Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Договір підряду на капітальне будівництво.

За договором підряду на капітальне будівництво одна сторона (підрядник) зобов’язується своїми силами і засобами на замовлення другої сторони (замовника) побудувати та здати замовникові в установлений строк, визначений договором об’єкт відповідно до проектно-кошторисної документації або виконати зумовлені договором будівельні або інші роботи, а замовник зобов’язується передати підряднику затверджену проектно-кошторисну документацію, надати будівельний майданчик, прийняти закінчений будівництвом об’єкт і оплатити його.

Договором може бути передбачено : 1. Нове будівництво. 2. Реконструкція. 3. Розширення. 4. Технічне переоснащення. 5. Капітальний ремонт

Сторонами договору є підрядник і замовник. Підрядник – це особа, яка укладає договір, виконує роботи будівельного характеру та передає результати виконаної роботи замовнику. Поряд з основним договором будівельного підряду (генеральним підрядом) підрядник може укладати договір субпідряду, в якому генеральний підрядник виступає замовником, а субпідрядник – підрядником. Підрядник повинен мати ліцензію на виконання відповідного виду робіт. Замовник – це фізична чи юридична особа, яка дає замовлення на виконання будівельних робіт, контролює їх виконання, приймає їх виконання та проводить розрахунки за договором. Замовник за умовами контракту є покупцем продукції, виробленої підрядником.

Юридичні ознаки договору: двосторонній, консенсуальний, оплатний.

Форма договору – проста письмова.

Істотні умови: Найменування сторін. Місце і дата укладення. Предмет договору. Строки початку і завершення будівництва. Права і обов’язки сторін. Вартість і порядок фінансування будівництва об’єкта. Порядок матеріально-технічного, проектного та іншого забезпечення. Режим контролю і якості робіт і матеріалів замовником. Порядок прийняття об’єкту. Порядок розрахунків за виконані роботи. Умови про дефекти та гарантійні строки. Страхування ризиків, фінансові гарантії. Відповідальність сторін. Врегулювання спорів, підстави та умови зміни і розірвання договору.

Предмет договору складають дії підрядника щодо будівництва, реконструкції, ремонту або інші будівельні роботи.

Ціна – це грошова сума, що підлягає сплаті за роботу підрядника і може бути передбачена у формі: - Тверда(остаточна) ціна – є незмінною на весь період будівництва. – Динамічна. Ціна складається з двох показників.

1. Витрати підрядника(вартість матеріалу,устаткування та інших засобів, оплата субпідрядникам та робітникам)

2. Плата за роботу підрядника.

Строкивиконання робіт (будівництва об'єкта) встановлюються договором підряду і визначаються датою їх початку та закінчення. Невід'ємною частиною договору підряду є календарний графік виконання робіт, в якому визначаються дати початку та закінчення всіх видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених договором підряду. Строк може бути змінений у випадках:

1. Виникнення обставин непереборної сили.

2. Невиконання або несвоєчасне виконання замовником обов’язків перед підрядником.

3. Внесення змін у проектну документацію.

Права та обов’язки сторін.

Замовник має право: відмовитися від прийняття закінчених робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх використання відповідно до мети, зазначеної у проектній документації та договорі підряду, і не можуть бути усунені підрядником, замовником або третьою особою; здійснювати у будь-який час, не втручаючись у господарську діяльність підрядника (субпідрядника), технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт; вносити зміни у проектну та кошторисну документацію до початку робіт або під час їх виконання за умови, що вартість додаткових робіт, викликаних такими змінами, не перевищує 10 відсотків договірної ціни і не впливає на характер робіт, визначених у договорі підряду; вимагати безоплатного виправлення недоліків, що виникли внаслідок допущених підрядником порушень, або виправити їх своїми силами, якщо інше не передбачено договором підряду. відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків, якщо підрядник своєчасно не розпочав роботи або виконує їх настільки повільно, що закінчення їх у строк, визначений договором підряду, стає неможливим; відмовитися від договору підряду в будь-який час до закінчення виконання робіт (будівництва об'єкта), оплативши підряднику виконану частину робіт з відшкодуванням збитків, завданих такою відмовою; ініціювати внесення змін у договір підряду, вимагати розірвання договору підряду та відшкодування збитків за наявності істотних порушень підрядником умов договору підряду; вимагати відшкодування завданих йому збитків, зумовлених порушенням договору підряду, якщо договором підряду або законом не передбачено інше.

