Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Закриті ушкодження селезінки.

Клініка закритих ушкоджень печінки.

Клінічна картина пошкоджень печінки залежить від тяжкості загальної травми, величини і виду розриву печінки, ступеня шоку та крововтрати, наявності або відсутності супутніх ушкоджень, стану потерпілого до моменту травми і часу, що пройшов після пошкодження. Звідси і різноманіття клінічної картини.

При пошкодженні печінки, насамперед, спостерігаються симптоми внутрішньої кровотечі. Вони найбільш виражені при масивній крововтраті, обсяг якої залежить від характеру і локалізації розриву органу. При значних або множинних розтрощення і відривах фрагментів печінки внутрішня кровотеча і травматичний шок обумовлюють важкий стан хворого. При цьому хворі загальмовані, їх свідомість поплутано, відзначаються різка блідість або ціаноз шкірних покривів і видимих ​​слизових оболонок, холодний піт, ниткоподібний пульс, задишка. У перші хвилини після травми артеріальний тиск може підвищуватися, а потім при триваючій кровотечі він падає.

 

 

При підкапсульній гематомі і невеликих травмах з порушенням цілісності капсули, стан хворих зазвичай залишається відносно задовільним. Вони можуть сідати, вставати і навіть ходити, виконуючи деякі навантаження. Труднощі можуть виникнути у визначенні наявності і ступеня пошкодження печінки у хворих, що знаходяться в стані алкогольного сп'яніння або без свідомості внаслідок черепно-мозкової травми.

Іншою характерною і важливою ознакою при травмі печінки є біль, яка може бути як ледь відчутною, так і різкою і локалізуватися в області правого підребер'я або в місці удару і іррадіювати в праву ключицю або лопатку. Рідше хворі скаржаться на біль по всьому животу в результаті подразнення очеревини внаслідок розповсюдження жовчі і розвитку перитоніту.

Цінні дані можна отримати при огляді живота. Слід звернути увагу на розташування саден і підшкірних гематом, наявність або відсутність переломів ребер. Ці ознаки дозволяють з'ясувати місце дії сили і, в якійсь мірі, інтенсивність її. Підозра на ушкодження печінки зростає, якщо садна і гематоми розташовані в області V-XI ребер праворуч, в області правої реберної дуги або близько мечоподібного відростка.

Серед закритих пошкоджень органів черевної порожнини провідне місце займають травми селезінки.

Класифікація.

1) Розриви капсули.

2) Субкапсулярні розриви паренхіми (з утворенням гематом).

3) Локальні розриви і розтрощення (в межах сегмента).

4) Розтрощення чи відрив цілого органу.

Клініка закритих ушкоджень селезінки.

Клінічні прояви закритих ушкоджень селезінки різноманітні, не завжди постійні і залежать від тяжкості травми, часу, що пройшов з моменту її отримання, супутніх ушкоджень.

 

Слід зазначити, що абсолютно точних симптомів пошкодження селезінки не існує. У зв'язку з цим велике значення в ранній діагностиці має ретельний збір анамнезу та уважний огляд хворого. Як і при травмі печінки, важливо пам'ятати і про можливість двухмоментного розриву селезінки.

Характерним є поява після травми слабкості, запаморочення, миготіння «мушок» перед очима, короткочасна втрата свідомості. Іноді садна, підшкірні крововиливи в області нижніх ребер зліва або їх переломи, виявлені при огляді, змушують припустити ушкодження селезінки. З іншого боку, симулювати його може різка болючість і виражений м'язовий захист, характерний для перелому ребер. У даній ситуації, з метою диференціальної діагностики доцільно виконати міжреберну новокаїнову блокаду.

Найбільш характерні ознаки ушкодження селезінки пов'язані з клінікою геморагічного шоку, що виявляється блідістю шкірних покривів, холодним потом, акроцианозом, тахікардією, гіпотонією, задишкою.

Болі носять невизначений характер, однак частіше вони локалізуються в лівому підребер'ї і можуть віддавати в ліву ключицю або лопатку.

Поступово болі стають поширеними. Для їх зменшення хворі змушені сідати з підібраними до живота ногами. В інших випадках хворі часто лежать на лівому боці з підібраними до живота стегнами. При спробі повернути хворого на спину або на правий бік він прагне прийняти попереднє положення, скаржачись на різке збільшення болів в іншому становищі.

Безпосередньо після отримання травми селезінки живіт втягнутий, в акті дихання бере участь обмежено, пізніше при приєднанні парезу кишковика спостерігається його здуття. При пальпації виявляється болючість в лівому підребер'ї, яка, як правило, не супроводжується напругою м'язів передньої черевної стінки. Іноді, при формуванні гематоми біля селезінки, виявляється ригідність м'язів лівої бічної області, діагностована ​​при одночасному охопленні кистями рук лівої і правої бічних областей.


Читайте також:

 1. Визначення ступеня ушкодження легень в процесі проведення ШВЛ
 2. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров'я працівників або в разі їх смерті
 3. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров'я працівників або у разі їх смерті.
 4. Відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю
 5. Закриті запитання
 6. Закриті способи розробляння ґрунту
 7. Закриті ушкодження
 8. Заощадження сімейних господарств є єдиним джерелом чистих інвестицій у закритій економічній системі.
 9. ІІ. Ушкодження від дії межових температур.
 10. Пальпація селезінки.
 11. Стабілізація» і закритість суспільно-політичного життя
Переглядів: 1161

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація ушкоджень печінки. | Пошкодження грудної клітки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.