Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Управління господарським товариством

Управління товариством здійснюють його органи, склад і порядок обрання (призначення) яких здійснюється відповідно до виду товариства.

Вищим органом статутних товариств визнаються загальні збори, які складаються із учасників товариства і вирішують найважливіші питання діяльності товариства. У товариствах з обмеженою і додатковою відповідальністю загальні збори проводяться не рідше двох разів на рік, у акціонерних товариствах – 1 разу на рік. Також статутні товариства формують виконавчий орган, який реалізує рішення загальних зборів і здійснює управління товариством в періодах між діяльністю загальних зборів. Виконавчий орган може бути колегіальним (правління, дирекція) і одноособовим (директор). Голова правління або директор має право без довіреності здійснювати дії від імені товариства.

В акціонерних товариствах утворюється також з числа акціонерів наглядова рада, яка представляє інтереси акціонерів у період між проведенням загальних зборів і в межах компетенції,визначеної статутом, контролює і регулює діяльність виконавчого органу.

Обов’язковим органом статутних господарських товариств є ревізійна комісія, яка здійснює господарсько-фінансовий контроль за діяльністю виконавчого органу відповідного товариства і складається із учасників такого товариства, яких повинно бути не менше трьох осіб.

Посадовими особами органів управління товариства визнаються голова та члени виконавчого органу, голова ревізійної комісії, а у товариствах, де створена наглядова рада товариства, - голова та члени наглядової ради товариства.

Посадовими особами органів управління товариства не можуть бути народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, керівники центральних та інших органів виконавчої влади, військовослужбовці, нотаріуси, депутати місцевих рад, які працюють у цих радах на постійній основі, посадові особи органів прокуратури, суду, державної безпеки, внутрішніх справ, а також посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, крім випадків, коли державні службовці здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі, та представляють інтереси держави в наглядовій раді
товариства або ревізійній комісії товариства. Особи, яким суд заборонив займатися певною діяльністю, не можуть бути посадовими особами тих товариств, які здійснюють цей вид діяльності. Особи, які мають непогашену судимість за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини, не можуть займати у товариствах керівні посади і посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю

Посадові особи відповідають за заподіяну ними товариству шкоду відповідно до чинного законодавства України.

Посадові особи повинні зберігати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію і несуть за її розголошення відповідальність, передбачену чинним законодавством України та установчими документами товариства.

Учасники повних та командитних товариств здійснюють управління товариством самостійно, а тому не створюють таку систему органів, як статутні товариства.

Ведення справ повного та командитного товариства здійснюється за загальною згодою всіх повних учасників. Управління справами командитного товариства здійснюється
тільки учасниками з повною відповідальністю. У командитному товаристві, де є тільки один учасник з повною відповідальністю, управління справами здійснюється цим учасником самостійно. Вкладники не вправі перешкоджати діям учасників з повною відповідальністю по управлінню справами командитного товариства.

Ведення справ товариства може здійснюватися або всіма учасниками, або одним чи кількома з них, які виступають від імені товариства. В останньому випадку обсяг повноважень учасників визначається дорученням, яке повинно бути підписано рештою учасників товариства.

Якщо в засновницькому договорі визначаються декілька учасників, які наділяються повноваженнями на ведення справ товариства, то передбачається, що кожен з них може діяти від імені товариства самостійно. В засновницькому договорі може бути відзначено, що такі учасники мають право вчиняти відповідні дії лише спільно.

Учасники, яким було доручено ведення справ повного або командитного товариства, зобов'язані надавати решті учасників на їх вимогу повну інформацію про дії, що виконуються від імені та в інтересах товариства.

Повноваження учасника на ведення справ товариства припиняються повністю або частково з припиненням діяльності самого товариства у зв'язку з відмовою учасника від доручення чи скасуванням доручення на вимогу хоча б одного з решти учасників.

Учасник, який діяв у спільних інтересах, не маючи повноважень, у випадках, коли його дії не будуть схвалені рештою учасників, вправі ставити вимогу до товариства відшкодувати витрати за умови, якщо доведено, що внаслідок його дій товариство зберегло чи відповідно надбало майно, яке перебільшує за вартістю понесені товариством витрати.

Тести:

1. До господарських товариств належать:

А) командитне товариство

Б) кооперативне товариство

В)акціонерне товариство

Г) приватне підприємство

Д) товариство з обмеженою відповідальністю

2. З якого моменту товариства мають право відкривати рахунки в банках, укладати угоди від імені товариства:

А)після укладання засновницького договору

Б) після затвердження статуту

В) після проведення перших загальних зборів

Г) після державної реєстрації

3. З чого складається майно господарського товариства:

А) з майна, переданого йому у власність засновниками і учасниками як внески;

Б) з особистого майна засновників і учасників товариства;

В) з доходів, отриманих від господарської діяльності товариства;

Г) з коштів, призначених для виплати заробітної плати працівникам;

Д) продукції, виробленої в результаті господарської діяльності товариства.

4. Статутний фонд товариства формується за рахунок:

А) внесків засновників;

Б) банківських кредитів;

В) внесків учасників;

Г) благодійних пожертвувань;

Д) державних асигнувань.

