Порядок ведення гірських робіт з урахуванням наступного виконання рекультивації порушених земель
Напрям або вид наступного відновлення порушених земель впливає на технологію розкривних і відвальних робот. Враховуючи необхідність рекультивації порушених гірськими роботами територій, при розробці родовищ корисних копалини відкритим способом слід передбачати технологічну ув'язку гірських робіт з майбутніми відновними роботами. При виборі технології розкривних робіт в кар'єрі і системи відвалоутворення необхідно обов'язково враховувати вимоги наступної рекультивації порушених територій, тому слід відмовитися від валової системи розробки розкривних порід і валового відвалоутворення.
Слід передбачати селективне ведення розкрвних робіті роздільне укладання порід в тіло відвалу.Необхідність селективної виїмки родючих і потенційно родючих грунтів призводить до збільшення числа гірського устаткування для розкривних робот, що згодом окупається результатами рекультивації земель.За основу типізації порід прийняті механічний склад, структурність, кислотність, забезпеченість поживними речовинами, вміст гумусу і рухливого алюмінію і заліза.
Виділено три основні типи розкривних порід за їх придатністю для біологічної рекультивації: придатні - потенційно родючі, малопридатні - індиферентні, або безплідні, непридатні - фітотоксичні породи.План гірничих робіт повинний передбачати таку організацію та черговість розробки, при якій у сформованих відвалах токсичні грунти складувалися б з урахуванням наступної рекультивації без додаткової переекскавації і транспортування.