Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Способи розмноження

Характеристика супутніх послуг аудиторської фірми.

Аудиторські послуги, їх об'єкти і види.

Тема 10. Послуги аудиторських фірм.

Зміст лекції.

Журнал аудитора.

                 

3. Підготовка нормативної бази і програми, що підтверджують повноваження аудиторів.

4. Пред'явлення повноважень і проведення обстеження об'єкта внутрішнього аудиту.

5. Спостереження, збір, аналіз, обробка і документування інформації з застосуванням методів і прийомів.

6. Оцінка стану об'єкта і формулювання висновків. Консультування в ході перевірки, обговорення.

7. Доповідь особі, яка призначила перевірку. Розробка заходів і опрацювання рішень, які сприяють усуненню виявлених порушень із застосуванням санкцій до об'єктів, винних посадових і МВО.

8. Організація подальшого контролю за виконанням розроблених заходів і прийнятих рішень.

Тема 9. Аудиторські звіти і висновки.

1. Поняття аудиторського звіту і його зміст.

  1. Основні елементи аудиторського висновку.

3. Види аудиторських висновків і їх зміст.

1. Аудиторський звіт (далі АЗ) – узагальнювальний документ, що адресований керівництву і власникам, який містить детальні відомості про хід аудит. перевірки, виявлені порушення вимог законодавства, спотвореннях ФЗ, що отримано в результаті перевірки і обґрунтовує аудиторський висновок.

У АЗ відзначається: суб'єкт, об'єкт, період перевірки; ділянки облікової роботи; методи, прийоми, процедури; відхилення від законів і стандартів, які істотно впливають або можуть вплинути на достовірність ФЗ, збереження майна і ефективність його використання.

Обов'язкові дані АЗ:

· Загальна частина (вступ):

 

 

· Аналітична частина:

 

 

· Підсумкова частина:

 

2. Аудиторський висновок (далі АВ) згідно з ЗУ «Про аудиторську діяльність» –

АВ складається за довільною формою.

Обов'язкові дані АВ:

 

3. Види АВ:

· Безумовно позитивний висновок

 

 

  • Умовно-позитивний висновок

 

 

· Умовно-позитивний висновок

 

  • Негативний висновок

 

 

· Відмова від надання висновку

 

 

Зміст лекції.

1. Згідно з ЗУ «Про аудиторську діяльність», аудиторські послуги можуть надаватися у формі аудиторських перевірок і пов'язаних з ними експертиз, консультацій з питань БО, ФЗ, оподаткування, аналізу фінансово-господарської діяльності і інших видів економіко-правового забезпечення підприємницької діяльності.

Види аудиторських послуг за економічним змістом:

 

Види аудиторських послуг за специфікою:

 

2. Оглядова (експрес) перевіркаОпераційна перевірка – Компіляція

Складання ФЗ –

Консультування –

 

 

Розмноження лишайниківможе здійснюватися статевим, безстатевим і вегетативним шляхом. При статевому спороношеннї спори, як у звичайних грибів, утворюються в сумках (у сумчастих) або на базидіях (у базідіальних лишайників). Більшість лишайників відносяться до сумчастим (клас Ascomycota). Сумки (або аскі) дозрівають у них в плодових тілах. Відкриті плодові тіла (апотеції) мають блюдцеподібну або дисковидну форму. Діаметр їх рідко перевищує 1 см, у величезної більшості видів він значно менший. Лишайники, створюючі апотеції відносяться до дискоміцетів. Диск апотецію може бути забарвлений інакше, ніж слань. У леканорових апотециїв диск оточений слоєвищним краєм, що містить водорості. У лецидієвих апотециев навколо диска розвивається обідок або власний край, що не містить водоростей. З апотециев лецидієвого типу, які завжди характеризуються твердістю і темним забарвленням, виділяють біаторовий тип. Він відрізняється апотециями м'якшої консистенції і світлофарбованим диском. Кувшиновидні плодові тіла (перитеції) у лишайників занурені в слань, мають вид глечика і відкриваються назовні порой, що має вид невеликої темної крапки на таломі. Перитеції утворюють піреноміцетниє лишайники, усередині перитеція також дозрівають сумки із спорами. Сумки бувають циліндровими, булавоподібними, грушовидними і так далі Розмір сумок і спор, а також число спор, їх забарвлення і форма у багатьох видів досить постійні і є систематичною ознакою. Спор в сумці розвивається по 8, 16,32, рідше 1-4; вони дуже різноманітні за формою, забарвленню. По будові спори бувають одноклітинні, двохклітинні, багатоклітинні. Розміри спор від 1 до 300 і більш мкм. Плодові тіла лишайників багаторічні, їх утворення відбуваються дуже поволі, тому в них майже завжди можна бачити сумки на різних стадіях розвитку.

