Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Забій суглоба, гемартроз.

Забій суглоба відбувається в результаті безпосереднього удару або поштовху і дає більший чи менший внутрішньо суглобовий крововилив - гемартроз, клінічно виражається в припухлості і різким болем в області суглоба з обмеженням рухів. Найбільш виражений буває гемартроз в колінному суглобі внаслідок його поверхнього розташування; далі йдуть ліктьовий, надступаково-гомілковий та плечовий суглоби. Важче визначається гемартроз кульшового суглобу, зважаючи на його глибоке положення в товщі м'язів сідниць. Гемартроз супроводжується вторинним ексудатом і досить повільно розсмоктується в деяких випадках, залишаючи після себе стійкі фіброзні відкладення, які при відповідних умовах сприяють виникненню вторинних артритичних змін. Удари і гемартрози суглобів виникають в результаті безпосередньої діючої сили ззовні.

Розтягування капсулярної-зв'язкового апарату.

Розтягування виникають під впливом різких активних рухів, по силі і по напряму переважаючих нормальну амплітуду рухів даного суглоба. При цьому надриваються або розриваються зв'язки, які зміцнюють суглоб, що супроводжується крововиливом в м'які тканини і частковим надривом або розривом м'язових волокон. При більш різких напружених рухах, не відповідних анатомічним можливостям даного суглоба, спостерігається розтягнення і розрив зв'язок.

У плечовому і кульшовому суглобах розтягування зустрічаються рідко - при надмірних рухах в цих суглобах швидше відбувається вивих.
Пошкодження суглобової капсули і зв'язок плечового суглобу відбувається я при падінні на відведену і розігнуту руку, висінні на одній руці і різкому раптовому русі плеча, близькому до крайніх амплітуд рухливості в суглобі. Для клінічної картини характерний різкий біль в момент травми і при рухах, припухлість і крововилив в суглобі; рухи обмежені внаслідок різкого болю.

Пошкодження зв'язкового апарату ліктьового суглоба може бути у вигляді надриву або розриву колатеральних зв'язок, розтягнення або надриву капсули суглоба і м'язових волокон з великою кровотечею в порожнину суглоба і периартикулярні тканини. Клінічна картина складає великий набряк і синець в області суглоба, біль при пальпації області розтягування (травми), а також болючість і обмеження рухів.

При пошкодженні променево-зап'ясткового суглоба діагнози розтягування і ударів слід ставити з обережністю після виключення ушкодження кісток, суглобів, міжкісткових зв'язок, суглобового хряща зап'ястя на рівні зап'ясткового суглоба і зв'язкового-капсульних структур. Для клінічної картини характерні гематома, біль, обмеження пасивних і активних рухів.
Розтягнення зв'язок і суглобових сумок суглобів кисті характерні болем і припухлістю суглоба, навколо суглобовими крововиливами і порушеннями функцій суглоба. Найбільш часті розтягування зв'язок п'ястково-фалангового і п'ястково-зап'ясткового суглобів I пальця, які приводять до нестабільності пальця з підвивихом і до порушенням функції хватання.
При пошкодженні п'яткового (ахілового) сухожилля з'являються гострий біль і неможливість згинання стопив підошві . У тканині сухожилля можна пропальпувати проміжок (розрив).


Читайте також:

  1. Баланс м’яса свиней в України у забійній масі (2003 – 2005 рр. та прогноз на 2006 р.), тис. т
  2. Забійні рани
  3. Строки вирощування і жива маса молодняку птиці у забійному віці




Переглядів: 1282

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Переломи кісток. | Методичні рекомендації до вивчення розділу 1.3.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.