Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правова охорона навколишнього природного середовища в сільському господарстві.

Правова охорона навколишнього природного середовища на транспорті.

Вимоги по охороні навколишнього природного середовища на транспорті визначені Законами «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про транспорт», «Про дорожний рух»і деякими іншими законодавчими актами. Підприємства, установи, організації, що здійснюють проектування, виробництво, експлуатацію й обслуговування автомобілів, літаків, судів і інших пересувних коштів і установок, а також виробництво й поставку пально-мастильних матеріалів, зобов'язані розробляти й здійснювати комплекс заходів щодо зниження токсичності й знешкодженню шкідливих речовин, що утримуються у викидах і скиданнях транспортних засобів, переходу на менш токсичні види енергії й палива, дотриманню режиму експлуатації транспортних засобів і інші міри, спрямовані на запобігання й зниження викидів і скидань у навколишнє середовище забруднюючих речовин і дотримання рівнів фізичних впливів на неї.

Виробництво й експлуатація транспортних і інших пересувних коштів і установок, у викидах яких утримування забруднюючих речовин перевищує встановлені нормативи, не допускається.

Стосовно до перевезень радіоактивних речовин діє Положення про основні принципи організації перевезень радіоактивних матеріалів по території України,затверджено постановою Кабінету Міністрів України №1332 від 29 листопада 1997 року,відповідно до вимог якого такі види перевезень здійснюються тільки при наявності відповідної ліцензії.

 

Правова охорона навколишнього середовища в сільському господарствіврегульовані нормами екологічного законодавства види діяльності органів державної влади й місцевого самоврядування, а також суб'єктів підприємництва й інших осіб, спрямованих на дотримання екологічних стандартів і нормативів у процесі здійснення сільськогосподарського виробництва й запобігання негативного впливу технічних коштів, технологічних процесів, антропогенних способів і природних умов виробництва на навколишнє середовище.

У цей комплекс правових норм, що регулюють суспільні відносини в області охорони навколишнього природного середовища в сільському господарстві, включаються й окремі нормативні акти аграрного законодавства. До них відносяться Земельний кодекс, Закони України «Про фермерське господарство», «Про колективне сільськогосподарське підприємство», «Про сільськогосподарську кооперацію», «Про оренду землі». Законодавство про охорону навколишнього природного середовища в сільському господарстві не вичерпується наведеними нормативними актами. Їхня кількість досить велика.

Відповідно до Закону «Про меліорацію земель» від 14 січня 2000 року,під меліорацією розуміється комплекс гідротехнічних, культуротехничних хімічних, агротехнічних, агролісотехничних і інших меліоративних заходів, які здійснюються з метою регулювання водного, теплового, повітряного й живильного режиму ґрунтів, збереження й підвищення їхньої родючості й формування екологічно збалансованої раціональної структури угідь.

Із цього визначення треба, що Закон виділяє наступні основні види меліорації земель:

Гідротехнічна меліорація земель, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення поліпшення земель із несприятливим водним режимом (перезволожених, переосушених і т.д.), регулювання водного режиму шляхом створення спеціальних гідротехнічних споруджень на землях з метою поліпшення водного й повітряного режиму ґрунтів і захисту їх від шкідливої дії води (затоплення, підтоплення, ерозія й т.д.) У процесі гідротехнічної меліорації земель здійснюються зрошувальні, осушувальні, протиерозійні та інші меліоративні заходи.

Культуротехнічна меліорація земель, передбачає упорядкування поверхні землі й підготовку її до використання для сільськогосподарських потреб. Із цією метою здійснюються такі заходи, як викорчовування дерев і чагарників, розчищення від каменю, зрізання купин, вирівнювання поверхні, меліоративна оранка й устрій тимчасової мережі каналів.

Хімічна меліорація земель, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на поліпшення фізичних властивостей ґрунтів і їхнього хімічного складу. Хімічна меліорація земель включає роботи з гіпсування, вапнуванню й збагаченню ґрунтів фосфором.

Агротехнічна меліорація земель, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збільшення потужності й поліпшення агрофізичних властивостей коріннявмістних шарів ґрунтів. Із цією метою здійснюються такі заходи, як плантажна оранка, глибоке меліоративне розпушення, аераційний дренаж, піскування, глинування, щілювання й т.д.

Агролісотехнична меліорація земель, що передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на забезпечення корінного поліпшення земель шляхом використаннягрунтозахисних і інших властивостей захисних лісонасаджень. Із цією метою формуються такі поліфункціональні лісомеліоративні системи, до яких ставляться:

- площинні (протиерозійні) захисні лісонасадження, які забезпечують захист земель від ерозії, а водних об'єктів від виснаження й замулення шляхом залісування ярів, балок, пісків і інших деградованих земель, а також прибережних захисних смуг і водоохоронних зон рік і інших водойм;

- лінійні (полезахисні) лісонасадження, які забезпечують захист від водної й вітрової ерозії й поліпшення ґрунтово-кліматичних умов сільгоспугідь шляхом створення полезахисних лісосмуг.

Під хімізацією сільського господарства звичайно розуміється сукупність організаційно-технічних мір, спрямованих на застосування в сільському господарстві агрохімікатів, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, пестицидів, ядохимикатів і інших хімічних препаратів, призначених для боротьби з бур'янами, хворобами й шкідниками рослин. Завдання правового регулювання застосування хімічних коштів у сільському господарстві складаються в попередженні й усуненні шкідливих наслідків агрохімікатів для здоров'я людини й навколишнього природного середовища.

Нормативну основу правового регулювання суспільних відносин у сфері хімізації сільськогосподарського виробництва становлять Закони України «Про карантин рослин» від 30 червня 1993 року, «Про пестициди й агрохімікати» від 2 березня 1995 року, «Про захист рослин» від 13 жовтня 1998 року, постанова Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1996 року «Про державний нагляд і державний контроль за дотриманням законодавства про пестициди й агрохімікати»,інші закони й підзаконні акти, а також нормативні акти регіональної й місцевої влади.

Сертифікація пестицидів і агрохімікатів на відповідність вимогам державних стандартів і інших нормативних документів по стандартизації здійснюється в державній системі сертифікації УкрСЕПРО. Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання, регламенти їхнього застосування й щорічні доповнення до них ведуться Укрдержхимкомісією у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Поряд із самими пестицидами й агрохімікатами державним випробуванням і державній реєстрації й сертифікації підлягають також і технічні кошти їхнього застосування, включаючи їхнє серійне виробництво, закупівлю й експлуатацію. см.: Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення державних випробувань і державної реєстрації технічних коштів застосування пестицидів і агрохімікатів» № 479 від 29 квітня 1996 року.


Читайте також:

  1. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  2. VI. ОХОРОНА ФЛОРИ І ФАУНИ
  3. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  4. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  5. Адаптація до абіотичних факторів середовища.
  6. Адаптація організму до змін чинників зовнішнього середовища
  7. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  8. АКЦІОНЕРНА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВА ФОРМА ПІДПРИЄМСТВ
  9. Аналіз внутрішнього середовища підприємства
  10. Аналіз зовнішнього середовища
  11. Аналіз конкурентного середовища
  12. Англо-американська правова система




Переглядів: 1059

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правові кошти охорони навколишнього природного середовища в енергетиці. | Сучасний стан законодавства про відходи й визначення поняття відходів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.059 сек.