Частка ФРН у торгівлі в середині ЄС є найбільшою. Близько 3/4 зовнішньоторговельних операцій припадає на економічно розвинуті країни, особливо країни – ЄС (половина всіх торговельних обмінів) та США. Останніми роками розширюються зв’язки з постсоціалістичними країнами Центральної Європи. У країни, що розвивається, Німеччина постачає машини та обладнання, а одержує звідти сировину та напівфабрикати. Товари, що експортуються: верстати, автомобілі, хімікати, метал і сталепрокат, продукти харчування, текстиль. Основні партнери по експорту - країни ЄС - 56,4% (Франція 11,1%, Великобританія 8,6%, Італія 7,4%, Нідерланди 6,8%, Бенілюкс 5,7%), США 9,4%, Японія 1,9%.
Імпорт становить 505 млрд. доларів. Товари, що імпортуються: верстати, автомобілі, хімікати, продукти, метали, текстиль. Країна значною мірою залежить від імпорту сировини, напівфабрикатів і деяких видів промислових товарів. Імпорт здійснюється із країн ЄС - 52,2% (Франція 10,5%, Нідерланди 7,6%, Італія 7,4%, Великобританія 6,9%, Бельгія/Люксембург 5,6%), США - 8,1%, Японія - 4,9%.
Значне місце у зовнішніх зв’язках Німеччини посідає діяльність на ринку капіталу, причому серед інвестицій переважають капіталовкладення в економічно-розвинуті західноєвропейські країни і США. До самої Німеччини традиційно інвестують капітал США (до 30 % всіх іноземних інвестицій). Близько 20-25 % промислової продукції країни виробляється на підприємствах з участю іноземного капіталу.
ФРН виступає також одним з найбільших у світі донорів економічної допомоги, спрямованих на підтримку розвитку.
ФРН відноситься до держав з високим рівнем інвестиційної активності. Країна входить у п’ятірку лідерів за кумулятивними прямими капіталовкладеннями за кордоном.