Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Заняття . Лекція № .

Тема: Призначення, класифікація, технологічні схеми роботи видобувних

Машин.

 

Технологічний цикл робіт з видобутку вугілля в довгому очистном забое складається з трьох основних процесів: виїмки вугілля (руйнування і навантаження), доставки його із забою до погрузочному пункту в штреку, кріплення і управління гірничим тиском. Відповідно до цього кожен процес виконується виймальної і доставочной машинами і механізованими кріпленнями. До выемочным машин, які здійснюють руйнування вугілля механічним способом за допомогою виконавчих органів, відносяться врубові машини, очисні комбайни, етруговые установки.

Врубова машина призначена для механізації одного процесу - карби

Очисний комбайн - це комбінована машина, одночасно виконує опе-рації по відділенню корисних копалин від масиву, дроблення його до транспортабельних розмірів і навантаження на забійні транспортні засоби в умовах пологих пластів.

По області застосування очисні комбайни можна класифікувати за наступними ознаками:

- потужності відпрацьовуються пластів - комбайни для тонких шарів (потужністю <0,8 м), для малопотужних пластів (потужністю 0,8-1,5 м), для пластів середньої пот діяльності (1,5-3,5 м) і потужних пластів (понад 3,5 м);

- Залежно від цього технологічні схеми їх роботи різні. При потужності шару 0,8 й вище комбайн здійснює виймання вугілля, переміщаючись по рамі забійного пересувного конвеєра, розташованого у вибою на першій дорозі (мал. 7.2, а). За такий основний технологічною схемою працює більшість узкозахватных комбайнів на положистих і похилих (до 35°) пластах потужністю до 5 м при виїмки вугілля в один шар.

- При потужності шару 0,6 -0,8 м стиснуте робочий простір тонкого шару не дозволяє розміщувати комбайн на рамі забійного конвеєра, а тому він розташований збоку конвеєра на ґрунті плгзта.

-

- куті падейия пластів - комбайни для положистих і пологонаклонных пластів (з кутом падіння до 35°), комбайни для крутопохилих і крутих шарів ( з кутом падіння понад 35°);

- ширині захвату - узкозахватные комбайни (з захопленням до 1,0 м) і широкозахватні (з захопленням більше 1,0 м, які в даний час вже не застосовуються.

За технологічною схемою роботи сучасні узкозахватные комбайни подразделя-ються на комбайни, які працюють за челпоковой або односторонній схемі.

Широкозахватні комбайни зазвичай виконуються на базі врубової машини шляхом конструктивного зміни її виконавчого органу й трансмісії до нього. Тому вони працюють при збереженні колишньої односторонньої технологічної схеми виїмки вугілля при наявності в лаві тих же трьох доріг: машинної, конвеєрної і для проходу людей. К. с>щественным недоліків односторонньої схеми виїмки вугілля слід віднести велику непроизводительную витрату часу на підготовку комбайна до спуску у верхній частині лави, потім на спуск і підготовку до роботи в нижній частині лави. На виконання цих непродуктивних операцій зазвичай витрачається одна зміна.

Узкозахватный комбайн є основною виймальної машиною сучасного очисного комплексу з пересувної механізованої кріпленням, але може застосовуватися також і з індивідами-дуальній кріпленням.

Структурна схема найбільш поширених узкозахватных комбайнів, що працюють з рами забійного конвеєра в умовах пологих пластів, при односторонньому розташуванні шнекового виконавчого органу (1К101, 2К.52М, 2К.52МУ) складається з складальних одиниць, пов'язаних між собою наступним чином (див. мал. 7.2, а).

Від валу електродвигуна Д крутильний момент передається через передавальний механізм ЛМ орган, який здійснює руйнування масиву вугілля і одночасно його навантаження на вибійний конвеєр. Для останньої мети використовуються прості по конструкції навантажувальні пристрою ПУ - підпірні щитки. Від другого вивідного кінця валу електродвигуна Д крутильний момент передається механізму переміщення (подання) МП, а від нього тягового органу - приводний зірці і каліброваної ланцюга, розтягнутій уздовж лави і закріпленої по кінцях на голівках забійного конвеєра. При безланцюгової подачі тяговим органом є зубчасте колесо-рейка, закріплена

на борту забійного конвеєра. Комбайн має пуско-регулювальні пристрої, пылеподавляющее та інші допоміжні пристрої.

При багатодвигунних комбайнах, а також при двосторонньому розташуванні виконавчих органів, при винесеною з корпусу комбайна системі переміщення структурні схеми можуть бути й іншими, які враховують особливості комбайна.

 

 

 


Читайте також:

  1. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  2. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  3. VІ. План та організаційна структура заняття
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вид заняття: лекція
  8. Вид заняття: лекція
  9. Вступна лекція
  10. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  11. Вступне заняття
  12. Гігієнічна оцінка заняття з фізичної культури




Переглядів: 969

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Експлуатація, технічне обслуговування і ремонт обладнання видобувних комплексів. | Розрахунок продуктивності очисних машин.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.