5. За яких умов може збільшуватись статутний фонд:

А) тільки після державної реєстрації товариства;

Б) за умови внесення повністю всіма учасниками своїх вкладів;

В) за умови внесення 50% вкладу кожним учасником;

Г) після повідомлення всіх кредиторів стосовно збільшення статутного фонду.

6. Назвіть вищий орган управління господарським товариством:

А) Наглядова рада

Б)Ревізійна комісія

В)Загальні збори

Г)Директор

Д) Правління.

7. Створення Наглядової ради притаманно для якого виду господарських товариств:

А) Товариство з додатковою відповідальністю

Б) Повне товариство

В)Товариство з обмеженою відповідальністю

Г) Акціонерне товариство

Д) Командитне товариство.

8. Який контролюючий орган є обов’язковим для статутних товариств:

А) Наглядова рада

Б) Ревізійна комісія

В) Профспілковий союз

Г) Служба з охорони праці

9. Хто має право на ведення справ командитного товариства:

А) тільки повні учасники

Б) тільки вкладники

В) повні учасники і вкладники

10. Яким документом підтверджуються повноваження представника господарського товариства:

А) статутом

Б) розпискою

В) довіреністю

Г) дорученням.

Задачі

1. При внесенні вкладів засновниками для формування статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю один із засновників в рахунок вкладу надав земельну ділянку.

Визначить, яким чином буде визначена частка в статутному фонді товариства, що належить даному вкладнику?

Відповідь: Для визначення суми вкладу у грошовій формі, повинна бути проведена оцінка даної земельної ділянки. Згідно ст.. 13 ЗУ «Про господарські товариства» грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.

Процес оцінки майна регулюється ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Після визначення вже грошової оцінки даної земельної ділянки, частка вкладника буде визначена шляхом розрахунку відношення цієї грошової суми до суми всього статутного фонду.

2. Один із учасників повного товариства без наявності доручення уклав договір від імені товариства з іншою юридичною особою.

Чи матиме даний договір юридичну силу і які наслідки він понесе для товариства?

Відповідь: Даний договір матиме юридичну силу і породжуватиме насладки для повного товариства у разі, якщо повноваження даного учасника на укладення таких договорів закріплено в засновницькому договорі. Це передбачено ст. 68 ЗУ «Про господарські товариства». Якщо таких повноважень відповідній особі не надано, то даний договір не породжує жодних наслідків для товариства. Особа, яка уклала цей договір від імені повного товариства, понесе відповідальність самостійно.

Список використаної літератури:

1. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 № 435-IV//Відомості Верховної Ради України. - 2003. - № 40. – ст. 356. – поточна редакція від 19.01.2013.

2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV//Відомості Верховної Ради України. - 2003. - № 18. – ст. 144. – поточна редакція від 03.02.2013.

3. Закон України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII//Відомості Верховної Ради України. - 1991. - № 49. – ст. 682. – поточна редакція від 05.02.2013.

4. Закон України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI//Відомості Верховної Ради України. - 2008. - № 50-51. – с. 2432. – поточна редакція від 18.01.2013.

5. Закон України «Про холдингові компанії в Україні» від 15.03.2006 № 3528-IV//Відомості Верховної Ради України. - 2006. - № 34. – с. 1253. – поточна редакція від 08.04.2013.

6. Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-VI//Відомості Верховної Ради України. - 2011. - № 40. – с. 1750. – поточна редакція від 12.08.2012.

7. Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 № 2658-III// Відомості Верховної Ради України. - 2001. - № 47. – ст. 251. – поточна редакція від 01.01.2013.

8. Декрет КМУ "Про впорядкування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств" від 31.12.1992 р. № 24-92//Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 11. – ст. 94. – поточна редакція від 01.01.2004.

9. Закон України «Про страхування» від 07.03.1996 № 85/96-ВР//Відомості Верховної Ради України. - 1996. - № 18. – ст. 78. – поточна редакція від 18.01.2013.

10. Подцерковний О.П., Квасніцька О.О., Смітюх А.В. Господарське право [ Підручник] / О.П. Подцерковний, О.О. Квасніцька, А.В. Смітюх та ін.; за ред. О.П. Подцерковного, - X.: Одіссей, 2010. - 640 с.

11. Несинова С.В., Воронко В.С., Чебикіна Т.С. Господарське право України[Навчальний посібник]/С.В. Несинова, Воронко В.С., Т.С. Чебикіна; за заг. ред. С. В. Несинової. –К.: Центр учбової літератури, 2012. – 564 с.


Читайте також:

  1. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  2. ERP і управління можливостями бізнесу
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  5. ISO9000. Як працює система управління якістю
  6. Oracle Управління преміальними
  7. А. Видання прав актів управління
  8. Автоматизація управління діяльністю готелю
  9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  10. Автоматизовані системи управління
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  12. Автоматизовані станції управління насосними станціями водопостачання першого, другого і третього підйомів




Переглядів: 5227

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Права і обов’язки учасників господарського товариства | ТЕМА 10. ВИДИ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.