МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Перевірка змонтованих проводокПісля монтажу силових і освітлювальних електропроводок (перед тім, як подать напругу в мережу), правильність з’єднання провідників на схемі перевіряють зовнішнім оглядом і мегомметром з тестовою напругою 1000 В. Перевіряють стан ізоляції мережі (опір ізоляції між двома будь якими проводами, між проводами і корпусами світильників повинен бути не менше 0,5 МОм). При вимірюванні опору ізоляції освітлювальних мереж лампи розжарювання з світильників викручують, а в люмінесцентних світильниках відключають проводи на затискачах лінії. Електричні характеристики виконаного заземлення перевіряють шляхом вимірювання опору заземлюючого пристрою і повний опір петлі «фаза-нуль». Вимірювання опору заземлювача. Основними являються метод «амперметра — вольтметра» і метод з використанням вимірювачів заземлення (наприклад М416). Методом «амперметра — вольтметра» (рис.1.1.45а) опір заземлювача визначається по падінню напруги і величині струму. При вимірюванні опору одиночного заземлювача Rx зонд 3 і допоміжний заземлювач В повинні відстояти від нього на відстані 20 і 40 м відповідно. В якості зонда і допоміжного заземлювача використовують стальні стержні довжиною понад 1,5 м, які забивають в землю на глибину 1 м. Живлення вимірювального кола здійснюється від мережі 220/127 В з використанням понижуючого трансформатора з вторинною напругою 40 – 60 В або від зварювального трансформатору.
а) б)
Рис.1.1.45. Вимірювання опору заземлювача: а – методом «амперметра — вольтметра»; б – приладом М416. Вимірюють опір заземлювача при від’єднаних магістралях заземлення. Опір заземлювача Rx визначається як відношення напруги до струму, які визначають по показам вольтметра і амперметра: Rx = U / i. Величина визначеного або виміряного опору повинна відповідати вимогам ПУЕ. Опір петлі «фаза - нуль» вимірюють при відключеному обладнанні по схемі, зображеній на рис.1.1.46. Живлення на петлю подається від понижуючого трансформатора, один вивід якого під’єднаний до заземленої нейтралі трансформатора, а другий - до фазного проводу, як можна ближче до трансформатору, але за відключаючим апаратом. Для створення петлі «фаза - нуль» кінець відповідного фазного проводу у обладнання, що перевіряється, металево з’єднують з корпусом, імітуючи замикання на корпус. Опір петлі: Zп = U / i, де U – показання вольтметра, В; i – показання амперметра, А. Вимірювання рекомендується проводити при максимально можливих значеннях струму. Величина струму однофазного короткого замикання (А): ІКЗ = U/ Zп, де U – фазна напруга в мережі, В; Zп – повний опір петлі «фаза - нуль»; Ом. ' Величина струму однофазного короткого замикання повинна в три рази перевищувати номінальний струм ближчої плавкої вставки, або в півтора рази струм відключення максимального розчіплювача автоматичного вимикача.
Техніка безпеки при монтажі проводок. Крім загальних правил для всіх робіт, при монтажі проводок необхідно виконувати наступні вимоги техніки безпеки. Борозни, отвори і прорізи в цегляних і бетонних конструкціях пробивають в захисних окулярах. При цьому необхідно приймати міри проти можливого враження осколками людей, що проходять мимо або знаходяться поруч. Забороняється використовувати при пробиванні несправні ручні і механізовані інструменти, працювати з приставних драбин, а також натягувати з приставних і розсувних драбин в горизонтальному напрямку проводи перерізом більше 4 мм2. Наскрізні отвори пробивають робочим інструментом, довжина якого перевищує на 200 мм товщину стіни або перекриття. Виконувати роботи по монтажу освітлення з крану можна тільки тоді, коли краном не піднімають і не переміщують вантажі. Монтаж з крану цехових магістралей допустимий лише при наявності огороджень кранових тролеїв та інших відкритих струмоведучих деталей крану, що знаходяться під напругою. До роботи з монтажним пістолетом допускається тільки спеціально навчений персонал. При роботі в приміщеннях без підвищеної небезпеки використовують електрифіко- ваний інструмент на напругу 220/127 В при умові надійного заземлення корпусу електро- інструменту і використання гумових рукавичок і діелектричних калош. В приміщеннях особливо небезпечних і з підвищеною небезпекою, а також зовні приміщень працювати з електроінструментом напругою вище 36 В забороняється, якщо він не має подвійної ізоляції або не включений в мережу через розділювальний трансформатор або не має захисного відключення.
Читайте також:
|
||||||||
|