Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Чинники формування економічного дива в Ірландії.

Протягом 1995 -2007 рр. в Ірландії спостерігалося стрімке зростання рівня ВВП: в середньому 9,4% впродовж 1995-2000рр. та, після короткотривалого уповільнення впродовж 2001-2003рр., близько 6% впродовж 2004-2007 рр.

Чинники: Низький рівень податків (близько 12% у 90-х рр.); англомовна та дешева робоча сила; членство в ЄС: “золотий дощ” дотацій з спільних фондів (до 4% ВНП) та вільний доступ до єдиного ринку; соціальне партнерство між працедавцями, урядом та проф. спілками; обмежене втручання уряду в бізнес; збільшення зайнятості жінок; високий рівень інвестування держави у розвиток вищої освіти (особливо технічної); значний рівень прямих іноземних інвестицій у високі технології (переважно з США: Dell, Intel, IBM, Microsoft, Google).

Структура господарства та особливості зовнішньоекономічних зв’язків Ірландії.

Переваги: ​​середньорічний приріст реального ВВП «кельтського тигра» за 1996-2000 рр.. склав 9% - один з найбільших в Європі (проте в останні роки зростання не перевищував 3%). Торговий профіцит. Ефективне сільське господарство і харчова промисловість. Розширення високотехнологічного сектора; 25% експорту припадає на електроніку. ЄС фінансує інфраструктурні проекти. Висококваліфікована робоча сила.

Слабкі сторони: багато важливі галузі контролюються західними ТНК. Небезпека кон'юнктурного перегріву. Дефіцит житлоплощі. Швидке зростання перевантажує інфраструктуру. Величенний зовнішній борг (94,0% ВВП).

Основні галузі промисловості: фармацевтична, хімічна, виробництво програмного забезпечення та комп'ютерного обладнання, виробництво медичних приладів, продукти харчування та напої.

Зовн.торгівля: позитивне сальдо торговельного балансу +53млрд.$ (у експорті переважають високотехнологічні товари, найбільшим партнером є США – 23%).

Ірландія — аграрно-індустріальна країна, що прогресивно розвивається. За період 1995—2000 рр. зростання валового національного продукту в Ірландії становило 9,7 % щорічно, що було зумовлено участю країни в МВФ, а також ефективною макроекономічною політикою і політикою в області зайнятості.

Однак та роль, яку грають в економіці Ірландії прямі іноземні інвестиції в технологію, здатна викликати серйозні ризики в умовах погіршання глобального економічного клімату.

За даними [Index of Economic Freedom, The Heritage Foundation, U.S.A. 2001]: ВВП – $ 87 млрд Темп зростання ВВП – 10,4%. ВВП на душу населення – $ 23422. Прямі закордонні інвестиції – $ 1,7 млрд. Імпорт – $ 58 млрд (г.ч. Великобританія – 33,7%; США – 16%; Японія –7,1%; Німеччина – 6,2%; Сінгапур – 5%). Експорт – $ 67,5 млрд (г.ч. Великобританія – 22%, Німеччина – 14%, США – 13%, Франція – 8,3%, Нідерланди – 6,4%).

 

 


Читайте також:

  1. I. ІСТОРИЧНІ ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
  2. XIII. Формування та оприлюднення рейтингового списку вступників, рекомендованих до зарахування
  3. Абстрактно-логічні прийоми економічного дослідження.
  4. Автором теорії поетапного формування розумових дій є
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. АДМІНІСТРАТИВНЕ РЕФОРМУВАННЯ
  7. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  8. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  9. Алгоритм формування комплексу маркетингових комунікацій
  10. Алгоритм формування потенціалу Ф2
  11. Алгоритм формування статутного фонду банку
  12. Аліментарні чинники




Переглядів: 772

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Місце Ірландії у світовій економіці та особливі позиції в ЄС. | Причини і напрямки трансформації сучасної економічної моделі Ірландії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.