Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оператори пошуку Google

Google дає можливість обмежити результати пошуку, спрямувавши їх у конкретному напрямку через використання операторів пошуку:

allintext:, allintitle:, allinurl:, cache:, define:, filetype:, inanchor:, info:, intext:, intitle:, inurl:, link:, related:, site:.

allinanchor: обмежить результати пошуку тільки тими сторінками, у тексті посилання на які обов’язково будуть вказані вибрані ключові слова. Наприклад [allinanchor: Інтернет маркетинг], у результатах пошуку будуть тільки ті сторінки на які є посилання з словами “Інтернет” та “маркетинг”.

allintext: подібний - отримаєте сторінки, у тексті яких обов’язково згадуються всі введені ключові слова. Наприклад allintext: Чемпіонат Європи з футболу знайде сторінки у тексті яких згадуються слова “Чемпіонат”, “Європи”, “з” та “футболу”.

 

allintitle: знайде сторінки, де ключові слова згадані у назві сторінки. Наприклад allintitle: червоні яблука знайде сторінки, які у тезі назви мають слова “червоні” та “яблука”.

allinurl: обмежить результати видачі тільки тими сайтами, в адресіяких будуть зустрічатися вибрані ключові слова. Наприклад allinurl: Google help - у видачі з’являться сторінки в адресі яких будуть слова “Google” та “help”. Знайдуться тільки ті сторінки, слова в адресі яких будуть розділені спец. символами (-, /, _ і тд.).

Використання оператора cache: перед адресою конкретної веб-сторінки дозволить переглянути версію сторінки збережену у покажчику Google та дату останнього сканування. Зверніть увагу – між оператором та адресою сторінки не можна залишати пробіл [cache:адреса_сторінки].

Якщо ключовому слову буде передувати define: – Google знайде сторінки з визначенням вказаного терміну чи його поясненням. Працює досить непогано для англомовних запитів. Не завжди коректно працює щодо українських термінів. Наприклад: [define:car]

filetype: дає можливість шукати інформацію у файлах визначеного типу. Наприклад [інтернет статистика filetype:pdf] покаже файли *.pdf у яких згадуються слова «інтернет» та «статистика». Між оператором і вибраним розширенням файлу не можна вставляти пробіл.

inanchor: Повний аналог оператора allinanchor:. Різниця в тому, що його дія поширюється тільки на одне ключове слово: те яке йде одразу після нього (без пробілу). Наприклад, на запит [університет inanchor:школа] у результатах пошуку з’являться сторінки релевантні до слова університет, за умови, що у тексті посилань на ці сторінки є слово «школа».

info: На запит [info:адреса_сайту] Google покаже інформацію про сторінку, якою він володіє. Між оператором info: та адресою сайту не може бути пробілу.

intext: Цей оператор обмежує результати пошуку тільки тими сторінками, на яких ключове слово, що йде після нього згадується безпосередньо у тексті. Наприклад запит [видавців у Львові intext:форум] допоможе знайти сторінки, які будуть мати відношення до слів “видавців” “у” “Львові” і матимуть у тексті слово “форум”. Між цим оператором і наступним словом не може бути пробілу. Він дозволяє шукати в тексті сторінки тільки одне слово. Якщо необхідно знайти тільки сторінки, які в тексті мають мати всі ключові слова – використовуйте оператор allintext:

Використавши intitle: можна обмежити результати пошуку тільки тими сторінками які у назві будуть мати вказане слово у назві. Наприклад на запит [робота для intitle:випускників] Google знайде сторінки, які будуть мати відношення до слів “робота” та “для” і матимуть у назві сторінки слово «випускників». Аналогічно: між оператором і словом не може бути пробілу.

Оператор inurl: допоможе знайти сторінки, які будуть мати вказане після оператора слово у адресі. Наприклад за запитом [macbook pro inurl:apple] Google знайде сторінки, які будуть мати відношення до слів macbook та pro, а у адресі сторінки мають слово apple.

Оператор link: використовують для того, щоб знайти сторінки, які посилаються на заданий сайт. Наприклад: [link:microsoft.com].

related: допоможе знайти сторінки, схожі до заданої сторінки. Наприклад за запитом [related:www.pravda.com.ua] Google покаже сторінки, які є схожими або мають певне відношення до сторінки Української правди.

Використовуючи оператор site: можна обмежити результати пошуку тільки сторінками з певного заданого сайту чи доменної зони. Наприклад запит [металопластикові вікна site:com.ua] буде включати тільки сторінки про металопластикові вікна, адреси яких будуть знаходитись в доменній зоні com.ua.


Читайте також:

  1. Арифметичні оператори
  2. Визначення методу пошуку.
  3. Загальні відомості про лічильник Google Analytics
  4. Засоби зберігання та пошуку документів
  5. Класифікація типових прийомів пошуку рішень
  6. Комп’ютерні технології пошуку інформації
  7. Логічні оператори
  8. Метод випадкового пошуку з перерахунком
  9. Метод випадкового пошуку за найкращою спробою
  10. Методи пошуку і збору наукової інформації
  11. Методи пошуку ідеї інновації
  12. Методи пошуку креативних ідей




Переглядів: 2093

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Отримання даних із FTP-сервера

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.