· арифметичні (“ +”, ” -”, ” *”, ” /”, ” ^ ”). Результат — числове значення.
· операції над текстом (“&”— конкатенація). Результат — об’єднання двох текстових рядків.
· логічні (“ =” — логічне порівняння на дорівнює, “ >”— логічне порівняння на більше, “<”— логічне порівняння на менше, ” >= ”— логічне порівняння на більше чи дорівнює, ” <= ”— логічне порівняння на менше чи дорівнює, ” < >” — логічне порівняння на не дорівнює). Результат — значення істина (true) абохибність(false).
Перелік операторів в порядку їх пріоритету при виконанні:
I. ” ^ ” ;
II. ” *”, ” /” ;
III. “ +”, ” -” ;
IV. “&”;
V. “ =”, “ >”, “<”, ” >= ”, ” <= ”, ” < >”.
Порядок виконання операторів в формулі визначається їх пріоритетом. Для зміни природного порядку виконання дій використовуються дужки. Значення виразу, замкненого в дужки, визначається першим. В формулах можуть використовуватись вкладені дужки, причому, першими виконуються оператори, що знаходяться у внутрішніх дужках.
Вбудовані функції Excel (загальні уявлення)
Excelмає велику кількість вбудованих функцій робочого листка, які можна використовувати в формулах. Сюди входять як і достатньо розповсюджені функції (СУММ(SUM),СРЗНАЧ(AVERAGE),КОРЕНЬ(SQRT)), так і функції, спеціально призначені для певних цілей, наприклад, статистичні або прикладні. Функції суттєво підвищують ефективність формул, спрощуючи їх і роблячи більш зрозумілими. В Excelє можливість створювати власні функції за допомогою VBA. Більш детально про функції Excelмова буде далі.