Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Системи і класифікація ремонтів

Загальні питання ремонту електроустаткування

В промисловості використовується система планово-попереджувальних ремонтів ППР, основною метою якої являється планове виконання комплексу робіт і заходів по догляду за електрообладнанням і його ремонту. Чергування, періодичність і обсяги ремонтів встановлюють системою ППР в залежності від режимів роботи та умов експлуатації електрообладнання, враховуючи необхідність забезпечення безперебійної роботи підпри - ємства і безпеки персоналу, що обслуговує електрообладнання.

Система ППР являється плановою системою заходів, яка забезпечує тривалу безава - рійну роботу електрообладнання. В результаті багаторічного широкого використання системи ППР в промисловості знизилися витрати на утримання електрообладнання, скоротилося число аварій, зменшився час простоїв електрообладнання, підвищилася надійність роботи електрообладнання та зросла технічна культура електроремонтної справи.

Ремонтом називається комплекс робіт і заходів, направлених на відновлення робочих властивостей електрообладнання до рівня, який забезпечує його безвідмовну і безпечну роботу (експлуатацію) і встановленого інструкціями заводів-виробників і ПУЕ.

Ремонт електрообладнання здійснюється на спеціалізованих електроремонтних заводах і електроремонтних цехах заводів-виробників електрообладнання.

Не менш важне значення мають електроремонтні галузеві цехи і цехи крупних промислових підприємств, де ремонт електрообладнання здійснюється на основі технологій спеціалізованих ремонтних підприємств.

На крупних підприємствах ведучих галузей промисловості використовують централі -зовану, децентралізовану або змішану систему організації ремонту.

При централізованій системі ремонт електрообладнання виконують спеціалізованими ремонтними службами, підлеглими головному енергетику підприємства. Обслуговування електрообладнання, що знаходиться в експлуатації, догляд за ним і дрібний ремонт виконує персонал, підлеглий головному енергетику або начальникам відповідних вироб -ничих підрозділив.

Децентралізована система характерна відсутністю спеціальних ремонтних служб. Всі ремонтні роботи виконує персонал електроремонтних майстерень або бригад, які знаходяться в адміністративній підлеглості у начальників виробничих підрозділив, а в оперативно-технічній підлеглості – у головного енергетика підприємства.

Змішана система організації ремонту електрообладнання відрізняється тим, що в виробничих підрозділах є свої електроремонтні бригади і майстерні, які виконують невеликі по обсягу і складності ремонтні роботи, і спеціалізовані ремонтні служби, які виконують складні по об’єму роботи по ремонту електрообладнання.

Для крупних промислових підприємств з міцним електрогосподарством найбільш прогресивною і економічно вигідною являється централізована система ППР електрообладнання.

Положенням про ППР електрообладнання передбачено виконання наступних видів ремонтів:

- поточний ремонт, при якому заміняються невеликі деталі і вузли, усуваються

дрібні дефекти, виконуються регулювальні роботи, чистка електрообладнання. Поточні ремонти виконують як правило, під час короткочасних зупинок виробничого обладнання;

 

- середній ремонт (профілактичний) при якому виконують роботи по поперед –

женню надмірного зношення найбільш відповідальних частин електрообладнання з метою попередження аварійних виходів з ладу. До складу середнього ремонту відносяться такі роботи як заміна окремих частин апаратів і машин, відновлення надійності електричних з’єднань, усунення дефектів ізоляції, ремонт колекторно-щіткових вузлів електричних машин;

- капітальний ремонт, при якому відновлюються або замінюються базисні частини

і деталі електрообладнання, виконуються роботи по модернізації електрообладнання з метою підвищення надійності та експлуатаційної якості та безпечності. Капітальний ремонт також передбачає заміну морально застарілого обладнання.

Найбільш прогресивною системою являється виконання для більшою частини електрообладнання двох видів ремонту – поточного і капітального.

Модернізацію при капітальному ремонті здійснюють в тих випадках, коли конструк- ція електрообладнання допускає необхідні зміни. Витрати часу, коштів, труда і матеріалів на модернізацію електрообладнання повинні бути оправдані тими технічними або економічними результатами, які досягаються після його модернізації.

Якщо модернізація, що виконується при капітальному ремонті пов’язана з необхідністю корінних змін його конструкції і основних технічних параметрів, то такий ремонт назива -ється капітально-реконструктивним.

 


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  5. IV. Розподіл нервової системи
  6. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  7. IV. Філогенез кровоносної системи
  8. POS-системи
  9. V. Класифікація і внесення поправок
  10. V. Класифікація рахунків
  11. VI. Філогенез нервової системи
  12. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.




Переглядів: 1532

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління освітленням. | Види та причини зношення електрообладнання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.