Пересилання файлів по мережі є одним із найстаріших сервісів Інтернету, який далі активно використовується для розповсюдження програмного забезпечення, великих за розміром документів та інших даних. Такі файли найчастіше зберігаються в FTP-вузлах. Для звернення до FTP -вузла в полі адреси браузера Іnіегnеї Internet Explorer необхідно набрати URL-адресу вузла з префіксом ftp://, за яким іде DNS -ім'я, а також шлях до каталогу, що містить необхідні файли (якщо цей шлях відомо).
Як правило, для отримання доступу до ресурсів необхідно зареєструватися на сервері. Причому, різні користувачі мають різні повноваження. Одним дозволено переглядати та копіювати інформацію, іншим дозволено вносити зміни та здійснювати адміністрування. Ряд серверів передбачають анонімний доступ, при якому можна тільки переглядати каталоги і завантажувати файли. Тип доступу до даних визначає власник сервера.
При роботі з програмою Internet Explorer й анонімному доступі після виконання пошуку за URL-адресою у вікні відкривається зміст каталогу сервера. Далі можна змінювати каталоги сервера, переглядати вміст файлів, завантажувати їх із сервера або відсилати свій файл на сервер, якщо це дозволено.
Досить великою популярністю користується сервер www.download.com, на якому представлено великий перелік безплатного, умовно безплатного чи комерційного програмного забезпечення. Тут же пропонується пошукова система програмних ресурсів із їхнім описом та умовами придбання. Після вибору необхідного продукту файл переноситься на комп’ютер користувача. Як правило, такі файли з метою зменшення об’єму та збільшення швидкості передачі архівують.
Ftp-протокол використовують також для адміністрування wеЬ-сторінок. Так, якщо сайт користувача знаходиться на віддаленому сервері, то доступ до каталогів і файлів здійснюється за допомогою ftp-протоколу.
Слід відмітити, що існують спеціалізовані програми для
роботи за ftp-протоколом, які надають більше можливостей, ніж Internet Explorer