Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Введення та редагування формул

 

Формула повинна починатись із знаку “=”. Існують два способи введення формул — введення адрес даних вручну або вказуючи адреси використовуваних в них даних безпосередньо в робочому листку.

Введення формул вручну. Набирається знак “ =” і сама формула. По мірі набору символи будуть з’являтись як у комірці, так і в рядку формул.

Введення формул шляхом зазначення (посилання). Зазначення стосуються адрес комірок та імен.

Для введення адреси комірки (діапазону) у формулу табличний курсор необхідно перемістити у комірку (діапазон), адреса якої фігурує в формулі як операнд, клацнути по ній (при цьому лінії рамки курсора будуть мати вигляд бігучих ліній) і набрати наступний у формулі оператор. Адреса потрібної комірки (діапазону) автоматично з’явиться у формулі.

В формулі замість адреси комірки (діапазону) можна використовувати її імя. Імена можна набирати замість адрес або вибирати їх із списку, щоб програма Excel автоматично вставила імена у формулу. Способи вставки імен у формулу:

® виконати команду “ВставкаÞІм’яÞВставити”(Insert Þ Name Þ Paste) і в діалоговому вікні “Вставка імені”(Paste Name), яке містить перелік всіх імен, визначених в даній книзі, клацнути на потрібному імені. Подвійне клацання приведе і до закриття діалогового вікна.

® натиснути клавішу < F3 >, що також призведе до відкриття діалогового вікна “Вставка імені”.

Посилання на комірки(діапазони), що знаходяться за межами поточного робочого листка. В формулах можуть бути посилання на комірки з інших робочих листків, причому ці робочі листки можуть знаходитись навіть в іншій робочій книзі. Для вживання таких посилань в Excel використовуються спеціальні формати запису посилання:

® формат запису адреси комірки з іншого робочого листка, який належить до цієї ж робочої книги —

< ім’я листка > !< Адреса комірки>

Якщо в імені листка є один чи кілька пропусків, то в посиланні це ім’я розміщується в одинарних лапках —

< ім’я листка >.

* формат запису адреси комірки з іншої робочої книги —

[< ім’я робочої книги >]< ім’я листка > ! < Адреса комірки > .

Якщо в імені робочої книги є один чи кілька пропусків, то в посиланні ім’я книги і ім’я листка розміщуються в одинарних лапках —

‘[< ім’я робочої книги >]< ім’я листка >.

Якщо в формулі використовується посилання на комірку з іншої невідкритої робочої книги, то до імені книги треба додати повний шлях для визначення її місцезнаходження —

‘c : \< ім’я папки > \ … \< ім’я папки > \ [< ім’я робочої книги >]< ім’я листка >‘ !< Адреса комірки >.

 

Абсолютні, відносні та змішані посилання. По умовчанню Excel створює у формулівідносні посилання. Це означає, що при копіюванні формули з одної комірки в іншу, з новою адресою, відбувається зміна адрес комірок, які входять до формули, і адреси місцезнаходження формули. Інакше кажучи, Excel змінює посилання на комірку відповідно новому розташуванню формули.

(При переміщенні формули зміна адрес комірок, що входять до формули, не відбувається.)

У випадках, коли необхідно, щоб координати адрес комірок не змінювались, застосовується абсолютне посилання— перед буквою стовпчика і номером рядка ставиться символ “ $ ”.

У випадках, коли необхідно зафіксувати тільки одну з координат, застосовуються змішані посилання — символ “ $ ” ставиться тільки перед тією координатою, яка неповинна змінюватись. Приклади:

 

Адреса Тип
A1 Відносне посилання
$A$1 Абсолютне посилання
$A1 Змішане посилання (абсолютною є координата стовпчика)
A$1 Змішане посилання (абсолютною є координата рядка)

 

При ручному введенні у формулі невідносних посилань можна в потрібних місцях ввести символ “ $ ” або після введення відносної адреси кілька разів натиснути клавішу < F4 >, змінюючи цим тип посилання.

Якщо комірці або діапазону привласнюється ім’я, то по умовчанню використовується абсолютне посилання на це ім’я, тобто при копіюванні формули, яка містить поіменовані посилання, в скопійованій формулі ці посилання зостануться без змін.

Редагування формул. Формула редагується так же, як і інший вміст комірки. Існують різні способи переходу в режим редагування вмісту комірки:

® двічі клацнути на комірці і відредагувати формулу безпосередньо у комірці;

® виділити комірку, натиснутиклавішу < F2 >івідредагувати вміст у комірці або в рядку формул;

® активізувати комірку, клацнути на рядку формул і внести зміни в рядку формул;

® за певними установками команд “ПравкаÞ Очистити”;

® виділити комірку з формулою, клацнути на кнопці “Змінити формулу”(Edit Formula) , яка знаходиться в рядку редагування, щоб отримати доступ до засобу “Палітра формул”(Formula Palette).

Перетворення формули у значення. Якщо є формули, які завжди дають один і той же результат (так звані “мертві формули”), то можна перетворити їх у значення. Для цього необхідно застосувати команду “ПравкаÞСпеціальна вставка”(Edit Þ Paste Special), в діалоговому вікні “Спеціальна вставка“(Paste Special) встановити перемикач “Значення”(Values) і клацнути на кнопці “ОК”. Щоб відмінити режим вставки, треба натиснути клавішу <Enter> або <Esc>.

 


Читайте також:

 1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
 2. I. Формула спеціальності
 3. I. Формула спеціальності
 4. I. Формула спеціальності
 5. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
 6. ReM – модифікований критерій Рейнольда, який визначається за формулою
 7. TRichEdit - введення і відображення тексту
 8. V. ФОРМУЛЮВАННЯ ЗАВДАНЬ УРОКУ
 9. XIV. ПРОБЛЕМИ ПЕРЕКЛАДУ І РЕДАГУВАННЯ НАУКОВИХ ТЕКСТІВ
 10. А) введення по рядках в) введення по стовпцях
 11. Абсолютна деформація ділянки бруса тільки від власної ваги визначається за формулою
 12. Абсолютні й відносні посилання у формулах
Переглядів: 2294

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Оператори | Режими обчислень в Excel

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.