Для деяких лишайників, у яких плодові тіла не утворюються або утворюються дуже рідко, звичайне безстатеве розмноженняза допомогою пікноконідій. Вони дозрівають в пікнідіях - округлих утвореннях, що занурених в слань і відкривають назовні порой. Пори виглядають як маленькі чорні крапки на поверхні слані. Пікнідії утворюються досить часто у листуватих і кущистих лишайників. Пікноконідії завжди безбарвні, одноклітинні і різної форми. В результаті статевого і безстатевого розмноження, в якому бере участь лише мікобіонт, утворюються спори.

Вегетативне розмноженняздійснюється за допомогою фрагментів слоєвіща, а також особливих утвореннях - соредій і ізідій. Вони відрізняються один від одного способом утворення. Ізідіїє маленькими виростами верхньої поверхні слані, покриті коровим шаром. Форма їх різноманітна і постійна для даного виду. Вони можуть бути кулястими, бородавчастими, паличкоподібними, дисковидними, кораловидними, булавоподібними і так далі Зазвичай вони одного кольору із сланю або темніше. Відриваючись від слані, ізідії в сприятливих умовах розвиваються в нові слані. Соредії -це маленькі шаровидні тільця на слані лишайників, не покриті коровим шаром. Вони складаються з однієї або декількох кліток водоростей, обплетених гифами гриба. Соредії починають утворюватися усередині слані, скупчуючись там, а потім виходять назовні шляхом розриву корового шару лишайника і утворюють на його поверхні певні скупчення, або соралі. Соралі мають різну форму, постійну для видів, і можуть бути краєвими, якщо розташовані по краях лопатей листуватих лишайників, або слоєвіщним. Зовні соредії виглядають як порошистий наліт на слані, вони легко переносяться вітром і розвиваються в новий талом лишайника. Види, що мають соредії, дуже рідко утворюють плодові тіла.

4. Розповсюдження в природі, екологічні групи лишайників

 

Лишайники широко поширені по земній кулі. Вони ростуть на полярних скелях і в тундрі, на розжарених пісках пустель, будучи космополітами. Але при цьому певний вид лишайника частіше приурочений до якої-небудь природної зони - степовою, тайговою і ін. Лишайники можуть поселятися на найрізноманітніших субстратах - штучних (огорожі, дахи будинків, залізобетон, стекло і ін.) і природних. По пріуроченності лишайників до природного (природному субстрату) розрізніють декілька екологічних груп:

 

1. Епігейні, або надгрунтові лишайники, що мешкають на ґрунтах в тундрі, степах, в напівпустелях, а також на бідних органічних речовинами піщаних ґрунтах соснових борів. Надґрунтові лишайники можуть бути прикріпленими і неприкріпленими. «Кочівними» лишайниками є, наприклад, степові види Xanthoparmelia camchadalis, Parmelia vagans, Aspicillia esculenta, A. fruticulosa.

2. Група епіфітів об'єднує лишайники, поселяющиеся на рослинному субстраті. Епіфлеодні поселяються на корі дерев або чагарничків, епіфільні - на листі, епіксильні - на деревині, епібріофіти - на мохах.

3. Епілітні лишайники мешкають на кам'янистих субстратах, часто додаючи скелям різні відтінки жовто-зеленого, оранжевого, бурого і інших кольорів. Епілітні лишайники можуть мешкати у воді, віддаючи перевагу чистим швидкоплинним річкам і струмкам.

 

5. Принципи класифікації. Найважливіші представники основних морфологічних груп лишайників

 

Відомо декілька систем лишайників. Найширше поширена система А. Цальбрукнера (1922-1940), в основі якої лежить принцип розмноження лишайників. У відповідності з систематичним положенням мікобіонта лишайники ділять на чотири класи.

Клас Фіколіхнес - Phycolichenes. Мікобіонти - гриби з неклітинним міцелієм, фікобіонти - синезелениє водорості з роду Nostoc.

Клас Сумчасті - Ascolichenes. Мікобіонти - сумчасті гриби. Плодоносіння - перитеції або апотеції з різним типом онтогенезу.

