Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Юридична характеристика окремих складів злочину.

Безпосередній об’єкт – громадська безпека а також, взалежності від конкретних складів злочину, блага та інтереси на які посягають ці злочини: життя , здоров’я людей, власність, нормальна діяльність підприємств, організацій, установ, транспортних організацій, правових органів, порядок створення воєнізованих формувань, порядок володіння, користування та зберігання зброї, бойових припасів, вибуховий речовин та пристроїв, радіоактивних матеріалів та інших предметів цих злочинів, які є у свою чергу їх додатковими обов’язковими об’єктами.

Загальна характеристика злочинів проти громадської безпеки

Тема 10. Злочини проти громадської безпеки

Навчальні питання:

 

1. Загальна характеристика злочинів проти громадської безпеки.

2. Юридична характеристика окремих складів злочину.

2.1. Створення злочинної організації терористичної групи та інших злочинних об’єднань, участь у них та у злочинах, що вчиняються ними чи пов’язані з ними

2.2. Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами чи радіоактивними матеріалами

2.3. Порушення різних правил, що забезпечують громадську безпеку

Родовим об'єктом цих злочинів є громадська безпека — стан захище­ності суспільства — таких його цінностей, як життя та здоров'я лю­дей, власності, довкілля, нормальної діяльності підприємств, уста­нов та організацій від суспільно небезпечних посягань.

Види злочинів за послідовністю розміщенням у розділі:

1) створення злочинної організації, терористичної групи та ін­ших злочинних об'єднань, участь в них та у злочинах, що вчиняють­ся ними чи пов'язаних з ними (ст. 255 «Створення злочинної організації», 256 «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності», 257 «Бандитизм», 258 «Терористичний акт»,258-1»Втягнення у вчинення терористичного акту »,258-2 «Публічні заклики до вчинення терористичного акту»,258-3 «Створення терористичної групи чи терористичної організації »,258-4 «Сприяння вчиненню терористичного акту»,258-5»Фінансування тероризму », 259 «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності», 260 «Створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань», 261 «Напад на об’єкти на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення»);

2) незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, вибухо­вими речовинами чи радіоактивними матеріалами :ст. 262 «Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем», 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», 263-1 «Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв»,264 «Недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів», 265 «Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами», 265-1 «Незаконне виготовлення ядерного вибухового пристрою чи пристрою,що розсіює радіоактивний матеріал або випромінює радіацію», 266 «Погроза учинити викрадення або використати радіоактивні матеріали»);

3) порушення різних правил, що забезпечують громадську без­пеку (ст. 267 «Порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами», 267-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки», 268 «Незаконне ввезення на територію України відходів і вторинної сировини», 269 «Незаконне перевезення на повітряному судні вибухових або легкозаймистих речовин», 270 «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки»).

Предметомбагатьох злочинів проти громадської безпеки є зброя, боєприпаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, радіоактивні матеріали та інші предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення.

Об'єктивна сторона злочинів проти громадської безпеки полягає у суспільно небезпечному, протиправному діянні (дії або бездіяльності), що порушує громадську (загальну) безпеку і створює загальну небезпеку для життя людей чи заподіяння істотної шкоди здоров’ю і (або власності), довкіллю, нормальній діяльності підприємств, установ та організацій.

Більшість злочинів проти громадської безпеки відносяться до злочинів із формальним складом і можуть бути вчинені лише шляхом дії, а злочини з матеріальним складом (ст. 264, 267 і 270 вчиняються як шляхом дії, так і бездіяльності. Засобами вчинень багатьох злочинів проти громадської безпеки є або можуть бут предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення.

Для деяких злочинів обов’язковою ознакою об’єктивної сторони є місце вчинення злочину, напр. ст. 261- це об’єкти, на яких є предмети,що становлять підвищену небезпеку для оточення; ст. 269 – повітряне судно, або засоби вчиненя злочину, наприклад, ч. 2 ст. 258-2 – використання засобів масової інформації.

Суб'єктивна сторона багатьох цих злочинів — прямий умисел або змішана форма вини, що передбачає умисел щодо діяння (наприклад, щодо порушення певних правил) і необережність щодо наслідку (наприклад, до загибелі людей).

Для деяких складів злочинів обов’язковою ознакою є мета, наприклад ст.255 – створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, ст. 257 – організація банди з метою нападу на підприємства, установи, організаціі чи окремих осіб, ст. 258 – терористичний акт з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, вплив на прийняття рішення і т.п., ст. 258-4 – з метою вчинення терористичного акту.

Суб'єкт злочинів проти громадської безпеки, як правило –. будь–яка особа. Але є і склади злочинів зі спеціальним суб’єктом, наприклад службова особа – ч.2 ст.258-1,ч.2 ст.258-4,ч.4 ст.267-1; особа, яка має дозвіл на зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів – ст..264.

У багатьох випадках кваліфікуючими або особливо кваліфікуючими ознаками злочинів проти громадської безпеки є загибель лю­дей або настання інших тяжких наслідків. Загибель людей означає загибель однієї або кількох осіб. Під іншими тяжкими наслідкаминеобхідно розуміти заподіяння тяжкого тілесного ушкодження одній або кільком особам, середньої тяжкості двом чи більше особам, за­подіяння майнової шкоди у великому або в особливо великому роз­мірі тощо.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  3. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  4. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  5. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  6. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  7. Аварії на хімічно-небезпечних об’єктах та характеристика зон хімічного зараження.
  8. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  9. Автокореляційна характеристика системи
  10. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  11. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  12. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання




Переглядів: 727

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відмежування злочинів проти довкілля від злочинів проти власності | Створення злочинної організації (ст. 255).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.