Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Склад та структура оборотного капіталу енергетичного підприємства.

Задача №5.

Задача №4

Задача №3

Задача №2

Задача №1

Задачі.

Варіант 2.

Завдання до практичного заняття №2.

Задача №5.

Задача №4

Задача №3

Задача №2

Задача №1

Задачі.

Варіант 1.

Завдання до практичного заняття №2.

 

Визначення показників використання основних фондів та потужності.

Визначити середньорічну вартість основних фондів цеху, а також коефіцієнти оновлення та вибуття по кожній групі ОФ за наведеними даними

(тис. грн.)

Склад основних фондів На 01.01.поточного року Введених з 01.05 Виведених з 01.09
Будівлі
Споруди
Електро- та тепломережі -
Силове обладнання
Робоче обладнання
Засоби автоматизації -
Підйомно–транспортне устаткування -
Інструмент
Господарський інвентар

Первісна вартість будівлі складає 1350 тис. грн. Визначити залишкову вартість будівлі після трьох років експлуатації. Норми амортизації – згідно чинного законодавства.

Вартість основних фондів на початку року склала 18660тис. грн. У березні до експлуатації були введені основні фонди вартістю 220 тис. грн., а з 1 лютого вибуло спрацьоване устаткування вартістю 6 тис. грн. Річний обсяг відпущеної енергії склав 35420 тис. грн. На підприємстві працює 320 працівників.

Визначити загальні показники використання основних фондів.

Підприємство за рік виробляє 2 тис. виробів. Трудомісткість виготовлення одного виробу за видами обладнання складає: по токарних роботах – 7 нормо – годин, по фрезерних роботах – 6 нормо – годин, по свердлильних роботах – 8,2 нормо – годин. Верстати працюють 249 днів протягом року у дві зміни, тривалість зміни – 7,9 годин. Затрати часу на ремонт верстатів складають 5% від режимного фонді часу. В цеху працює 6 токарних, 4 фрезерних та 5 свердлильних верстатів.

Визначити коефіцієнт екстенсивного використання устаткування.

У цеху є в наявності 22 верстати. Норма часу на обробку виробу складає 0,48 нормо – годин. Режим роботи двозмінний, тривалість зміни 8,1 год. Робочих днів у році – 242. Регламентовані простої обладнання в ремонті 3% від режимного фонду часу. Коефіцієнт використання потужності 0,89.

Визначити виробничу потужність цеху та його виробничу програму.


 

Визначення показників використання основних фондів та потужності.

Визначити середньорічну вартість основних фондів цеху, а також коефіцієнти оновлення та вибуття по кожній групі ОФ за наведеними даними

(тис. грн.)

Склад основних фондів На 01.01.поточного року Введених з 01.05 Виведених з 01.09
Будівлі
Споруди - -
Електро- та тепломережі -
Силове обладнання
Робоче обладнання
Засоби автоматизації - -
Підйомно–транспортне устаткування -
Інструмент
Господарський інвентар

Первісна вартість станка складає 26 тис. грн. Визначити залишкову вартість станка після двох років експлуатації. Норми амортизації – згідно чинного законодавства.

Визначити показники використання основних фондів (фондовіддачу, фондомісткість, фондоозброєність), якщо відомо, що вартість основних фондів на початок року складала 14690 тис. грн., у лютому було введено додатково устаткування на суму 600 тис. грн., в липні – ще на 500 тис. грн. Обсяг відпуску енергії за рік становить 19500 тис. грн. Чисельність промислово-виробничого персоналу – 294 особи.

Визначити коефіцієнт екстенсивного використання обладнання, якщо відомо, що у цеху встановлено 20 токарних, 8 фрезерних та 10 свердлильних верстатів. Річна виробнича програма механічного цеху складає по токарних роботах 60000 машино – годин, по фрезерних – 15000, а по свердлильних роботах – 18000 машино – годин. Токарні та фрезерні верстати працюють у дві зміни, а свердлильні – в одну зміну. Токарні та фрезерні верстати простоюють в ремонті протягом року по 165 годин кожний, свердлильні – по 276 годин. В році 250 робочих днів, тривалість зміни – 8 годин.

Визначити потужність та коефіцієнт інтенсивного використання верстата за такими даними: у році 260 робочих днів, режим роботи – двозмінний, тривалість зміни – 8 годин, витрати часу на ремонт верстату – 2,5% від режимного фонду часу. Річний план виготовлення деталей на верстаті – 600 шт., трудомісткість виготовлення однієї деталі – 6 нормо – годин.


Лекція 5. Оборотний капітал підприємства.

5.1. Склад та структура оборотного капіталу енергетичного підприємства.

5.2. Кругообіг оборотного капіталу.

5.3. Нормування оборотних коштів.

 

СРС: Ефективність використання оборотних коштів.

 

 

Оборотним капіталом(обіговими коштами) називають засоби виробництва, що, на відміну від основних фондів, беруть участь тільки в одному виробничому циклі, під час якого цілком переносять свою вартість на вартість готової продукції.

Оборотнимкапітал називається тому, що він перебуває в постійному обороті. Обігові засоби (кошти) проходять різні форми за схемою: гроші - товар - гроші. Зокрема, за один оборот (виробничий цикл) гроші вкладаються в придбання сировини, під час виробництва сировина трансформується в готову продукцію, після продажу продукції кошти знову повертаються на підприємство у формі грошей. Таким чином, за один оборот оборотні коштипроходять три основні економічні сфери: постачання, виробництво і збут.

