Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правила обслуговування відцентрових насосів

Перед пуском насос слід оглянути (переконатися, що пуску нічого не заважає), перевірити кріплення, провернути вручну вал робочого колеса, відкрити повітряний кран на корпусі насоса, відкрити всмоктуючий клапан. Якщо насос несамовсасуючий і працює з підсмоктуванням, залити всмоктувальний трубопровід, якщо насос самовсмоктуючий – залити вакуумну приставку. Пуск насоса проводити при закритому нагнітальному клапані; повітряний кран закрити, як тільки з нього з'явиться вода; повільно відкрити нагнітальний клапан.

Обслуговування насоса під час роботи полягає в спостереженні за показаннями приладів: манометра, вакуумметра і амперметра. Коливання стрілки манометра свідчать про наявність повітря в нагнітальному трубопроводі, а різке зростання показання амперметра – про механічні несправності всередині насоса (якщо показання манометра залишаються незмінними); стежити за станом сальників, перевіряти надходження рідини до гідравлічних затворів (якщо вони є); періодично відкривати повітряні крани на корпусі насоса. При виникненні неполадок в роботі насоса його слід зупинити, неполадки виявити і усунути.

Зупинку насоса проводити в послідовності: зупинити двигун, закрити нагнітальний і всмоктувальний клапани, закрити крани водяного охолодження підшипників (якщо вони є).

Несправності, що виникають в відцентрових насосах, виявляються по зменшенню або припиненню подачі рідини, ненормальних шумів і вібрації, надмірного нагріву окремих частин, збільшення споживаної потужності. Якщо при роботі подача насоса зменшується або припиняється, причиною цього може бути: підсмоктування повітря через приймальний трубопровід або сальник, засмічення приймальної сітки або кінгстона, збільшення зазору між робочим колесом і корпусом насоса, зниження частоти обертання робочого колеса, збільшення температури рідини, що перекачується. Вібрація і стукіт в насосі зазвичай виникають при його неправильній збірці або поганій центровке з приводним двигуном. Нагрівання окремих частин або всього насоса може відбуватися при надмірному або нерівномірному обтисненні сальникової набивки, недостатнього мащення або забрудненому маслі, тривалій роботі при закритому нагнітальному клапані або неправильної роботи диска розвантажувального пристрою (там, де воно є). Неправильна робота розвантажувального диска зазвичай пов'язана із забрудненням відвідної трубки з розвантажувальної камери в приймальний патрубок – слід цю трубку прочистити. Причинами збільшення споживаної насосом потужності може бути: не урівноважений осьовий тиск через неправильну роботу розвантажувального пристрою, механічні пошкодження підшипників або вала. При порівнянні відцентрових і поршневих насосів можна зробити висновок, що перші мають меншу масу і габарити, так як безпосередньо приводяться швидкохідним електро-або турбодвигуном, і рівномірну подачу. Через невеликої кількості деталей в устрої відцентровий насос простіше обслуговувати, він менш чутливий до чистоти перекачуємої рідини, так як робочі клапани відсутні, гідравлічні втрати при всмоктуванні в нього нижче. Однак у відцентрових насосів немає сухого всмоктування, тому їх необхідно обладнати спеціальними вакуумними приставками для забезпечення самовсмоктування. Для цього застосовують водокільцеві або вихрові допоміжні насоси. У відцентрових насосах неможливо регулювати подачу незалежно від створюваного напору, в зв'язку з цим їх не використовують в умовах роботи зі змінною подачею при постійному високому тиску, особливо якщо подачі невеликі.

Питання для самоперевірки

  1. За якими ознаками класифікують відцентрові насоси?
  2. На чому засновується принцип дії відцентрових насосів?
  3. З яких основних частин складаються відцентрові насоси?
  4. Як перетворюється динамічний напор у статичний?
  5. Виникнення осьової сили на робочому колесі та її нейтралізації.

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА.
  2. II. Вантажне господарство. Пристрої для обслуговування пасажирів
  3. II. Правила щодо аргументів.
  4. IV. Правила
  5. V. Етичні правила психологічних досліджень
  6. VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.
  7. VІ. ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  8. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  9. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  10. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  11. Активное слушание: правила, реакции, “сохранение
  12. Алгоритм моделювання систем масового обслуговування




Переглядів: 1870

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 5. | Лекція 6.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.