Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



З’єднання кісток поясу верхньої кінцівки

З’єднання ребер х хребцями

З’єднання ребер

З’єднання кісток грудної клітки

З’єднання ребер з грудниною. Хрящові частини 7 істинних ребер з’єднуються з грудниною за посередництва сімфізів або, частіше, плоских суглобів, articulacuones sternocostales. Хрящ першого ребра безпосередньо зростається з грудниною, утворюючи сінхондроз. Спереду і ззаду ці суглоби укріплюються променевими зв’язками, які на передній поверхні груднини разом з її окістям утворюють щільну оболонку, membrana sterni. Кожне із несправжніх ребер (VIII, IX і X) з’єднуються переднім кінцем свого ребра з нижнім краєм вище розміщеного хряща при допомозі щільного сполучнотканинного зрощення (сіндесмозу).

1. Суглоби головки ребра, articulatio capitis costae, утворені зчленованими поверхнями головок ребер і реберними ямками грудних хребців. Суглобові поверхні головок від другого по десяте ребро зчленовується кожна з реберною ямкою двох сусідніх хребців, причому від гребеня головки ребра іде до міжхребцевого диску внутрішньосуглобова зв’язка, яка поділяє порожнину суглобу на два відділи. Зчленування першого, одинадцятого і дванадцятого ребер не мають внутрішньосуглобових зв’язок.

2. Реберно – поперечні суглоби, articulatio costotransversariae, утворюються між горбиками ребер і реберними ямками поперечних відростків. У останніх двох ребер (одинадцяте і дванадцяте) ці суглоби відсутні. Реберно – поперечні суглоби укріплюються допоміжними реберно – поперечними зв’язками. Обидва зчленування ребер з хребцями діють як єдиний комбінований суглоб (обертовий) з віссю обертання, яка проходить вздовж шийки ребра.

1. Груднино – ключичний суглоб, articulatio sternocostalis, утворюється груднинним кінцем ключиці і ключичною вирізкою груднини. В порожнині суглобу розміщений суглобовий диск. Суглобова капсула укріплена зв’язками: спереду і ззаду передньою та задньою груднино – ключичними зв’язками, знизу – реберно–ключичною зв’язкою і зверху міжключичною зв’язкою. Завдяки наявності диску, рухи в цьому суглобі здійснюються навколо трьох осей, хоча його поверхні мають сідлоподібну форму. Основні рухи здійснюються навколо сагітальної (передньо – задньої) осі – підняття і опускання ключиці, і вертикальної – рух ключиці вперед і назад. Окрім зазначених рухів можливе іще обертання ключиці навколо її осі, але тільки як співдружню при згинанні і розгинанні кінцівки в плечовому суглобі. Разом з ключицею рухається і лопатка, а, отже, приходить в рух весь пояс верхньої кінцівки на відповідній стороні. Зокрема, рухи лопатки проходять доверху і донизу, вперед і назад і, нарешті, лопатка може обертатись навколо передньо – задньої осі, причому її нижній кут зміщується зовні, як це буває при піднятті руки вище горизонтального рівня.

2. Акроміально – ключичний суглоб, articulatio acromioclavicularis, з’єднує акроміон лопатки і акроміальний кінець ключиці, які дотикаються між собою еліпсоподібними поверхнями, які нерідко розділені суглобовим диском. Суглобова капсула зміцняється акроміально – ключичною зв’язкою, а все зчленування – потужною клюво – ключичною зв’язкою, яка натягнута між нижньою поверхнею ключиці і дзьобоподібним відросткам лопатки.

З’єднання кісток поясу і вільної верхньої кінцівки.


Читайте також:

  1. Аналіз трифазного з’єднання з урахуванням опорів лінійних проводів
  2. Анатомічна будова кісток вільної нижньої кінцівки
  3. Анатомія кісток верхньої і нижньої кінцівок та їх з’єднання
  4. Безперервні з’єднання – сінартрози
  5. Болтове з’єднання
  6. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60- 80-х роках XVII ст.
  7. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60-80-х роках XVII ст.
  8. Вени верхньої кінцівки
  9. Вид зварного з’єднання
  10. Вимоги безпеки при вантажно-розвантажувальних роботах та перевезенні матеріалів верхньої будови колії.
  11. Відкриті пошкодження кісток і суглобів
  12. ВІКОВІ, СТАТЕВІ ТА ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ М'ЯЗІВ ВЕРХНЬОЇ КІНЦІВКИ




Переглядів: 1048

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
З’єднання між хребцями | Ліктьовий суглоб

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.