Причинами виникнення звичного вивиху плеча є, в основному, вади, що були допущені при вправленні та на протязі лікування, особливо сприяють цьому супутні пошкодження: відрив великого горбика, внаслідок чого наступає недостатність під-, надостного і малого грудного м'язів, крайові переломи суглобової ямки зі зміщенням відламків або розриви суглобової губи, відсутність іммобілізації при першій травмі.
Лікування оперативне. Запропоновано багато засобів - від простого ушивання капсули до складних внутрiшньосуглобових пластичних операцій. Всі вони базуються на зміцненні передньонижнього відділу капсули і відновленні м'язового синергiзму. Найкращими методиками, що дають меньш 50% рецидивів, вважаються методики Бойчева, Андрєєва, Фрiдланда, Вайнштейна, Дроботуна, Путтi-Плятта, Банкарта. Використовують також артроскопічні малоінвазивні втручання.
Вивихи передпліччя
Механізм травми непрямий - падіння на лікоть при його надмірному згинанні. Класифікація вивихів кісток передпліччя:
Вивихи передпліччя трапляються досить рідко. Частіше має місце задній вивих передпліччя (до 90%), який часто поєднується зі зміщенням передпліччя дозовні. Друге місце по частоті займає вивих головки променевої кістки допереду. Вивихи передпліччя нерідко поєднуються з переломами ліктьового або вінцевого відростків, надвиростків плеча і головки променевої кістки. Особливість пошкодження ліктьового суглоба полягає ще і в тому, що пошкодження його капсули і плечевого м'яза, який прикріплений до вінцевого відростку, супроводжуються утворенням параартикулярних осифікатів.