Оборотний капітал складається з двох частин - оборотних фондіві фондів обігу.

Оборотні фондиу своїй речовій формі являють собою предмети праці. Вони змінюють свою натуральну форму і фізико-хімічні властивості.

Оборотні фондимістять у собі:

• предмети праці (сировину, основні матеріали і напівфабрикати, допоміжні матеріали, паливо, тару, запасні частини тощо);

• засоби праці з терміном служби не більше одного року - звичайно це малоцінні та швидкозношувані предмети (наприклад, інструменти, господарський інвентар, оснащення, спецодяг);

• незавершене виробництво;

• витрати майбутніх періодів.

До фондів обігуналежать:

• готова продукція, що зберігається на складах підприємства;

• товари, відвантажені споживачу, але ним не оплачені;

• кошти в розрахунках і готівка.

Оборотні фондициркулюють у сфері виробництва й у процесі виготовлення продукції споживаються цілком, отже, цілком переносять свою вартість на створений продукт.

Оборотні фонди – це предмети праці, що беруть участь у одному виробничому циклі, повністю у ньому споживаються, змінюють або втрачають свою початкову форму та переносять свою вартість на виготовлений продукт у повному обсязі. Загалом, до складу оборотних фондів включають виробничі запаси, напівфабрикати, незавершене виробництво, витрати майбутніх періодів. У енергетиці відсутні напівфабрикати та незавершене виробництво, тому оборотні фонди тут представлені виробничими запасами (паливо, сировина, основні та допоміжні матеріали, покупні напівфабрикати, запасні частини для поточного ремонту основних фондів) та витратами майбутніх періодів (пов’язаними з впровадженням та освоєнням нової техніки).

У структурі оборотних фондів ТЕС основне місце посідають паливо, допоміжні матеріали, запасні частини, витрати майбутніх періодів та зовсім відсутні основні матеріали. На ГЕС, у теплових та електричних мережах відсутні витрати не лише на основні матеріали, а й на паливо, а оборотні фонди складаються лише з допоміжних матеріалів та запасних частин для ремонту.

Фонди обігупов'язані з обслуговуванням процесу обігу товарів. Вони не беруть участі у створенні вартості, а є її носіями. Після закінчення виробничого циклу виготовлення продукції та її реалізації вартість оборотних фондів відшкодовується у виручці від реалізації продукції (робіт, послуг). Це створює можливість систематичного відтворення процесу виробництва, що здійснюється шляхом безупинного кругообігу засобів підприємства. Склад і класифікація оборотних коштів подані на рис. 5.1.

1. Виробничі запасимістять такі елементи:

– сировину й основні матеріали;

– куповані напівфабрикати;

– допоміжні матеріали;

– паливо;

– тару;

– запасні частини для ремонту машин і устаткування;

– малоцінний і швидкозношуваний інструмент, оснащення, господарський інвентар.

2. Незавершене виробництвоутворює продукція, що підлягає подальшій обробці. У складі незавершеного виробництва виділяють напівфабрикати власного виробництва, тобто предмети праці, що цілком закінчені в одному цеху і підлягають подальшій обробці в інших цехах того самого підприємства.

3. Витрати майбутніх періодівскладаються з понесених підприємством витрат на придбання необхідних для виробництва активів, які поки що не надійшли на підприємство. Прикладом є авансовані витрати підприємства на сировину, матеріали, напівфабрикати тощо. Після одержання підприємством цих елементів у натуральній формі величина відповідних оборотних фондів переходить із групи «витрати майбутніх періодів» у групу «виробничі запаси».

Фонди обігускладають частину засобів підприємства, що перебувають у сфері обігу. До фондів обігу належать:

• готова продукція на складах підприємства;

• продукція відвантажена покупцю, але неоплачена;

• вільні грошові кошти підприємства, що значаться на розрахунковому рахунку підприємства; грошові кошти, які перебувають в незавершених розрахунках, готівка.

Для енергетикихарактерною рисою є наявність виробничих запасів, які належать до групи оборотних фондів, тому що в її основному виробництві відсутні напівфабрикати і незавершене виробництво.

За джерелами утворенняоборотні кошти підприємств поділяють на такі групи:

власніі прирівняні до них;

позичені(зокрема у формі кредитів банків);

залучені(зокрема через акціонування).

Структура оборотних коштів - це кількісне співвідношення окремих елементів у загальному обсязі обігових коштів, виражене у відсотках до підсумку. Типова структура оборотних фондів енергетичного підприємства на прикладі ТЕС подана в табл. 3.1.

Таблиця 3.1. Типова структура оборотних фондів ТЕС

Група оборотних фондів %
Виробничі запаси:
- паливо
- запасні частини, допоміжні матеріали, малоцінні предмети
Інші, з урахуванням витрат майбутніх періодів
Усього оборотних фондів

 

Наведені дані свідчать, що в структурі оборотних фондів ТЕС цілком відсутні через особливості технологічного процесу незавершене виробництво та напівфабрикати. У структурі виробничих запасів найбільша частка належить паливу, цілком відсутні витрати на основні матеріали і тару, решту складають допоміжні матеріали і запасні частини для ремонту.


Читайте також:

  1. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  2. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  5. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  6. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  7. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  8. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  9. VІ. План та організаційна структура заняття
  10. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  11. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  12. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.




Переглядів: 807

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Варіант 2. | Нормування оборотних коштів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.