробки проекту усного журналу на початку доцільно працювати над проектуванням змісту та засобів висвітлення інформації його сторінок, а потім над формами їх анонсування та закінчення. Це пояснюється тим, що титульна та заключна сторінки журналу не передбачають широкого інформаційного насичення, оскільки їх основне призначення полягає в лаконічному повідомленні та актуалізації теми журналу і його емоційно-насиченому закінченні.