Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



М’язи плеча

М’язи плеча зберігають у найбільш простій формі первинне розміщення м’язів кінцівок і поділяються по класично простій схемі: два згиначі (двоголовий м’яз плеча і плечовий м’яз) на передній поверхні (передня група) і два розгиначі (триголовий м яз плеча і ліктьовий м’яз) – на задній поверхні (задня група). Вони діють на ліктьовий суглоб, проводячи рух навколо фронтальної осі, і тому розміщуються на передній і задній поверхнях плеча, прикріплюючись до кісток передпліччя. Обидві групи м’язів відокремлені одна від іншої двома сполучнотканинними перегородками, septa intermuscularia brachii,Які ідуть по медіальному і латеральному краях плечової кістки від загальної фасції плеча, яка одягає всі м’язи останнього.

Передні м’язи плеча. 1. Двоголовий м’яз плеча, musculus biceps brachii, великий м’яз, скорочення якого дуже помітно під шкірою, завдяки чому її знають люди, далекі від знань анатомії. М’яз проксимально складається із двох головок; одна (довга, caput longum) починається від надсуглобового горбика лопатки довгим сухожилком, який проходить через порожнину плечового суглобу і лягає потім у міжгорбкову борозну плечової кістки; інша головка (коротка, caput breve). Обидві головки, з’єднуючись, переходять у довгасте веретеноподібне черевце, яке закінчується сухожилком і прикріплюється до горбистості променевої кістки.

Функція. Проводить згинання передпліччя в ліктьовому суглобі; завдяки точці свого прикріплення на променевій кістці, вона також може діяти як супінатор, якщо передпліччя попередньо було пронованим. Двоголовий м’яз перекидається не тільки через ліктьовий суглоб, а і через плечовий і може діяти на нього, згинаючи плече, але тільки у випадку укріплення ліктьового суглобу скорочення триголового м’язу плеча.

Плечовий м’яз, musculus brachialis, лежить глибше двоголового м’язу і бере початок від передньої поверхні плечової кістки, а також від обидвох міжм’язових перегородок плеча і прикріплюється до горбистості ліктьової кістки.

Функція. Чистий згинач передпліччя.

Задні м’язи плеча. 1. Триголовий м’яз плеча, musculus triceps brachii, займає всю задню поверхню плеча і складається із трьох головок, які переходять у один спільний сухожилок. Довга головка, caput longum, починається від підсуглобового горбику лопатки, опускається вниз, проходячи між великим та малим круглими м’язами. Латеральна головка, caput laterale, бере початок від задньої поверхні плеча, вверху і латерально від борозни променевого нерва, а нижче – від латеральної міжм’язової перегородки плеча. Медіальна головка, caput mediale, починається від задньої поверхні плечової кістки дистальніше від борозни променевого нерва, а також від обидвох міжм’язових перегородок. Широкий спільний сухожилок прикріплюється до ліктьового відростку ліктьової кістки.

Функція. Розгинає передпліччя у ліктьовому суглобі, довга головка розгинає і приводить плече.

Ліктьовий м’яз, musculus anconeus. Невеликий, трикутної форми м’яз, примикає своїм проксимальним кінцем до триголового м’язу. Почавшись бічного надвиростка плечової кістки і променевої бокової зв’язки, прикріплюється до задньої поверхні ліктьової кістки у її проксимальній чверті.

Функція. Така ж, як і у триголового м’язу.


Читайте також:

  1. Мімічні м’язи
  2. М’язи гомілки
  3. М’язи живота
  4. М’язи кисті
  5. М’язи нижньої кінцівки
  6. М’язи поясу верхньої кінцівки
  7. М’язи спини
  8. М’язи спини
  9. М’язи стегна
  10. М’язи тулуба
  11. Неврологічні рівні сегментів спинного мозку, та основні м’язи які вони іннервують.




Переглядів: 2097

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
М’язи поясу верхньої кінцівки | Передня група

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.