Верховна Рада Автономної Республіки Крим ухвалила постанову "Про призначення республіканського референдуму за ініціативою громадян України, які постійно проживають в Автономній Республіці Крим". Цим рішенням було призначено проведення республіканського референдуму за ініціативою громадян України, які постійно проживають в АРК, із винесенням наступного питання: "Чи підтримуєте Ви надання російській мові статусу державної мови на території Автономної Республіки Крим?". Крім того, у цій постанові органам місцевого самоврядування в АРК рекомендується створити районні, міські, районні у містах, сільські, селищні комісії по референдуму, а також дільничні комісії на основі існуючих виборчих комісій, сформованих для підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. А також Раді Міністрів автономії доручалося здійснювати фінансування заходів щодо організації та проведення референдуму.
Чи законне це рішення представницького органу автономії? Які питання відповідно до закону можуть виноситися на референдум АРК? До якого виду референдумів належить це волевиявлення громадян України, що проживають в Автономній Республіці Крим, та які його юридичні наслідки?
Задача 3.
Селищна рада за ініціативою громадян України, які постійно проживають у цьому селищі, що складають більше половини від загальної кількості населення даної адміністративно-правової одиниці, вирішила провести місцевий референдум. На референдум було винесене таке питання: "Ви "за" вихід територіальної громади селища зі складу територіальної громади району та входження її до територіальної громади міста М.?". Районна прокуратура опротестувала це рішення у зв'язку з тим, що воно суперечить чинному законодавству.
Чи може питання, що винесене селищною радою на голосування, бути предметом місцевого референдуму? Які юридичні наслідки матиме такий референдум? Вкажіть, як можуть розвиватися події, якщо громада селища проголосує за вихід територіальної громади зі складу району?