Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


U – подібні манометри

Кільцеві та дзвоникові манометри

U – подібні манометри

 

 

Рідинні манометри

За принципом дії їх розділяють на рідинні (трубні), пружинні, мембранні, сильфоні, п’єзометричні, поршневі й дротові (тензоманометри).

Рідинні (трубні) манометри, принцип дії яких заснований на зрівноважуванні вимірюваного тиску стовпа рідини. Випускають декількох типів: U-Образні, однотрубні (чашкові), кільцеві, дзвонові й поплавкові. Дзвонові й поплавкові манометри застосовують рідше інших.

U-Образний манометр найбільш простої по конструкції; складається з U-Образної скляної трубки, заповненою рідиною, і прямолінійної міліметрової шкали. Шкала найчастіше буває двосторонньої з нульовою оцінкою посередині. Нижня частина трубки заповнена до нульової оцінки. До одного кінця трубки по гнучкій гумовій або пластмасовій трубці підводить тиск вимірюваного середовища. Під дією цього тиску рідина в одному коліні трубки знижується, а в другій підвищується. Різниця рівнів, обумовлена по шкалі, показує надлишковий тиск вимірюваного середовища.

 

 

Рис. 1 Рідинні (трубні) манометри:

а- U-образний; б- однотрубний чашковий

 

При частих змінах тиску вимірюваного середовища рівень рідини в трубках коливається, у зв'язку із чим важко робити точний відлік по шкалі в обох трубках одночасно. У цьому випадку більше зручний однотрубний (чашковий) манометр. Він складається з посудини (чаші), перетин якого в багато разів більше перетину трубки. При вимірюванні тиску рівень рідини в трубці малого перетину піднімається на більшу висоту, у той час як у чаші великого перетину опускається незначно. Тому показання приладу можна відраховувати тільки по зміні рівня рідини в трубці малого перетину, зневажаючи зміною рівня в чаші.

Якщо до U-Образного або чашкового манометра тиск підводить тільки до одного кінця трубки, то виміряється різниця підведеного й атмосферного тисків. У цьому випадку інший кінець трубки відкритий і з’єднаний з атмосферою. Якщо ж до обох кінців трубки або чаші й трубці підвести тиск контролюємих середовищ, то манометр буде вимірювати різницю цих тисків. Такі манометри називають диференціальними.


Читайте також:

 1. Воднеподібні атоми в квантовій механіці. Квантові числа
 2. Г-подібні індуктивно-ємнісний (LC) та активно-ємнісний (RC) фільтри
 3. Газоподібні палива
 4. Деформаційні манометри
 5. Кільцеві та дзвоникові манометри
 6. Лекція 10. Вищі рослини. Відділ Мохоподібні. План.
 7. Манометри для визначення тиску
 8. Прищитоподібні залози, їх гормони та функції, прояви гіпер- і гіпофункції.
 9. Рідинні та газові манометричні термометри
 10. Ряд Совоподібні.
 11. Ряд Соколоподібні.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Кільцеві та дзвоникові манометри

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.