Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність дисципліни та мета курсової роботи

Методичні вказівки

До виконання курсової роботи з дисципліни

„Операційний менеджмент”

 

 

для студентів напрямку підготовки

6.030601 „Менеджмент”

денної та заочної форми навчання

 

 

Вінниця – 2012


Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни „Операційний менеджмент” для студентів напрямку підготовки 6.030601 „Менеджмент” денної та заочної форми навчання /Уклад. Козловський С.В., Колесов О.С., Недбалюк О.О., Кірєєва Е.А. – Вінниця: ВНАУ, 2012 – 48 с.

 

Укладачі: Козловський С.В., д.е.н., доцент

Колесов О.С., к.е.н., доцент

Недбалюк О.О., ас.

Кірєєва Е.А., ас.

 

 

Рецензенти: Прутська О.О., д.е.н., професор ВНАУ

Красільник Т.В., к.е.н., доцент ВІЕ ТНЕУ

 

 

В методичних рекомендаціях до виконання курсових робіт з дисципліни “Операційний менеджмент” представлено порядок виконання, зміст, структура та вимоги щодо оформлення курсової роботи, орієнтовна тематика, приклади структури та зразки оформлення.

 

Розглянуто та затверджено засіданням кафедри адміністративного менеджменту та державного управління, протокол № 8 від 12 листопада 2012 року.

Розглянуто та затверджено засіданням кафедри аграрного менеджменту, протокол № 5 від 14 листопада 2012 року.

 

Розглянуто та затверджено засіданням методичної комісії факультету менеджменту, протокол № ____ від _________ 2012 року.

 

Розгянуто та затверджено науково-методичною радою Вінницького наіонального аграрного університету, протокол № ___ від _____________ 2012 року.

 

 

2012 © Козловський С.В., Колесов О.С., Недбалюк О.О., Кірєєва Е.А.


ЗМІСТ

 

 

ВСТУП.. 4

1. Сутність дисципліни та мета курсової роботи.. 5

2. порядок виконання курсової роботи.. 6

2.1. Вибір і затвердження теми курсової роботи. 6

2.2. Складання і затвердження плану курсової роботи. 7

2.3. Добір та вивчення літературних джерел і фактичного матеріалу. 7

2.4. Написання роботи. 8

2.5. Підготовка до захисту і захист курсової роботи. 8

3. Зміст, структура та обсяги курсової роботи.. 10

4. Вимоги до оформлення курсової роботи.. 12

5. Рекомендована навчальна література.. 14

Додаток А Орієнтовна тематика курсових робіт. 17

Додаток Б Зразок оформлення титульного аркуша. 40

Додаток В Бланк завдання та рецензія на курсову роботу. 41

Додаток Д Вимоги до оформлення списку використаних джерел. 43

 

 


ВСТУП

Відповідно до навчальних планів підготовки бакалаврів з напряму 6.030601 „Менеджмент ” студенти усіх форм навчання виконують курсову роботу з дисципліни “Операційний менеджмент”.

Написання курсової роботи має сприяти більш глибокому засвоєнню студентами програмних питань курсу. Це вимагає від них самостійного поглибленого вивчення не лише навчальної, але й спеціальної літератури, монографій, статей, що друкуються у періодичних виданнях, наукових збірниках тощо. Курсова робота має містити елементи наукового пошуку, спрямованого на більш ефективне вирішення питань, які вивчаються. Для цього потрібно здійснити збір та провести порівняльний аналіз інформації з різних літературних джерел, відшукати та опрацювати відповідні статистичні матеріали, узагальнити ці вихідні дані та сформулювати власні висновки й пропозиції.

Студенти очної форми навчання виконують курсову роботу на основі ретельного вивчення та узагальнення теоретичних положень з відповідних літературних джерел, а також використання фактичних даних, наведених у статистичних щорічниках, науковій літературі, періодичних виданнях, матеріалів підприємств або організацій, на яких вони проходили виробничу практику.

Студентам заочної форм навчання при виконанні курсової роботи слід використовувати, перш за все, інструктивні, нормативні, звітні матері али підприємств або організацій, в яких вони працюють. При виконанні курсової роботи студенти повинні чітко уявляти собі предмет, мету і завдання дисципліни «Операційний менеджмент», основні терміни і поняття, якими вона оперує.

