Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Злочини проти порядку користування військовим майном і його зберігання

Безпосереднім об'єктом цих злочинів є порядок користування військовим майном.

2.3.1. Викрадення, привласнення, вимагання військовослуж­бовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойо­вих речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим ста­новищем (ст. 410). Предмет злочину — зброя, боєприпаси, вибу­хові або інші бойові речовини, засоби пересування, військова і спе­ціальна техніка чи інше військове майно.

Об'єктивна сторона цього злочину виражається у різних спо­собах викрадення зазначених предметів: їх крадіжці, привласненні, вимаганні, розбої, шахрайстві, розтраті, заволодінні із зловживан­ням службовим становищем, їх ознаки такі самі, як і в злочинах, пе­редбачених ст. 185, 186, 187, 189, 190 і 191.

У ч. 2 ст. 410 передбачена відповідальність за ті самі дії, вчинені військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або такі, що заподіяли істотну шкоду, а в ч. 3 — вчинення цього злочину в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, або шля­хом розбою чи вимагання, що поєднується з насильством, небезпеч­ним для життя і здоров'я потерпілого.

Суб'єктивна сторона цього злочину — прямий умисел, що по­єднаний з корисливим мотивом.

Суб'єкт цього злочину — військовослужбовець або військовозо­бов'язаний, в тому числі й військова службова особа.

 

2.4. Злочини проти порядку експлуатації військової техніки

Безпосереднім об'єктом цих злочинів є порядок експлуатації військової техніки.

2.4.1.Порушення правил водіння або експлуатації машин (ст. 415). Об'єктивна сторона цього злочину включає в себе як дію, так і бездіяльність, які виражаються в порушенні правил водін­ня або експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини, суспільне небезпечні наслідки (тілесні ушкодження або загибель людей) і причинний зв'язок між ними.

До бойових машин відносяться: танки, бронетранспортери, са­мохідні артилерійські та ракетні установки, машини, призначені для буксирування артилерійських систем і причепів з апаратурою уп­равління вогнем тощо.

Спеціальні машини — саморушний технічний засіб, який вико­ристовується за особливим, спеціальним призначенням, що відпові­дає типу машини або встановленому на ній обладнанню. Спеціаль­ними, є різні інженерні машини (траншеєкопачі, бульдозери, корчувателі тощо), санітарні машини, пересувні ремонтні майстерні, ла­бораторії тощо.

До транспортних відносяться машини, призначені для переве­зення особового складу, озброєння, боєприпасів, військово-техніч­ного майна, а також машини, що використовуються для повсякден­ного господарського, побутового, медичного та іншого обслугову­вання військової частини.

Суб'єктивна сторона цього злочину характеризується умислом або необережністю щодо порушення правил, а щодо наслідків — ли­ше необережністю.

Суб'єктом цього злочину може бути військовослужбовець, який відповідає за експлуатацію військової машини або безпосередньо ке­рує нею.

Ч. 2 ст. 415 встановлює відповідальність за те саме діяння, що спричинило загибель кількох осіб.


Читайте також:

  1. RLC-фільтр четвертого порядку
  2. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  3. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.
  4. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
  5. Антисептики ароматичного ряду (фенол чистий, іхтіол, дьоготь, мазь Вількінсона, лінімент за Вишневським). Особливості протимікробної дії та застосування.
  6. Аргументи на користь і проти державного регулювання аграрної сфери
  7. Аспекти організаційного порядку
  8. Афінний шифр k-ro порядку.
  9. Бази даних як засіб зберігання й обробки інформації
  10. Бінарне відношення порядку.
  11. БІОРЕСУРСІВ І ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ УКРАЇНИ
  12. Боротьба проти гетьманату




Переглядів: 677

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Злочини проти порядку проходження військової служби | Злочини проти встановленого порядку збереження військової таємниці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.