Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Захворювання суглобів верхніх кінцівок.

Плечовий суглоб.

Плечолопатковий періартрит (периартроз) - одне із самих розповсюджених захворювань плечового суглоба. Він являє собою дегенеративно-дистрофічний процес із вторинним реактивним запаленням в навколо суглобових тканинах суглоба (синовіальних сумках, зв'язках, сухожиллях і м'язах), а також в зв'язково-сухожильної ділянці суглобової капсули. Причиною зазвичай є хронічна травма. У ряду пацієнтів виявляється етіопатогенетичний зв'язок з остеохондрозом шийного відділу хребта.

Синдром плече-кисть - своєрідна форма патології плечової області. Характерні різкі болі в області плеча в поєднанні з яскраво вираженими вазомоторними і трофічними розладами. Швидко розвивається дифузний остеопороз кісток кисті.

Артроз плечового суглоба як прояв первинного деформуючого остеоартрозу у спортсменів розвивається рідко. Частіше він виникає як пізніше ускладнення травми суглоба і навколо суглобових тканин. Клінічно проявляється болями і крепітацією при русі, обмеженнями функції суглоба.

Тендиніти «обертальної манжетки плеча» - найбільш розповсюджена причина виникнення болю у плечі у легкоатлетів (штовхання ядра, метання списа), гімнастів, волейболістів. Манжету плеча формують надостьовий, підостьовий, підлопатковий і малий круглий м'язи. До функціональної ланки «обертальної манжетки плеча» відноситься також сухожилля довгої головки двоголового м'яза плеча, надплечовий відросто-акроміон, дзьобоподібний відросток, корчакоакроміальна зв'язка й ключично-акроміального зчленування. Больові відчуття можуть виникати в разі, якщо статичний стабілізатор плечового суглоба не може підтримувати голівку плечової кістки і «обертальна манжета» вимушена компенсувати її ексцентричним стисненням, а також якщо підвищене м'язове навантаження веде до передчасної втоми, ексцентричному перевантаженню і запаленню. Надостьовий м'яз і сухожилля відіграють важливу роль у фіксації головки під час приведення і, таким чином, є місцем найбільш поширених травм, пов'язаних з перенапруженням. Невідповідність сили внутрішнього і зовнішнього обертання може призвести до тендиніту. Крім того, слабкість зовнішніх ротаторів під час «гальмування» плеча може привести до стану втоми і пошкодження тканин, особливо сухожилля під остьового м'яза.

Синдром здавлення (імпічмент) - біль в передній частині плеча, який іноді поширюється в дельтоподібний ямку і підсилюється за рахунок рухів, виконуваних спортсменом на рівні плеча або вище. Функціональна дуга підйому плеча знаходиться в передній, а не в боковій площині. Механічне здавлення (імпічмент) «обертальной манжети» по відношенню до передньої частини акроміона і коракоакроміальной зв'язки можуть призвести до запалення і наступним розривом сухожиль «обертальної манжети». Синдром «хворобливого плеча» може виникати при ряді захворювань внутрішніх органів При тривалому перебігу цих захворювань розвивається обмеження рухів у плечовому суглобі.

Ліктьовий суглоб.

Бурсит - запалення ліктьової підшкірної сумки (серозний, гнійний). Серозний бурсит найчастіше пов'язаний з постійним фізичним навантаженням на суглоб. Клінічно характеризується округлою, не різко болючою флюктувальною пухлиною в області ліктьового відростка, рухи в суглобі можливі в повному обсязі.

Артрит може бути наслідком забою суглоба, гемартрозу або попошкодження шкірних покривів цієї області з наступним інфікуванням. Суглоб зазвичай перебуває в напівзігнутому положенні, спортсмен підтримує передпліччя здоровою рукою, суглоб збільшений в об'ємі, контури його згладжені, місцева температура підвищена, рухи різко обмежені через біль.

Епікондиліт - захворювання суглоба, пов'язане з дистрофічними змінами сухожиль в області прикріплення м'язів передпліччя до латерального над виростка плечової кістки. Характеризується стійкими болями, тривалого перебігу, особливо при пізньому початку лікування.

Променево-зап'ястковий суглоб.

З дистрофічних захворювань зап'ясткового суглоба найбільш численні навколо-суглобві поразки у вигляді періартритів, стенозуючих лігаментітів (I-VI каналів тильної зв'язки зап'ястя, долонної і поперечної зв'язок зап'ястя), тендовагінітів, тендоперіостітів, паратенонітів, бурситів. До кістково-суглобових дистрофічних захворювань суглоба відносяться: хвороба Кінбека, асептичний некроз човникоподібної кістки, первинний (нетравматичний) деформуючий артроз. Всі ці захворювання виникають головним чином в результаті хронічної травматизації.

Тунельні синдроми.

Синдром ліктьового зап'ясткового каналу. Кінцева гілка ліктьового нерва може бути пошкоджена при обмеженні в так званому ліктьовом каналі зап'ястка (каналі Гійона) в області гороховидной кістки. Захворювання проявляється болями і парезом м'язів кисті, які інервуються ліктьовим нервом. Найбільш часта причина захворювання в спорті - компресія, наприклад, вигнутими ручками керма велосипеда.

Синдром зап'ясткового каналу - утиск серединного нерва в зап'ястковому каналі. Зап'ястковий канал обмежений з тильної та бокових сторін - кістками зап'ястка, з долонній боку - поперечної зв'язкою зап’ястка. Симптоматика зумовлена ​​компресією серединного нерва в обмеженому просторі зап'ясткового каналу при його вродженій вузькості або збільшенні обсягу знаходяться в ньому м'яких тканин. Найчастіше симптоматика виникає в середньому пальці, скутість при рухах в пальцях, оніміння в пальцях кисті.


Читайте також:

  1. Анамнез захворювання
  2. Біомеханіка суглобів
  3. Венеричні захворювання
  4. Виробничі травми та профзахворювання
  5. Виробничі травми та профзахворювання
  6. Виробничі травми, профзахворювання, нещасні випадки виробничого характеру.
  7. Відкриті пошкодження кісток і суглобів
  8. Вплив екології на онкозахворювання
  9. Впровадження загальнодержавної системи запобігання виробничому травматизму і професійним захворюванням
  10. Гнійні захворювання шкіри і підшкірної клітковини
  11. Державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
  12. Епідемія — масове розповсюдження інфекційного захворювання людини в будь-якій місцевості, країні, яке суттєво перевищує загальний рівень захворюваності.




Переглядів: 1325

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Захворювання окістя. | Захворювання хребта.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.