Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні відомості

Розділ 9. МОНТАЖ ЗОВНІШНІХ ТЕПЛОВИХ І ГАЗОВИХ МЕРЕЖ

Як магістральні, так і міські, внутрішньоквартальні та дворові газові мережі здебільшого прокладають під землею безпосередньо на сплановане і підчищене дно траншеї. За винятком особливих випадків (скельна основа, розріджений, торф'янистий ґрунт тощо) спеціальна основа під газопровід не влаштовується.

Інші типи прокладання газопроводів використовуються обмежено: над землею - на території промислових підприємств; по стінах будинків - на промислових підприємствах, у дворах на внутрішньоквартальних територіях; на спеціальних опорах - в особливо несприятливих кліматичних умовах; над водою і під водою - через водні перешкоди; у футлярах - під автомобільними й залізничними дорогами, трамвайними коліями; в прохідних колекторах. Спосіб прокладання тепломережі визначається конструкцією теплової ізоляції трубопроводів.

Рис. 9.1. Прокладання теплопроводу в непрохідному каналі

Достатньо поширене у вітчизняній практиці прокладання в каналах (рис. 9.1) з влаштуванням на місці виконання робіт підвісної або навивної теплоізоляції (шкаралупи, півциліндри, сегменти, мінераловатні килими тощо). Теплопроводи розміщують в прохідних і напівпрохідних каналах та колекторах, інколи разом з іншими комунікаціями, і в непрохідних каналах. Висота прохідного каналу не менша за 1,8 м, напівпрохідного - 1,4 м, вільний прохід в прохідному каналі не менший, ніж 0,7 м, у напівпрохідному - 0,6 м. У загальних колекторах передбачаються монтажні отвори. У найрозповсюдже-ніших непрохідних каналах (рис.9.4) розміщуються трубопроводи тепломереж, які не вимагають постійного нагляду. Звичайно під час прокладання в каналах передбачають систему дренування.

Надземне прокладання тепломереж (на стійках, естакадах або на кронштейнах, що закріплені у стінах будинків) використовують на територіях промислових підприємств, за межами населених пунктів, у місцях перетину ярів, якщо високий рівень ґрунтових вод, а також у районах вічної мерзлоти.

Сьогодні найефективнішим і найіндустріальнішим є безканальне прокладання тепломереж з доставлянням на об'єкт тепло-ізольованих в заводських умовах труб. Використовується ізоляція з армопінобетону, бітумоперліту, бітумокерамзиту, пінополіуретану. В місцях поворотів, переходів до теплових камер і встановлювання компенсаторів трубопроводи можуть прокладатись в каналах. Один з варіантів поєднання безканального прокладання з канальними ділянками тепломережі зображений на рис. 9.3).

Рис. 9.2. Безканальне прокладання тепломережі з бітумоперлітною

теплоізоляцією

s

Рис. 9.3. Поєднання безканального прокладання з канальною ділянкою тепломережі: 1 -протикорозійна ізоляція; 2-монолітна теплоізоляція; 3-гідроізоляційне покриття; 4- піщана основа; 5 - навивна теплоізоляція; 6 - залізобетонний канал; 7 - бетон; 8 - сталева гільза; 9 - просмолене клоччя

Рис. 9.4. Збірні канали для тепломереж: а - тип КЛ; б - тип КЛп; в -тип КЛс: 1 - перекриття; 2 - жолоб; 3 - піщана підготовка; 4 - дно; 5 -верхній жолоб; 6 - нижній жолоб

Для монтажу теплових і газових мереж використовують водогазопровідні, безшовні та електрозварені сталеві труби з вуглецевої і легованих конструктивних сталей Dу = 10... 1600 мм. Неметалеві труби в системах теплогазопостачання застосовують мало. Труби з'єднуються зварюванням, а з встановленою на них арматурою - переважно за допомогою фланців. Номенклатура і типаж запірних і запірно-регулювальних пристроїв значні. Тому можливість застосування тієї чи іншої арматури, що відрізняється від передбаченої проектом, визначається нормою її герметичності і погоджується з проектною організацією. У високотемпературних тепломережах недопустиме використання чавунних фасонних деталей і арматури.

Рис. 9.5. Конструктивні особливості збірних залізобетонних теплофікаційні камер

Влаштування відгалужень (врізання) передбачається в місцях приєднання квартальних або дворових вводів. У місцях відгалужень канальної тепломережі передбачають теплофікаційні камери (рис. 9.5), в яких встановлюється відключальна арматура, компенсатори температурних видовжень. Висота камери повинна бути більша або дорівнювати 1800 мм; ширину приймають з такого розрахунку, щоб проходи між стінами і трубами були ширшими за 500 мм. На відгалуженнях газових мереж в місцях встановлення відключальної арматури влаштовують колодязі (рис. 9.6). Залежно від діаметра газопроводу, глибини його прокладання і виду арматури будують колодязі великих і малих розмірів. Розміри колодязів не повинні заважати виконанню в них ремонтних робіт.

Рис. 9.6. Збірний залізобетонний колодязь малого заглиблення

Компенсуються температурні видовження теплових мереж у компенсаторах (Г-подібних, П-подібних, сальникових тощо).

Сальникові компенсатори тепломереж встановлюються у теплофікаційних камерах. Компенсаційна здатність одинарного сальникового компенсатора 250...400 мм, подвійного 500...800мм.

Для компенсації температурних видовжень газових мереж використовують лінзові компенсатори, які розміщуються в газових колодязях поруч з відключальною фланцевою чавунною арматурою. Якщо арматура, яка приєднується до газопроводу зварюванням, сталева, встановлення компенсаторів не обоє 'язкове.

Розтягують лінзові компенсатори за допомогою двох стягувальних хомутів, які залишаються до закінчення монтажу. Після закріплення трубопроводу на нерухомих опорах стягувальні хомути знімають.

Теплофікаційні трубопроводи через кожні 4...6 м вкладаються на рухомі опори (рис. 9.7). Основне їх призначення - забезпечити переміщення труб, не допускаючи пошкодження ізоляції.

Під час монтажу трубопроводів рухомі та нерухомі опори встановлюють згідно з проектною документацією з урахуванням поправки на температуру довкілля.

Централізоване виготовлення трубних секцій, вузлів і деталей з нанесенням протикорозійної і теплової ізоляції на заготівельних підприємствах або виробничих базах - один з основних етапів індустріалізації робіт з монтажу теплових і газових мереж.

Якщо вузол в зборі нетранспортабельний, то його укрупнюють безпосередньо на будмайданчику.

Рис. 9.7. Рухомі опори тепломереж: а- ковзна; б - роликова; в- коткова; 1 - теплоізоляція; 2- металева пластина; 3 - приварений до трубопроводу елемент опори; 4 - дно каналу; 5 - трубопровид; 6 - бетонна подушка; 7 - металевий ролик


Читайте також:

  1. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Вимір дохідності та загальні підходи до оцінки ефективності управління інвестиційним портфелем.
  11. ВИМОГИ ДО ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ГАРАЖІВ Загальні вимоги
  12. Виникнення і розвиток свідомості у людини.




Переглядів: 1314

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Випробування системи, налагодження і здавання в експлуатацію | Розмічання траси трубопровідної мережі та її перетину з підземними комунікаціями

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.