Замовник зобов'язаний:надати підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), передати дозвільну та іншу договірну документацію і ресурси відповідно до договору підряду; сприяти підряднику у виконанні робіт; прийняти в установленому порядку та оплатити виконані роботи; негайно повідомити підрядника про виявлені недоліки в роботі; оплатити підряднику виконані до консервації об'єкта будівництва роботи та відшкодувати йому пов'язані з нею витрати; укласти договір страхування ризиків випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва, якщо це передбачено договором підряду; сплатити неустойку, відшкодувати збитки та моральну шкоду в разі невиконання або неналежного виконання ним зобов'язань за договором підряду, якщо він не доведе, що порушення договору сталося не з його вини;

Підрядник має право: залучати за згодою замовника до виконання договору підряду третіх осіб (субпідрядників); зупиняти роботи у разі невиконання замовником своїх зобов'язань за договором підряду, що призвело до ускладнення або до неможливості проведення підрядником робіт; вимагати від замовника підвищення договірної ціни у разі істотного зростання після укладення договору підряду цін на ресурси, відповідальність за забезпечення якими покладено на підрядника, а також цін на послуги, що надавалися йому третіми особами, а у разі відмови замовника - розірвання договору підряду в установленому порядку; відмовитися від договору підряду та вимагати від замовника сплати договірної ціни пропорційно виконаним роботам, а також відшкодування збитків, не покритих цією сумою, у разі неможливості використання ресурсів, наданих замовником; відмовитися від договору підряду з відшкодуванням збитків у разі, коли використання матеріальних ресурсів, забезпечення якими здійснює замовник, або додержання його вказівок стосовно способу виконання робіт загрожує життю та здоров'ю людей чи призводить до порушення екологічних, санітарних правил, правил безпеки та інших встановлених законодавством вимог; на відшкодування завданих йому збитків відповідно до законодавства та договору підряду; ініціювати внесення змін у договір підряду.

Підрядник зобов'язаний: виконати з використанням власних ресурсів, якщо інше не встановлено умовами договору підряду, та у встановлені строки роботи відповідно до проектної та кошторисної документації; одержати встановлені законом дозволи на виконання окремих видів робіт; подати замовнику звіт про використання матеріальних ресурсів та повернути їх залишок у разі, коли забезпечення виконання робіт матеріальними ресурсами повністю або частково здійснюється замовником; відмовитися від прийняття матеріальних ресурсів, що надаються замовником, у разі виявлення їх невідповідності вимогам нормативних документів та проектній документації; вживати заходів до збереження майна, переданого замовником; своєчасно попередити замовника про те, що додержання його вказівок стосовно способу виконання робіт загрожує їх якості або придатності, та про наявність інших обставин, які можуть викликати таку загрозу; забезпечити страхування ризиків випадкового знищення або пошкодження об'єкта будівництва, якщо це встановлено договором підряду; передати замовнику у порядку, передбаченому законодавством та договором підряду, закінчені роботи (об'єкт будівництва).

Перелік прав та обов’язків сторін не є вичерпним, інші права чи обов’язки можуть встановлюватися законом чи договором.


Читайте також:

  1. Агентський договір
  2. Агентський договір: зміст, виконання та припинення
  3. Адміністративний договір
  4. Амстердамський Договір
  5. Безпосередньою підставою виникнення управління майном у будь-яких випадках є договір, який укладається між установником і управителем.
  6. Берестейський мирний договір
  7. Берестейський мирний договір УНР з державами німецько-австрійського блоку. Падіння радянської влади в Україні
  8. Брестський мирний договір
  9. В усній формі договір позики може бути укладений якщо його сторонами є фізичні особи і якщо сума позики не перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  10. В яких товариствах єдиним установчим документом є установчий договір?
  11. Види договорів підряду
  12. Види федерацій: договірні та конституційні; централізовані та децентралізовані; національні та територіальні




Переглядів: 2447

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система нормативно-правових актів про підрядні договори. | Особливості державного регулювання відносин у сфері капітального будівництва.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.