Підклас Піренокарпові- Pyrenocarpeae

Підклас об'єднує один порядок - перенокарповиє - Pyrenocarpales. Плодові тіла - перитеції. У більшості слоєвіще накипні, у небагатьох - листуваті, у зовсім незначної кількості - кущисті. Слань гомеомерна або гетеромерна. У більшої частини фікобіонти - зелені водорості - Trentepolia. Накипні кальциофільні слані є у видів роду веррукарія - Verrucaria. На корі дерев розвиваються накипні слані видів піренула - Pyrenula і лепторафіс - Leptorhphis. Рід Dermatocarpon об'єднує лишайники з лускоподібними або листуватими сланями.

Підклас Гімнокарпові- Cymnocarpeae.Плодові тіла - апотеції, рідше гастеротенного типу. Фікобіонти - синезелені водорості (носток) або зелені водорості (требуксия).

Серія порошковатоплоді - Coniocarpiidae

Порядок каліциеві - Caliciales

Апотеції на слоєвіщах розташовуються на ніжках різної висоти або розгалужених прямостоящих кущиках. Слоєвіще накипні, листуваті, кущисті. Фікобіонт - Chlorella, Stichococcus, Trentepolia. Види роду каліциум - Calicium і коніоцибе - Coniocybe розвиваються на мертвій деревині хвойних і листяних порід, на грунті і рослинних залишках в затінених місцях у вигляді порошковатих тонких скориночок.

іПорядок артонієві- Arthoniales

Порядок об'єднує форми з апотециямі і гастеротециямі, особливість яких - відсутність слоєвищного і власного краю. Фікобіонти - нитчасті і одноклітинні зелені водорості, частіше трентеполія. Артонія промениста - Arthonia radiata розвивається на корі листяних порід.

Порядок графідові - Graphidales

Плодові тіла у вигляді гастеротециев, що мають форму простих або розгалужених ліній. Слань накипна. Фікобіонт - трентеполія. Графіс написаний - Graphis scripta зустрічається на корі листяних порід у вигляді сірих плям добре помітними гастеротециямі у вигляді чорних, звивистих ліній, що нагадують східні письмена. У сумках по вісім багатоклітинних спор.

Серія круглоплодні- Cyclocarpiidae

Серія включає понад 10 порядків і близько 30 родин. Формою апотеції округлі, блюдцеподібні, опуклі, у деяких занурені в слань, схожі на перитеції і мають вузький отвір. Спори одноклітинні або багатоклітинні, різної будови і кольору. Фікобіонти у більшості - зелені (требуксия), у меншини - синьо-зелені водорості. Слань різноманітної величини, форми і анатомічної будови: накипні, листуваті, кущисті, гомеомерні, гетеромерні. Роди коллема (Collemа) і лептогиум(Leptogium) характеризуються леканоровими апотециямі і гомеомерними сланями. У роду Collema кори немає, а у Leptogium кора є. У видів родів Peltigera, Nephroma слань крупнолістувата. Види Peltigera епігейні, з добре помітними верхньою і нижньою корою. Апотеції розвиваються на верхній стороні лопостей, не мають ні таломного, ні слоєвищного краю. У видів роду Nephroma апотеції розвиваються з нижнього боку слані на кінцях пальчатовитянутих лопатей. На нижній поверхні слані не утворюється жилок, вона гладка, з рідкісними ризоїдами. Нефрома арктична (Nephroma arcticum) мешкає на мшастих скелях або на землі в багатьох районах півночі у вигляді слані зеленувато-жовтого, знизу чорного кольору. Рід лобарія (Lobaria) включає види з виїмчастою поверхнею слані, на виступаючих ребрах, зазвичай розташовані соралі і ізідії. Лобарія легенева - L. pulmonaria виростає на корі дерев або на скелях, прикріпляючись до субстрату за допомогою гомфа. Апотеції леканорового типу. Рід лецидея (Lecidea) об'єднує лишайники з накипним і лускатим слоєвищем, епілітне, ендолітне, а також що ростуть на інших субстратах. Апотеції чорні, лецидієевого типу, з чорним або коричневим власним краєм, що не містить водоростей. Лецидія каменерізна (Lecidea lapicida) має накипний тріщинуватий талом до 10 см в діаметрі, білий або світло-сірий, голубуватий, матовий. Апотеції численні, до 1,5 мм в діаметрі. Рід кладонія(Cladonia), кладіна(Cladina), стереокаулон(Stereokaulon) мають слань, що складається з двох частин: первинної слані - горизонтальної, у вигляді лусочок, дрібних лопатей, і вторинної слані - вертикальної, у вигляді подеция або псевдоподеция. Фікобіонт - требоксия.

