Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція 6.

 

Тема: Фізичний зміст рівняння Ейлера. Кути встановлення лопаток на виході із робочого колеса, відповідні їм трикутники швидкостей і їх характеристики. Вихрові і осьові насоси.

 

Мета: Ознайомитися з принципами та закономірностями роботи відцентрових насосів.

 

План лекції

1. Фізичний зміст роботи осьвих насосів

2. Устрій, принцип дії і класифікація відцентрових насосів

3. Робочі колеса

 

В лопатевих насосах перетворення енергії приводу в енергію рідини, що переміщається, основане на силовій взаємодії лопатевої системи насоса з рідиною. В залежності від характеру силової взаємодії і напрямку потоку рідини турбомашини розділяють на відцентрові, діагональні і осьові насоси.

Лопатеві насоси (турбомашини) являють собою найбільш розповсюджений на сьогодні клас гідравлічних машин, які використовуються практично в усіх галузях промисловості. Це обумовлено зручністю комбінування їх з привідним електродвигуном, їх компактністю при значних подачах, досить високим значенням ККД, простотою конструкції і зручністю експлуатації, а також можливістю досягнення досить високих напорів. Серійне виробництво лопатевих насосів різного призначення сконцентровано на ряді крупних заводів і об'єднань, а також освоєно рядом заводів різних міністерств і відомств. Призначення і області використання цих типів насосів дуже різноманітні.

Основними елементами конструкції одноступінчатого лопатевого насоса є робоче колесо, насаджене на вал, і корпус в якому цей вал обертається в підшипниках. Корпус має патрубки для приєднання до вхідного і вихідного трубопроводів. У комплект насосної установки входять привід насосу, вхідний і вихідний трубопроводи, запірно-регулююча арматура і контрольно-вимірювальні прилади. Режим роботи насоса визначається сукупністю параметрів – подачею Q, напором H, потужністю N, яку насос споживає, коефіцієнтом корисної дії і допустимою висотою всмоктування Нвс. Ці параметри розглядаються при деякій постійній частоті обертання колеса насоса n, об/хв. при незмінній густині , кг/м3 і в’язкості рідини , Па.с.

Рис. 1. Схеми відцентрового і осьового насосів: 1 – вхідний патрубок; 2 – корпус; 3 – лопатка; 4 – втулка; 5 –вал; 6 – ущільнення; 7 – дифузор, 8 – напрямний апарат

 

В осьових насосах потік рідини рухається вздовж осі насоса під дією гідродинамічних сил, виникаючих внаслідок взаємодії лопаток колеса, що набігають на потік рідини під різними кутами атаки. Силова взаємодія потоку з колесом відбувається при обертанні колеса, при цьому в потоці виникає різність тисків по обидві сторони кожної лопаті, що визиває вимушений поступальний і частково обертальний рух рідини, збільшуючи її механічну енергію.

Обертальний рух потоку в осьовому насосі призводить до вихроутворення, непродуктивним витратам енергії. Для виключення закручування потоку на виході з лопаток колеса рідина поступає в спеціальний напрямний апарат. Необхідно відмітити, що осьові насоси – це насоси найбільших подач, але при найменших напорах (ns≥500).


Читайте також:

  1. Блок 3.2. Лекція 9. Небезпеки техногенного характеру
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вступна лекція
  8. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  9. Заняття . Лекція № .
  10. Заняття 10. Лекція № 8
  11. Заняття 12. Лекція №9.
  12. Заняття 13. Лекція №10.




Переглядів: 772

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правила обслуговування відцентрових насосів | Устрій, принцип дії і класифікація відцентрових насосів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.