Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сутність гравіметричного (вагового) аналізу, його особливості.

Гравіметричний аналіз

Кількісний аналіз. Класифікація.

Кількісний аналіз ―це сукупність хімічних і фізичних методів визначення кількості елементів, йонів чи хімічних сполук у досліджуваному зразку.

Методи кількісного аналізу поділяються на хімічні, фізичні та фізико-хімічні.

I.До хімічних методів належать : гравіметричний, титриметричний та газовий.

Гравіметричний аналіз ґрунтується на тому, що кількісне визначення йонів аналізованої речовини проводять переведенням їх у малорозчинну сполуку певного хімічного складу з наступним висушуванням і зважуванням отриманого осаду. За даними зважування обчислюють масову частку йонів у досліджуваній речовині.

Титриметричний (обʼємний) аналіз полягає в тому, що кількісний вміст речовини або суміші визначають за обʼємом реактиву точно відомої концентрації, який прореагував з певним обʼємом досліджуваного розчину.

Газовий аналіз зводиться до вимірювання обʼємів окремих компонентів газової суміші після вибіркового вбирання газів різними реагентами.

II. Фізичні методи дослідження ґрунтуються на вивченні оптичних, електричних, магнітних, теплових та інших фізичних властивостей речовин. Доних належать такі: спектральний, люмінесцентний, рентгеноструктурний, мас-спектроскопічний, ядерного магнітного резонансу (ЯМР), електронного парамагнітного резонансу (ПМР) та інші. Зазначимо, що використання цих методів можливе тільки у спеціалізованих лабораторіях, оскільки потребує складного і дорогого обладнання.

III. Фізико-хімічні методи аналізу передбачають використання хімічних реакцій, перебіг яких супроводжується зміною фізичних властивостей аналізованої системи, наприклад її кольору, інтенсивності забарвлення, значення теплової або електричної провідності, прозорості тощо. До них належать електрохімічні, оптичні та хроматографічні методи.

У сучасних все ширше застосовують фізичні та фізико-хімічні методи аналізу, які відзначаються достатньою точністю, чутливістю, відтворюваністю та швидкістю отримання результатів. Вибираючи метод кількісного визначення, враховують необхідну точність результатів, швидкість виконання аналізу, а в разі масових визначень ― доступність і вартість застосовуваних реактивів. У звʼязку з цим у практиці контрольно-аналітичних і заводських лабораторій ще широко використовують класичні хімічні методи, зокрема титриметричний метод аналізу.

Найбільш поширений метод вагового аналізу полягає у переведенні визначаємого компонента в осад, відділення його від розчину, перевід в стехіометричну форму і зважування. За масою осаду розраховують масу компоненту, що визначається:

X + R ↔ P↓

Наприклад:

 

Ваговий аналіз – один з найбільш давно відомих і тому добре вивчених методів аналізу. За його допомогою встановлений хімічний склад більшості речовин, а також атомних мас елементів. Його позитивні сторони – простота методики і доступність обладнання. Проте ваговий метод має ряд недоліків, серед яких головні – великі витрати праці і часу, а також труднощі при визначенні малих кількостей речовин. Тому в наш час у практиці кількісного аналізу ваговий метод застосовують відносно рідко, і дослідники намагаються замінити його іншими методами. Тим не менш ваговий метод застосовують для визначення великих кількостей компонентів, наприклад, SiO2 і сульфатів у так званому силікатному аналізі. Методом вагового аналізу нерідко встановлюють чистоту вихідних препаратів, а також концентрацію розчинів для інших методів аналізу. В технічному аналізі дуже зручно гравіметричним методом визначати зольність і вологість матеріалів. Вивчення теорії гравіметрії дуже важливе ще й тому, що ці методи застосовуються для розділення елементів шляхом фракційного осадження. не тільки в аналітичній хімії, але й у хімічній технології.


Читайте також:

  1. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  2. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  3. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  4. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  5. Безробіття: сутність, види, соціально – економічні наслідки.
  6. Бізнес-план підприємства: сутність та складові
  7. Біологічна, соціальна та психологічна сутність здоров’я.
  8. Біологічні особливості.
  9. Бюджетне регулювання, його сутність та методи здійснення
  10. Бюджетні установи: сутність та класифікація.
  11. Видатки бюджету, їх сутність, склад і класифікація
  12. Визначаючи сутність девіантної поведінки, необхідно зазначити, що вона поділяється на два типи.




Переглядів: 1329

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА: МЕТОДИ КІЛЬКІСНОГО АНАЛІЗУ. ТИТРИМЕТРИЧНИЙ МЕТОД АНАЛІЗУ. МЕТОД КИСЛОТНО-ОСНОВНОГО ТИТРУВАННЯ. | Вимоги до осадів в кількісному аналізі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.023 сек.