Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Галузева спеціалізація середземномор країн.

Італія.Гаузева спеціалізація: туризм, машинобудування, металургія, хімічна промисловість, автомобілі, текстиль, одяг, взуття, кераміка. Італія є великим виробником і експортером (як правило, перше або одне з перших місць у світі) також фруктів, особливо груш і персиків, апельсинів, лимонів, винограду й вина. Середземноморські продукти домінують у сільськогосподарському експорті. В територіальному плані вони займають прибережні частини Апеннінського півострова і острова Сицилія.

Італія є важливим виробником зерна. Вирощують пшеницю, кукурудзу, ячмінь і рис. Значні площі зайняті під цукровими буряками і картоплею. Це культури Паданської низовини. Щоправда, тверда пшениця для виготовлення макаронів (макарони з томатною пастою є найпоширенішою стравою італійців) культивується в межах Півдня. Власної пшениці не вистачає, її імпортують. Рис Італія експортує в інші країни Європи.

Іспанія.Галузева сп.-я: текстиль і одяг, взуття, їжі, напої, метали і металеві вироби, хімікати, суднобудування, автомобілебудування, верстатобудування, туризм, глини і вогнетривкі вироби, ліки, медичне обладнання. Аграрна сп.-я: зерно, овочі, маслини, цитрусові, цукровий буряк, яловичина, молочні продукти, риба.

Греція.Галузева сп.-я: туризм, харчова і тютюнова промисловість, текстиль і хімікати, вироби з металу, видобуток, нафта. Аграрна сп.-я: пшениця, кукурудза, ячмінь, цукрові буряки, оливки, помідори, вино, тютюн, картопля, яловичина, молочні продукти.

Португалія.Основні галузі промисловості: текстильна та легка промисловість, деревообробна та паперова, металургійна, нафтопереробна, хімічна, гірнича, рибна, виноробство. У пром-сті переважають великі підприємства транснаціональних і національних монополій, бл. 2/3 промислового потенціалу зосереджено на Атлантичному узбережжі країни. Розвинута нафтохімічна і гірничодобувна пром-сть. Транспорт: автомобільний, залізничний, морський, повітряний. Галузева сп.-я: текстильні вироби, одяг, взуття, дерев’яні і пробкові вироби, папір, хімічні речовини, автозапчастини обробної промисловості, неблагородні метали, молочні продукти, вино та інші продукти, фарфор і кераміка, вироби зі скла, технології, телекомунікації, суднобудування і ремонт, туризм. Аграрна сп.-я: зерно, картопля, помідори, оливки, виноград, вівчарство, велика та мала рогата худоба, птиця, молочні продукти, риба.

 


Читайте також:

  1. Болонський процесс як засіб інтеграції у вищу освіту європейських країн.
  2. Визначення конституційного права зарубіжних країн.
  3. Галузева структура господарства Італії.
  4. Галузева структура економіки та тенденції її розвитку.
  5. Галузева та міжгалузева структура національної економіки
  6. Економічні зміни в господарстві воюючих країн.
  7. Економічні зміни в господарстві воюючих країн.
  8. Економічні наслідки інтеграції країн.
  9. Економічні наслідки Першої світової війни для окремих країн. Версальська система. Плани Дауеса та Юнга. Світова економічна криза 1929—1933 рр. Варіанти виходу з неї
  10. Загальне і особливе в конституціях зарубіжних країн.
  11. Загальні принципи формування систем вищої освіти європейських країн.




Переглядів: 504

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Причини і напрямки трансформації сучасної економічної моделі Ірландії. | Особливості та причини неефективності середземноморської моделі розвитку в умовах глобальної нестабільності.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.052 сек.