Характеристика провідних німецьких ТНК та їх впливу на європейську економіку.
В даний час опорними галузями економіки Німеччини є машинобудування (транспортне, електротехнічне і електронне), хімічна галузь, харчова промисловість. Провідне місце займають автомобільна промисловість, загальне машинобудування і електротехнічна. Позиції промислових гігантів ФРН в європейській економіці є досить значними це компанії Volkswagen group, BMW, Daimler-Benz та інші.
Лідерами європейської хімічної та хіміко-фармацевтичної індустрії зараз виступають німецькі концерни BASF, Bayer, які мають приблизно однаковий торговий оборот, який оцінюється у 30-32 млрд. євро та приблизно однакову чисельність працюючих 95-110 тис. працівників.
Найбільшою електротехнічною корпорацією країни є Siemens з числом зайнятих майже у 0,5 млн. осіб та торговим оборотом у 87 млрд. євро (2001). Друге місце має Bosch з відповідними показниками: 213 тис. осіб та 34 млрд. євро.
Європейських торгових лідерів – компанію “Metro”, щорічний торговельний оборот якої складає близько 50 млрд. євро і в якій працює понад 240 тис. робітників та службовців. До лідерів відносяться – Lufthansa (авіаційний транспорт) з торговим оборотом в 16,7 млрд. євро і з чисельністю зайнятих 88 тис. та Bahn (залізничний транспорт), відповідні показники якої становлять 15,7 млрд. євро та 214 тис. працюючих. Найбільш активно поводять себе на постсоціалістичному просторі такі німецькі ТНК як Deutsche Telekom, яка направила на модернізацію зв’язку в країнах ЦСЕ близько 4,2 млрд. дол., Volkswagen, який інвестував чималі кошти у фірму Škoda (Чехія), корпорація Henkel, яка побудувала потужні заводи побутової хімії в Польщі, Угорщині, Росії.