Рід гипогимнія(Hypogymnia) і пармелія(Parmelia) характерізуються листуватою сланю і леканоровимі апотециями. Розрізняються: у пармелії є гуми і серцевина, утворена пухко розташованими гифами гриба, у гипогимнії гуми відсутні, а серцевина має порожнину. На стовбурах різних деревних порід зустрічаються пармелія оливкова - P. olivaceae, пармелія борозниста - P. Sulcata і так далі Рід уснея(Usnea). У старих хвойних лісах розвиваються ті, що звисають, кущисті або прямостоячі слані радіальної будови, прикріплені до субстрату за допомогою гомфа або ризоїдів, з леканоровим апотециями. Види роду уснея відрізняються від інших «бородатих лишайників» щільним міцним безбарвним центральним тяжем, що має вид білуватого стрижня, помітного при розтріскуванні слані. Рід евернія(Evernia) об'єднує види з кущистими лопостямі дорзовентральної будови і діхатомічного галуження. Апотеції леканорові. У E. prunastri, інакше «дубового моху», слань що повисає, зверху білувато-зелена, знизу білувата з соралямі по краю слані.

Рід ксанторія(Xanthіoria) включає лишайники з листуватими, горизонтально розпростертими сланями жовтого або червонуватого кольору. Ксанторія настенная - X. parietina - нітрофільний лишайник.

Клас Базідіальні лишайники - Basidiolichenes

Клас включає близько 20 видів лишайників, у яких мікобіонти - гриби з порядків Aphyllophorales і Agaricales, а фікобіонт – сине-зелені водорості або зелені водорості. Базідіальні лишайники морфологічно відповідають вільноживучим базидіоміцетам. Плодові тіла їх короткочасні, часто однорічні. Рід одонтія- Odontia утворений грибами з родини кортіциевих - Corticiaceae і зеленою водоростю Coccomyxa.

Клас Дейтероліхенес - Deuterolichenes (Lichenes imperfecti)

Клас включає лишайники із стерильною сланю, що розмножуються соредіями. Рід лепрарія -Lepraria характеризується мучністо-соредіозною сланю у вигляді різних забарвлених скориночок. Лепрарія еругиноза - L. Eruginosa має порошисто-соредіозні голубувато-зелені слані, що розвиваються на корі дерев і на кам'янистих субстратах.

 

6. Практичне значення лишайників

 

Лишайники здатні синтезувати особливі лишайникові кислоти. Припускають, що завдяки цим кислотам лишайники є в природі піонерами рослинності, надаючи на кам'янистий субстрат не тільки фізична руйнуюча дія, але і хімічне. Усніновая кислота, вперше виділена з уснєї, але що містить в багатьох видів лишайників, є антибіотиком. Деякі лишайники використовують як кровоспинний і протизапальний засіб, як джерело фарбників для тканин, в парфумерії для фіксації запаху, в хімічній промисловості як сировині для лакмусу. Лишайники володіють харчовою цінністю.«Оленячий мох», або ягель (різні види), є основним кормом північних оленячий. У лісах лишайники поїдаются маралами, косулями, лосями, білками і ін. Особливістю лишайників є їх повільне зростання. Річний приріст накипних лишайників складає близько 1 мм, листуватих і кущистих трохи більше, - 4-10 мм. Завдяки цьому лишайники (головним чином накипні) використовуються в ліхенометрії для визначення віку гірських порід. Як нижчі організми лишайники є дуже чутливі до атмосферного забруднення, оскільки разом з парами води всією поверхнею слані вбираються і шкідливі речовини, що містяться в повітрі. При цьому страждає в першу чергу водорость, оскільки блокується процес фотосинтезу, після цього слань лишайника гине.

Різна чутливість лишайників до речовин - забруднювачам лежить в основі ліхеноїндікації - методу визначення ступеня забрудненості повітряного середовища в містах і навколо промислових центрів.

 


Читайте також:

  1. Безстатеве розмноження та його біологічне значення
  2. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  3. Біологічні способи лікування ран.
  4. Валютний курс і способи його визначення
  5. Варіанти і способи вимірювань характеристик телефонних каналів
  6. Види і способи вибіркового спостереження.
  7. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  8. Види середніх величин та способи їх обрахування.
  9. Види середніх і способи їх обчислення
  10. Види та способи гартування.
  11. Види та способи здійснення посягань на територіальну цілісність.
  12. Види цивільно-правових договорів в “Руській Правді”, способи їх укладення.




Переглядів: 1191

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Алгоритм проведення внутрішнього аудиту. | КАБІНЕТ БІОЛОГІЇ, ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.