Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МІНЕРАЛЬНО-СИРОВИННІ РЕСУРСИ УКРАЇНИ

Паливні ресурси України найбільш широко представлені кам´янимвугіллям, промислові запаси якого сконцентровані в Донецькому та Львівсько-Волинському басейнах.

Донецький басейн в межах України займає площу 50 тис.км2 і має балансові запаси вугілля 48,8 млрд.т., при прогнозованих запасах до 240 млрд.т. Виявлено 330 вугільних пластів, з яких 2/3 мають потужність 0,3 – 0,45 м. Біля 50% всіх запасів приходиться на вугілля високоякісних марок.

З 1954 року розробляються 5 родовищ Львівсько-Волинського басейну, балансові запаси якого складають 970 млн.т. Промислове значення мають 12 пластів потужністю більше 0,6 м на глибині 300 – 1200 м.

Важливим видом місцевого палива є буре вугілля, родовища якого зосереджені на правобережжі Дніпра (Олександрійське, Ватутінське, Коростишевське, Новомиргородське родовища). Потужність вугільних пластів до 18 м (в середньому 2 – 6 м), глибина залягання 10 –120 м (середня 60 - 80), балансні запаси вугілля складають 2,4 млрд.т.

На території України три нафтогазоносні регіони - Карпатський, Дніпропетровсько-Донецький та Кримський, потенцийні ресурси яких оцінюють

у 8,4 млрд.т. умовного палива. Нафтяні залежі розміщуються на глибині до 4500 м, газові до 5000 – 5800 м. З 285 нафтових та газових родовищ 85% малі (ніж 10 млн.т. умовного палива).

Можливість нарощування сировинної бази за рахунок відкриття значних покладів нафти і газу на сухопутній території України обмежена.

Має перспективу розробка родовищ нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів, але ці роботи потребують значних капітальних вкладень.

Рудні ресурси України представлені покладами залізних, марганцевих, ртутних, свинцевих, титанових, хромітових, нікелевих , золота та інших руд.

Великі запаси та якість залізних руд визначає високий рівень розвитку чорної металургії України. Одним із найбільших в світі є Криворіжський залізорудний басейн з промисловими запасами біля 18 млрд.т. Основним видом руд тут є гематит з вмістом до 46% Fe2O3, 5 – 6% FeO, 38 – 42% SiO2. В межах басейну значні запаси бідних руд з вмістом 22 – 38% заліза – залізнистих кварцитів (Долинський). Залізні руди залягають на глибині до 2,5 км при потужності рідних тіл до 120 м.

Запаси Керченського залізовудного басейну складають до 1,5 млрд.т. і залягають на глибині 5 – 15 м. при потужності пластів від : до 16 м. По якості керченські руди значно поступаються криворіжським (більший вміст шкідливих домішок, менший вміст заліза), але ефективність їх використання визначається низькою вартістю добування (Бурий залізняк 2Fe2O3 · 3Н2О, 55% Fe).

Марганцеві рудина Україні зосереджені в одному з найбільших в світі Нікопольскому басейні, промислові запаси якого складають 2,1 млрд.т при потужності рудоносного пласта 1,5 – 5 м на глибині 15 – 140 м.

Україна має багаті та різноманітні запаси нерудної сировини. Промислове значення мають родовища сірки та калійних солей (Калуш) в Передкарпатському басейні, кам´яної солі в Донбасі та Закарпатті, графіту в с.Завалля Кіровоградської області.

Республіка багата ресурсами нерудної сировини. Значні запаси флюсових вапняків і доломітів розробляються в Донбасі та в Криму. Ресурси цементної сировини представлені карбонатними породами (вапняк, крейда, маргелі), запаси яких складають 2,3 млрд.т., глинами (580 млрд.т.), гіпсом (42 млн.т.) в Донецькій, Харьківській, Ровенській, Хмельницькій та Львівській областях. Особливо Україна багата кам´яними будівельними матеріалами, розвідані запаси яких перевищують 7,8 млрд.м3. Як будівельні матеріали переважно використовують кристалічні породи Українського щита (граніти, базальти, гнейси та інші).

Видобуток корисних копалин виконується шахтним (підземним) та відкритим способами. Вид добування визначається, головним чином, глибиною залягання покладів. З економічної точки зору собівартість добування відкритим способом в 2 – 4 рази нижча в порівнянні з шахтним.


Читайте також:

  1. I. Теорія граничної продуктивності і попит на ресурси
  2. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  3. А/. Верховна Рада України.
  4. АГРАРНЕ ПРАВО УКРАЇНИ
  5. Аграрні закони України
  6. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  7. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  8. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України
  9. Адміністрація Президента України
  10. Адреси бібліотек України
  11. Акти Верховної Ради України
  12. Акти Кабінету Міністрів України




Переглядів: 836

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Передумови зміни технологій та методи прогнозу | ШАХТНЕ ДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.