Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аналіз економічної ефективності лісового сектора

У рамках проекту була здійснена спроба оцінити економічні результати діяльності лісових підприємств Житомирської області на основі шведської системи показників:

· Валовий прибуток (Gross margin). Визначається відношенням суми прибутку від основної діяльності й амортизаційних відрахувань до обсягу продажів. Виражається у відсотках і показує можливість вкладання засобів в інші види діяльності:

Прибуток від основної діяльності + амортизаційні відрахування Валовий прибуток = ------------------------------------------------------------------------------- *100 Обсяг продажів

· Прибуток від основної діяльності ( Operating margin). Визначається відношенням прибутку від основної діяльності до обсягу продажів. Виражається у відсотках і показує наскільки ефективно виконання операцій:

Прибуток від основної діяльності Прибуток від основної діяльності =-------------------------------------------------------- *100 Обсяг продажів

· Оборот власного капіталу ( Return on equity). Визначається відношенням чистого прибутку після сплати податків до скоректованого власного капіталу в середньому. Виражається у відсотках і показує ефективність інвестування власного капіталу:

Чистий прибуток після сплати податків Оборот власн. капіталу = ------------------------------------------------------------------------------*100 (власн. капітал на початок періоду + власн. капітал на кінець періоду)/2

· Прибуток від інвестованого капіталу. Визначається відношенням суми прибутку основної діяльності й фінансового доходу до інвестованого капіталу. Виражається у відсотках і показує ефективність використання капіталу для одержання прибутку:

Прибуток від основної діяльності + фінансовий доход Прибуток від інв. капіталу =------------------------------------------------------- *100 Інвестований капітал

Основою для проведення аналізу були дані звіту про фінансові показники й балансовий звіт підприємств Оборот власного капіталу представляє собою чисті продажі, розділені на середній показник власного капіталу . Прибуток від інвестованого капіталу визначає той прибуток, що кампанія заробляє завдяки капіталу. Показник демонструє ефективність використання капіталу для одержання прибутку. Прибуток від власного капіталу показує, наскільки ефективно компанія використала реінвестовані доходи для одержання більшого прибутку. Він використається як загальний показник ефективності компанії й показує те, скільки прибутку вона може одержати при вкладенні власних ресурсів. .

Таблиця 5.5. Порівняння показників економічної ефективності
Показник Лісгоспи Житомирської області Шведська лісова компанія
  Середній Мін. Макс.  
Оборот капіталу, раз 1,1 0,6 1,7 0,3
% власного капіталу
Валовий прибуток, %
Прибуток від основної діяльності, % 0,2
Прибуток від інвестованого капіталу, % 8,1 0,2 26,6
Оборот власного капіталу, % 0,8 3,9

Як бачимо з наведених даних фінансове становище лісогосподарських підприємств Житомирської області досить благополучно. Звертає на себе увага значно більш високий відсоток власного капіталу й більше високий у середньому показник прибутку від інвестованого капіталу. Причому 11 з 17 лісгоспів області перевищують критичний для шведської компанії показник прибутку на інвестований капітал в 5%. Найменші показники характерні для Городницького (0,2%) і Бердичівського (0,6%) лісгоспів, які демонструють високу частку витрат при низькій частці прибутку. Звертає на себе увагу також досить низький показник обороту власного капіталу внаслідок низької частки чистого прибутку й великої частки власного капіталу. Відзначимо, що чистий прибуток шведської компанії становить 6,9% від обсягу продажів компанії, тоді як для Житомирської області всього 0,6%.

Нині ДКЛГ оперує поняттям «рентабельність». Цей показник також дозволяє оцінити економічну ефективність діяльності, як й інші показники, наведені вище. У бесідах з персоналом ДКЛГ стало очевидним недостатнє мотивування для аналізу результатів. Значна увага приділена збору даних, але результат їх аналізу не використовується в достатній мірі.


Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  3. I. Аналіз контрольної роботи.
  4. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  5. III етап. Аналіз факторів, що визначають цінову політику підприємства.
  6. III. Аналіз ринку
  7. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  8. SWOT-аналіз у туризмі
  9. SWOT-аналіз.
  10. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  11. V. Нюховий аналізатор
  12. VI етап. Аналіз варіантів зміни цін конкурентами.




Переглядів: 643

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економічні цілі державного лісового підприємства | Адміністративні й економічні наслідки злиття лісгоспів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.