Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види обліку на підприємстві

Податковий облік у системі бухгалтерського обліку

Види обліку на підприємстві

План

Тема 1: Система оподаткування і загальні принципи побудови податкового обліку

Поза залежністю від ступеня розвитку ринкових відносин господарський облік являє собою кількісну і якісну характеристику процесів господарської діяльності, як окремого підприємства (установи), так і суспільства в цілому в процесі виробництва, розподілу і споживання валового суспільного продукту (таблиця 1).

Таблиця 1 - Чотири типи обліку

Тип обліку Користувачі Звіти Правила
Фінансовий Інвестори Кредитори Постачальники Баланс, звіт про прибутки і збитки, звіт про рух коштів, звіт про зміни власного капіталу, примітки Міжнародні стандарти обліку Загальноприйняті принципи бухгалтерського обліку СІЛА Четверта директива ЄС Національні стандарти бухгалтерського обліку
Податковий Держава (через податкову адміністрацію) Податкові декларації юридичних і фізичних осіб Податкові регулювання, податковий кодекс (у залежності від пріоритетів держави на даний час)
Управлінський Усі рівні керування (планування, оцінка і контроль) Внутрішня звітність: бюджети, аналіз витрат, виробничі звіти Відсутність стандартів, кожне підприємство використовує власну систему. Центри прибутків і витрат. Орієнтація на майбутнє

В даний час підприємствами України здійснюється три види обліку: оперативний (оперативно-технічний), статистичний і бухгалтерський.

Оперативний (оперативно-технічний) облікхарактеризується простотою побудови і швидкістю одержання і використання інформації. Його сферою є швидкоплинні господарські процеси підприємства, наприклад, дані про завезення матеріалів і комплектуючих виробів, про вивіз готової продукції за зміну і т.п. В оперативному обліку, складовою частиною якого є диспетчерський облік, застосовують в основному натуральні показники. Форма надання даних оперативного обліку дуже проста - графіки, зведення і т. ін. Засоби передачі даних включають як паперових носії, так і технічні засоби - телефон, телеграф, факс.

Мета оперативного обліку - швидке одержання інформації про хід виробництва, реалізації продукції (робіт, послуг).

Показники оперативного обліку розробляють, як правило, самі підприємства для своїх внутрішніх управлінських чи потреб же вищестояща організація, у сфері керування якої знаходиться дане підприємство. Державне втручання в сферу цього виду обліку зводиться до мінімуму. Оперативний облік може виступати складовою частиною управлінського обліку підприємства.

Бухгалтерський облік- процес виявлення, виміру, реєстрації, нагромадження, аналізу, узагальнення, збереження і передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім і внутрішнім користувачам для прийняття економічних рішень.

На відміну від інших видів обліку бухгалтерський облік забезпечує суцільну реєстрацію всіх господарських операцій на основі документів первинного обліку.

Дані оперативного і бухгалтерського обліку широко застосовують в аналізі господарської діяльності підприємства для вироблення ефективних методів його керування.

Статистичний облік- діяльність, спрямована на збір, обробку, аналіз і публікацію статистичної інформації, що характеризує кількісні закономірності життя суспільства (економічні, соціальні, політичні й ін.). Статистика розробляє спеціальну методологію дослідження й обробки матеріалів: масові статистичні спостереження, метод угруповань, середніх величин, індексів, балансовий метод, метод графічних зображень.

У більшості досліджуваних господарських процесів статистичний облік ведеться на основі даних бухгалтерського обліку.

Для підприємств (господарюючих об'єктів) статистичний облік здійснюється за затвердженими формами, що є первинною інформацією для органів статистики.

Названі види обліку утворять єдину систему обліку на рівні підприємства і на загальнодержавному рівні. Ці види обліку можуть мати єдині джерела інформації, наприклад, накладну на здачу продукції на склад. Однак, маючи різних споживачів, вони інтерпретуються (представляються) у регістрах обліку і формах звітності по-різному, відповідно до задач кожного з них. Усі три види господарського обліку тісно зв'язані між собою і доповнюють один одного.


Читайте також:

  1. Автоматизовані форми та системи обліку.
  2. Аналіз використання робочого часу на підприємстві
  3. Аналіз витрат на підприємстві за їх елементами та статтями калькуляції.
  4. Аналіз претензійної та позовної роботи на підприємстві
  5. Аналіз трудових ресурсів на підприємстві.
  6. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
  7. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  8. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, ЙОГО СУТЬ І ЗНАЧЕННЯ. ВИДИ ОБЛІКУ. ОБЛІКОВІ ВИМІРНИКИ.
  9. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВОДКИ З ОБЛІКУ ВИТРАТ НА НДР ЗА ДОГОВОРАМИ З ЗАМОВНИКАМИ
  10. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВОДКИ З ОБЛІКУ ДЕПОЗИТНИХ СУМ
  11. БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
  12. Бухгалтерського обліку




Переглядів: 4888

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ | Податковий облік у системі бухгалтерського обліку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.