Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методика виконання

Джерелами одержання інформації для складання «Плану парувань (запліднення) корів, телиць і надходження приплоду» є форми первинного зоотехнічного обліку на фермах, управлінського обліку та державної статистичної звітності (форма 24 с.-г.).

Фактичне вихідне поголів’я корів і нетелів на 01.01. планового року, запліднення корів і телиць у звітному році помісячно з квітня по грудень та отелення їх у листопаді, грудні, подають у таблиці 1.1.

Таблиця 1.1

Наявність поголів’я корів, нетелів, їх парування за місяцями звітного року та отелення у листопаді, грудні звітного року

Групи тварин Всього у наявності на 01.01. планового року у тому числі
спаровано отелилось
всього з нього за місяцями: всього у т.ч.:
Корови, гол.
Питома вага, %
Нетелі, гол. Х Х Х
Питома вага, % Х Х Х

 

Вони беруться із форми 24 с.-г. статистичної звітності: відповідно корів (код 75); нетелів (коди 80, 81); корів, що отелились у грудні, в листопаді звітного року – як різниця між даними статистичної звітності на 01.01. наступного (наприклад, січня) і даного (відповідно грудня) місяця у таблиці 3 (код 42) і т. д.

Аналогічно розраховуються дані про фактичне помісячне запліднення телиць і перехід їх у групу “нетелів” з квітня по грудень, тільки уже за даними таблиці 4 форми 24 с.-г. (коди 80, 81), у разі коли відсутні дані зоотехнічного обліку.

Поголів’я запліднених у звітному році корів, що, ще не отелились, тобто, запліднених з квітня по грудень, встановлюється, як різниця між вихідним поголів’ям корів на 01.01. планового року та поголів’ям, що отелилося в листопаді і грудні звітного року і, яке вже визначено (якщо дані зоотехнічного обліку відсутні).

Інша вихідна інформація, що необхідна для складання даного плану – це наявність телиць на початок планового року за місяцями народження за минулий (звітний) та позаминулий роки (табл. 1.2), оскільки, для забезпечення безперервного процесу виробництва молока, необхідно щомісячно парувати (запліднювати) певне поголів’я телиць, що досягли статевої зрілості – 18-ти місячного віку та живої ваги – 280-320 кг (таким чином, їх вага повинна становити 60-70% ваги корів). А тому телиці, що родилися у липні місяці позаминулого року будуть паруватись (запліднюватись) у січні планового року, що родилися у серпні – в лютому, і т. д., а ті, що народилися у січні минулого року – відповідно в липні планового року. Вважається, що найбільш ефективне і якісне парування та якісний приплід можна отримати саме у цей період фізіологічного розвитку телиць. Підбір телиць для ремонту та відтворення стаду корів здійснюється на основі проведення їх бонітування. Поголів’я телиць, що не відповідає вимогам бонітування щодо відтворення стаду, бракується та після інтенсивної відгодівлі, реалізується на м’ясо, чи населенню. За таких вимог лише 50% телиць від загального поголів’я запліднюється та використовується для відновлення поголів’я основного стаду.

Дані про наявність на 01.01. планового року телиць позаминулого і минулого років народження беруться із тієї ж форми 24 с.-г., таблиці 4 (відповідно коди 80, 77), а помісячно по зазначеній вище методиці, тобто, як різниця між показниками на 1.01. кожного наступного і попереднього місяця відповідно по телицям кожної групи.

Таблиця 1.2

Наявність телиць за місяцями народження звітного та позаминулого років

Групи тварин Наявність на 1.01. планового року у тому числі за місяцями народження:
Телиці: - позаминулого року народження, гол. Х Х Х Х Х Х
питома вага, % 100,0 Х Х Х Х Х Х
- звітного року народження, гол
питома вага, % 100,0

У господарствах, які спеціалізуються на виробництві молока, чи бажають значно збільшити його виробництво у плановий і наступний періоди та займаються вирощуванням ремонтних телиць самостійно, доцільно парувати усе поголів’я телиць, що досягли 18-ти місячного віку і відповідної ваги.


При цьому, за достатньо високої концентрації основного поголів’я стаду надремонтний молодняк (бички) продається (або передається) у певному віці спецгоспам, міжгосподарським підприємствам з дорощування та відгодівлі великої рогатої худоби, реалізується населенню на вирощування (у 20-денному, місячному, 2-х, 3-х, 6-ти місячному віці).

Діє господарський принцип «усі телиці через отелення». В таких випадках оцінка ремонтного молодняку (бонітування) здійснюється після отелення, тобто, первісток оцінюють за роздоєм, молочністю, якістю отриманого приплоду та молока протягом перших трьох місяців, оскільки, відповідно до «кривої» молочної продуктивності саме до 3-го місяця лактації йде ріст і стабілізація надоїв, а потім поступовий спад.

Маючи інформацію про місячну продуктивність первісток і темпи її приросту, жирність молока, якість приплоду (жива вага теля при народженні, середньодобовий приріст його в перші місяці, стійкість до захворювань, розвиненість усіх фізіологічних систем організму та ін.) в означений період, можна досить чітко провести оцінку тварин і відібрати для ремонту найкращих. При цьому увагу приділяють первісткам, які отримані від племінного ядра основного стаду та помісному молодняку (до 80% європейського стаду корів голштинізовано).

Приступаючи до планування у скотарстві, слід знати фізіологічні особливості розвитку тварин даної галузі, фізіологічний стан, в якому перебуває поголів’я певної групи протягом року, тобто, біологічні закони розвитку живого організму даного виду, оскільки на останніх базується сам процес планування виробничого процесу у молочному скотарстві.


Читайте також:

  1. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  2. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  3. III. Виконання бюджету
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  7. III. ПИТАННЯ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  8. IІІ. Послідовність виконання курсової роботи
  9. Qзабезпечення виконання завдань кожним відділом.
  10. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  11. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  12. А) Методика проведення заняття




Переглядів: 422

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 2: Організація виробничих процесів у скотарстві в аграрному підприємстві | Що необхідно у даному аспекті знати?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.