Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Антивірусні програми

Масове розповсюдження комп’ютерних вірусів викликало розробку антивірусних програм. Їх основні різновиди такі:

· програми-сканери (поліфаги), здатні виявляти файли, заражені відомими вірусами, а також лікувати їх шляхом «викусування» тіла вірусу;

· програми-ревізори, здатні запам’ятовувати початковий стан файлів та системних областей диску, а потім регулярно порівнювати його з поточним і виявляти невідповідності;

· програми-фільтри (сторожа), резидентні програми, здатні перехоплювати всі запити до операційної системи на виконання «підозрілих» дій і повідомляти про них користувачеві.

Існують також апаратно-програмні засоби блокування можливості проникнення в комп’ютер вірусів.

Розглянемо основні антивірусні пакети.

Антивірусний комплект DSAV (DialogueScience’s Anti-Virus kit) розроблено російською фірмою «Диалог-Наука». До складу комплекту входять добре відома програма-сканер Doctor Web, програма-ревізор диску ADinf з лікувальним модулем ADinf Cure Module, програма автоматичної антивірусної перевірки електронної пошти DSAVmail та апаратно-програмний комплекс Sheriff.

Пакет AVP розроблений провідною російською фірмою «Лаборатория Касперского». Він складається із трьох програм: програми-сканера AVP Scanner, програми-фільтра AVP Monitor та програми-ревізора AVP Inspector.

Пакет антивірусних програм Norton AntiVirus (NAV) вважається одним з найкращих за рівнем автоматизації та функціональними можливостями. Пакет NAV містить утиліту антивірусного захисту, планувальник завдань, а також програму створення резервних копій. Основні можливості пакета: вибір об’єктів перевірки, автоперевірка при будь-яких операціях з файлами (запуск, відкриття, копіювання, створення тощо), перевірка при запуску операційної системи, планування проведення антивірусних перевірок тощо.

Розглянемо основні положення методики захисту від комп’ютерних вірусів.

Існує три рубежі захисту від комп’ютерних вірусів:

· запобігання появі вірусів;

· запобігання вірусній атаці, якщо вірус все ж таки з’явився на комп’ютері;

· запобігання руйнівним наслідкам, якщо атака все ж таки відбулась.

Систему безпеки інформації треба створювати «з кінця», тобто із запобігання руйнівним наслідкам будь-якого характеру.

Основним методом захисту від руйнівних наслідків вірусної атаки є щоденне резервне копіювання. За таких умов у випадку пошкодження або втрати інформації жорсткий диск може бути переформатований. На «чистий» диск встановлюють операційну систему та все необхідне програмне забезпечення з дистрибутивних носіїв. Потім відновлюють дані, які беруть з резервних носіїв.

В особливо відповідальних випадках передбачають створення не менше як двох резервних копій, що зберігаються на зовнішніх носіях в різних місцях. Між цими копіями здійснюють ротацію: на протязі тижня щоденно копіюють дані на носії резервного комплекту А, потім їх замінюють комплектом Б, і т.д.

Якщо під час роботи користувач помітив ознаки появи вірусів, то необхідно негайно припинити роботу, вимкнути комп’ютер, перезавантажити комп’ютер з «чистої» системної дискети і вжити заходів до виявлення та знешкодження вірусів, а також до відновлення пошкодженої інформації. При знешкодженні вірусів та відновленні пошкодженої інформації може виникнути потреба у переформатуванні жорсткого диску, відновленні завантажувального сектору та файлів операційної системи для системного диску, перевірці правильності установки параметрів конфігурації комп’ютера, знищенні заражених файлів та заміні їх архівними копіями, перевірці цілісності файлової системи та поверхні диску.

Рекомендації, що стосуються запобігання появі вірусів:

· Для антивірусних програм-сканерів та програм-ревізорів слід застосовувати автозапуск з метою регулярного антивірусного контролю при кожному вмиканні комп’ютера. На комп’ютері слід установити також і антивірусні резидентні програми-фільтри, які в процесі поточної роботи контролюватимуть «підозрілі» звернення до диску (форматування, запис у завантажувальний сектор, прямий запис за фізичною адресою) та файлової системи (створення та модифікація виконуваних файлів, зміна атрибутів файлів), а також постановки в резидент. При роботі у Windows можна скласти розклад антивірусного контролю за допомогою утиліти ‘Мастер обслуживания’.

· Слід відмовитись від використання неліцензованого програмного забезпечення, а також отриманого із ненадійних джерел. Особливо небезпечними тут є ігрові програми. Ніколи не треба запускати невідомі виконувані файли.

· Будь-яка інформація, що надходить у комп’ютер на зовнішніх носіях або із мережі, повинна контролюватись за допомогою антивірусних програм-сканерів. Винятком є випадок звичайного копіювання (навіть і заражених зовнішніх носіїв або файлів), оскільки при цьому комп’ютер заражений бути не може. Будь-яка інформація, отримана з мережі без запиту або від незнайомого адресата, має знищуватись без розгляду.

· Безконтрольний доступ до вашого комп’ютера сторонніх осіб, особливо тих, що мають власні диски, має бути виключеним.

· Не слід користуватись чужими дисками, а також своїми дисками на сторонньому комп’ютері. Не треба передавати свої диски іншим особам для використання.

· Необхідно періодично оновлювати антивірусні програми та бази вірусних сигнатур. Бажана періодичність оновлення – один раз у два тижні, допустима – один раз на три місяці. Сучасні антивірусні програми дозволяють створювати графіки оновлення сигнатурних баз, завантажуваних із Internet.

· Необхідно обов’язково створити «ремонтний набір» із дисків, серед яких один має бути системним з використовуваною операційною системою, а решта повинна містити антивірусні програми, програми-архіватори, а також утиліти обслуговування диску та файлової системи.



Читайте також:

  1. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  2. Алгоритм створення тренінгової програми
  3. Анімаційні програми
  4. Важливою складовою економічної політики 60-х рр. була реалізація програми “нових рубежів” президента Дж. Кенеді.
  5. Визначення змінних програми.
  6. Виконання програми - реалізація мови програмування
  7. Вікно програми КОМПАС-ГРАФІК
  8. Демо режим програми
  9. Державні молодіжні програми в Україні
  10. Державні програми щодо попередження бездоглядності та безпритульності дітей.
  11. Діагностика виробничої програми підприємства




Переглядів: 1950

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні властивості та поведінка вірусів | Стиснення даних та програми-архіватори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.