Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заняття . Лекція № .

Тема: Призначення, класифікація, технологічні схеми роботи видобувних

Машин.

 

Технологічний цикл робіт з видобутку вугілля в довгому очистном забое складається з трьох основних процесів: виїмки вугілля (руйнування і навантаження), доставки його із забою до погрузочному пункту в штреку, кріплення і управління гірничим тиском. Відповідно до цього кожен процес виконується виймальної і доставочной машинами і механізованими кріпленнями. До выемочным машин, які здійснюють руйнування вугілля механічним способом за допомогою виконавчих органів, відносяться врубові машини, очисні комбайни, етруговые установки.

Врубова машина призначена для механізації одного процесу - карби

Очисний комбайн - це комбінована машина, одночасно виконує опе-рації по відділенню корисних копалин від масиву, дроблення його до транспортабельних розмірів і навантаження на забійні транспортні засоби в умовах пологих пластів.

По області застосування очисні комбайни можна класифікувати за наступними ознаками:

- потужності відпрацьовуються пластів - комбайни для тонких шарів (потужністю <0,8 м), для малопотужних пластів (потужністю 0,8-1,5 м), для пластів середньої пот діяльності (1,5-3,5 м) і потужних пластів (понад 3,5 м);

- Залежно від цього технологічні схеми їх роботи різні. При потужності шару 0,8 й вище комбайн здійснює виймання вугілля, переміщаючись по рамі забійного пересувного конвеєра, розташованого у вибою на першій дорозі (мал. 7.2, а). За такий основний технологічною схемою працює більшість узкозахватных комбайнів на положистих і похилих (до 35°) пластах потужністю до 5 м при виїмки вугілля в один шар.

- При потужності шару 0,6 -0,8 м стиснуте робочий простір тонкого шару не дозволяє розміщувати комбайн на рамі забійного конвеєра, а тому він розташований збоку конвеєра на ґрунті плгзта.

-

- куті падейия пластів - комбайни для положистих і пологонаклонных пластів (з кутом падіння до 35°), комбайни для крутопохилих і крутих шарів ( з кутом падіння понад 35°);

- ширині захвату - узкозахватные комбайни (з захопленням до 1,0 м) і широкозахватні (з захопленням більше 1,0 м, які в даний час вже не застосовуються.

За технологічною схемою роботи сучасні узкозахватные комбайни подразделя-ються на комбайни, які працюють за челпоковой або односторонній схемі.

Широкозахватні комбайни зазвичай виконуються на базі врубової машини шляхом конструктивного зміни її виконавчого органу й трансмісії до нього. Тому вони працюють при збереженні колишньої односторонньої технологічної схеми виїмки вугілля при наявності в лаві тих же трьох доріг: машинної, конвеєрної і для проходу людей. К. с>щественным недоліків односторонньої схеми виїмки вугілля слід віднести велику непроизводительную витрату часу на підготовку комбайна до спуску у верхній частині лави, потім на спуск і підготовку до роботи в нижній частині лави. На виконання цих непродуктивних операцій зазвичай витрачається одна зміна.

Узкозахватный комбайн є основною виймальної машиною сучасного очисного комплексу з пересувної механізованої кріпленням, але може застосовуватися також і з індивідами-дуальній кріпленням.

Структурна схема найбільш поширених узкозахватных комбайнів, що працюють з рами забійного конвеєра в умовах пологих пластів, при односторонньому розташуванні шнекового виконавчого органу (1К101, 2К.52М, 2К.52МУ) складається з складальних одиниць, пов'язаних між собою наступним чином (див. мал. 7.2, а).

Від валу електродвигуна Д крутильний момент передається через передавальний механізм ЛМ орган, який здійснює руйнування масиву вугілля і одночасно його навантаження на вибійний конвеєр. Для останньої мети використовуються прості по конструкції навантажувальні пристрою ПУ - підпірні щитки. Від другого вивідного кінця валу електродвигуна Д крутильний момент передається механізму переміщення (подання) МП, а від нього тягового органу - приводний зірці і каліброваної ланцюга, розтягнутій уздовж лави і закріпленої по кінцях на голівках забійного конвеєра. При безланцюгової подачі тяговим органом є зубчасте колесо-рейка, закріплена

на борту забійного конвеєра. Комбайн має пуско-регулювальні пристрої, пылеподавляющее та інші допоміжні пристрої.

При багатодвигунних комбайнах, а також при двосторонньому розташуванні виконавчих органів, при винесеною з корпусу комбайна системі переміщення структурні схеми можуть бути й іншими, які враховують особливості комбайна.

 

 

 


Читайте також:

  1. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  2. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  3. VІ. План та організаційна структура заняття
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вид заняття: лекція
  8. Вид заняття: лекція
  9. Вступна лекція
  10. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  11. Вступне заняття
  12. Гігієнічна оцінка заняття з фізичної культури




Переглядів: 1066

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Експлуатація, технічне обслуговування і ремонт обладнання видобувних комплексів. | Розрахунок продуктивності очисних машин.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.