Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розмічання траси трубопровідної мережі та її перетину з підземними комунікаціями

Мереж

Підготовчі роботи перед монтажем міських газових і теплових

До підготовчих робіт будівництва газопроводів в міських умовах належать: одержання дозволу (ордера) на копання траншеї і виконання будівельно-монтажних робіт; розмічання траси; огородження траси і монтажного майданчика на дозволеній ділянці; огородження споруд, матеріалів, монтажних деталей, місць роботи; доставляння тимчасових споруд; уточнення розташування існуючих підземних комунікацій в плані і по вертикалі; перевірка нормативних розривів; розбирання дорожніх покриттів; пересаджування зелених насаджень; корчування старих дерев.

Дозвіл на копання траншеї (ордер) видається міськвиконкомом разом з представниками Державтоінспекції на ім'я організації, яка будує газопровід, з вказанням прізвища, імені та по батькові особи, відповідальної за виконання робіт. Ця особа повинна мати відповідну підготовку, досвід роботи і допуск Держнаглядохоронпраці до будівництва газопроводів.

Для одержання ордера будівельна організація повинна: вказати строки будівництва, які записуються в ордері; дати гарантії спеціалізованих організацій на пересаджування і відновлення зелених насаджень згідно з проектом, на відновлення дорожніх покриттів, на своєчасне врізання побудованого газопроводу в діючу мережу; подати затверджений проект газопроводу з нанесеними підземними комунікаціями і послідовністю виконання робіт.

Відповідальний за виконання робіт або його замісник зобов'язані постійно перебувати на місці будівництва, маючи при собі ордер і затверджений проект.

У підготовчий період обстежують трасу для виявлення можливості підведення до місць роботи електроживлення, телефонного зв'язку, водопостачання і каналізації. Встановлюють можливість оренди приміщень для гардероба, прийняття їжі, кімнати відпочинку, контори виконавця робіт, складських приміщень. Якщо орендувати приміщення неможливо, то для вищевказаних потреб використовують типові пересувні побутові вагончики.

До початку робіт на міських трасах знімають дорожні покриття на ширину, що на 25 см перевищує ширину верху траншеї в обидва боки. Штучні дорожні матеріали зберігають для повторного використання, асфальт відправляють на завод.

Монтажну смугу на неосвоєних територіях звільняють від кущів, дерев і каміння та сплановують. Влаштовують тимчасову дорогу, відводять воду від траншеї і з монтажної смуги. Ширина дороги повинна бути не меншою за 3,5 м. В межах видимості передбачають роз'їзди, ширина яких 7...10 м.

Верхній грунт монтажної смуги складають окремо і потім використовують для міських озеленювальних робіт або рекультивації сільськогосподарських земель.

Трасу трубопровідної мережі розмічають на місцевості до початку земельних робіт.

Розмічаючи трасу трубопроводу, необхідно: встановити вздовж неї тимчасові репери, що зв'язані нівелірними ходами з постійними реперами; закріпити і прив'язати розмічальні осі та вершини кутів повороту траси до постійних об'єктів на місцевості (будинків, споруд, опор ліній електропередач і зв'язку тощо); зазначити на поверхні землі особливими знаками місця перетину траси трубопроводу з існуючими підземними спорудами і комунікаціями; позначити стовпчиками, що встановлені збоку від траси, місця розташування колодязів (камер) і вказати на них номер колодязя (камери) та відстань від нього до осі трубопроводу.

Трасу розмічає і закріпляє своїми силами і засобами замовник і передає її будівельно-монтажній організації за актом.

Вкладаючи трубопроводи у траншею на основі поздовжнього проектного профілю траси і розмічальних креслень, виконують детальне розмічання. Починають його з перенесення в траншею дна двох суміжних колодязів (камер), центри яких визначають за допомогою виска, який підвішений в точці перетину осьових металевих дротів, що натягнуті між обнесенням.

Вкладають труби в траншею на задану глибину і по заданому нахилу між двома колодязями (за допомогою ходових візирів, за штирями - маяками, рівнем тощо).

Труба вважається вкладеною на проектні позначки, якщо верх перекладин ходового і двох постійних візирів знаходиться в одній площині, що проглядається неозброєним оком. Для точного надання проектного нахилу використовують спосіб нахиленого променя нівеліра або лазерного променя.

Роботи, що пов'язані з визначенням ширини розкриття траншеї і перевіркою позначок від заданих реперів, виконуються лінійним персоналом будівельної організації.

Якщо трубопровід перетинається з існуючими підземними комунікаціями і спорудами, вони повинні бути нанесені на робочі креслення з вказанням висотних позначок і відстаней. Розробляння грунту в місці перетину траси з підземними комунікаціями допускається лише за наявності письмового дозволу організації, яка експлуатує ці комунікації, і в присутності відповідальних працівників цієї та монтажної організацій.

Перед початком робіт будівельники уточнюють розташування існуючих підземних комунікацій і фіксують їх на трасі спеціальними знаками.

У місцях перетину траншей з діючими підземними комунікаціями розробляти ґрунт механізованим способом допускається на відстані, не меншій за 2 м від бокової стінки, і 1 м над верхом трубопроводу чи кабельної лінії. Ґрунт, що залишається, доробляють вручну, причому без застосування ударного інструменту. Для збереження діючих підземних комунікацій в період виконання земельних і монтажно-збиральних робіт використовують різноманітні кріплення та підвіски.

Для виявлення місцезнаходження і відкриття підземної комунікації (споруди) копають шурф, ширина якого 0,7, довжина 1...2 м і глибина, що вказано в схемі-повідомленні.


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Аналіз вузьких місць у мережі
  3. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  4. Базові топології мережі
  5. Бальна оцінка стану контактної мережі
  6. Бездротові мережі
  7. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  8. Вибір кількості та розміщення складської мережі
  9. Вибір раціональної напруги розподільчої мережі підприємства.
  10. Використання мережі Інтернет в інформаційних війнах
  11. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами
  12. Виявлення втрат у водопровідній мережі




Переглядів: 632

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні відомості | Монтажно-збиральні роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.