У курсовій роботі повинні застосовуватися економіко-математичні методи, математичне моделювання, методи статистичних рішень і обробки даних, методи лінійного, нелінійного і динамічного програмування, теорія кореляції, теорія масового обслуговування і т.ін. Для оцінки оптимальності розроблених або можливих рішень (рекомендацій) по поліпшенню виробничих або управлінських процесів, окрім розрахунку економічного ефекту від їх впровадження, в курсовій роботі доцільно застосовувати різноманітні методи тестування, анкетування, опиту з подальшою статистичною обробкою отриманих даних. У якості критеріїв оптимальності пропонуємих у курсовій роботі заходів або дій доцільно приймати такі показники: мінімізація витрат, трудовитрат; максимізація прибутку, продуктивності; економія часу, коштів на управління організацією виробництва, персоналом підприємства, організацію планування, контролю і обліку якості продукції.

Студенти повинні знати сутність і зміст операційного (виробничого) менеджменту, розуміти методи прийняття рішень (зміст процесу прийняття рішень і моделі прийняття рішень) та вміти їх застосовувати на практиці.

Вміти приймати вірні стратегічні рішення на рівні стратегії товару і стратегії процесу, аналізувати та приймати тактичні рішення стосовно тактики агрегатного планування, управління запасами, техніки управління „точно вчасно”, планування потреб в матеріалах, деталях і вузлах, тактики короткострокового планування, оперативно-виробничого планування дискретного виробництва і управління проектами.

 

Сутність дисципліни та мета курсової роботи

 

Основною операційного і виробничого менеджменту є управління виробничими системами. Виробнича система – це складна система взаємопов'язаних елементів виробничого процесу, які створюють єдине ціле і функціонують з ціллю виробництва промислової продукції або надання послуг.

Терміни «виробництво» та «операції» мають багато спільного. Однак, під виробництвом, в основному, розуміється випуск товарів і переробка сировини. Термін «операція» ширше. Він включає в себе не тільки виробництво товарів, але й надання послуг. Операції уявляють собою виробничу діяльність, як власно виробництво, так і інші, що пов'язані з творчим процесом. Дія, за результатами якої виробляються товари і надаються послуги, має загальну назву – операційна функція.

Операційний менеджмент покликаний забезпечити ефективне і раціональне ведення виробничої діяльності любої організації (підприємства). Ефективність може бути визначена як досягнення поставлених перед системою цілей. Ефективність може також трактуватися як задоволення потреб покупців. Раціональність – це досягнення цілей або задоволення потреб, з використанням мінімуму ресурсів.

Таким чином, операційний менеджмент – це діяльність, що пов'язана з розробкою, використанням та удосконаленням виробничих систем, на основі яких виробляється основна продукція або послуги компанії (організації). Подібно маркетингу і фінансам операційний менеджмент представляє область бізнесу зявно вираженими управлінськими функціями.

Основна мета курсової роботи з дисципліни «Операційний менеджмент» – це розробка концепції удосконалення виробничої системи управління організацією.

Виконання курсової роботи являє собою один із видів самостійної навчальної та водночас науково-дослідної роботи студентів, призначений засвідчити якість набутих студентами знань та вміння використовувати їх при опрацюванні теоретичних і конкретних практичних питань у галузі управлінської діяльності.

Виконання курсової роботи переслідує одразу декілька цілей:

­ закріпити та поглибити теоретичні знання, набуті студентами у процесі вивчення дисципліни “Операційний менеджмент”;

­ розвинути у студентів навички самостійної роботи зі спеціальною літературою, довідниками, джерелами статистичної інформації тощо;

­ виробити вміння узагальнювати теоретичні матеріали, самостійно формулювати висновки;

­ прищепити навички розробки пропозицій, обґрунтування та обстоювання власної точки зору з проблем, що досліджуються, виробити вміння застосовувати набуті теоретичні знання при вирішенні конкретних практичних завдань.

В роботі необхідно виявити і обґрунтувати шляхи удосконалення виробничої системи управління організацією з метою підвищення ефективності роботи підприємства і його конкурентоспроможності. Запропоновані пропозиції і рекомендації щодо удосконалення системи управління можуть охоплювати не тільки всю виробничу систему, але й окремі її елементи (персонал, виробничу потужність, стратегію, якість, запаси та поставки, оперативне управління та планування, проекти, маркетинго – збутову діяльність та інше). Головне – щоб пропозиції були спрямовані на підвищення ефективності і раціональності операційної функції підприємства, а також на задоволення потреб покупців (замовників) виробляємих товарів або надаваємих послуг.

 


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  3. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  4. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  5. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  6. II. СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  7. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  8. III ОФОРМЛЕННЯ І ЗАХИСТ РОБОТИ
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  11. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  12. III. ПИТАННЯ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ




Переглядів: 585

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хід роботи | Порядок виконання курсової роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.