Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структура електроремонтного цеху і склад його обладнання

Планування і методи виконання ремонтних робіт

Ремонти електрообладнання планують виходячи з міжремонтних періодів, ремонтних циклів і їх структури.

Міжремонтним періодом називають період роботи електрообладнання між двома плановими ремонтами, наприклад між сусідніми поточними або між поточним і середнім.

Ремонтний цикл – це відрізок часу, на протязі якого електрообладнання працює між двома капітальними ремонтами або з моменту вводу в експлуатацію електрообладнання до першого капітального ремонту.

Структурою ремонтного циклу називають сукупність поточних і середніх ремонтів, що виконуються між капітальними ремонтами, тобто на протязі одного ремонтного циклу.

Основою для визначення тривалості міжремонтного періоду і ремонтного циклу служить розрахунковий або дійсний час, протягом якого електрообладнання здатне нормально працювати в заданих режимах. Одним з факторів, що визначає цей час, є тривалість роботи частин і деталей електрообладнання, яке найбільш швидко зношується.

Ремонти електрообладнання підприємства планують звичайно на один рік з розбивкою по кварталам і місяцям. Таке планування ремонту називають поточним. Разом з поточним плануванням здійснюють також оперативне планування ремонту електрообладнання за допомогою мережевих графіків, аналогічно як при плануванні електромонтажних робіт.

 

Структура електроремонтного підприємства або цеху і склад його обладнання визнача -ються багатьма факторами, основними з яких являються об’єм і номенклатура електро –обладнання, яке надходить до ремонту.

Ремонтний цех середнього по потужності підприємства складається з ряду виробничих підрозділів: відділення розбирання, ремонтно-механічного, обмоткового, сушильно-просочувального, комплектувального, збирального відділень та випробувальної станції, а також окремих дільниць, де виконуються електро- і газозварювальні роботи, фарбування відремонтованого електрообладнання та інші роботи, пов’язані з ремонтом електричних машин і апаратів.

У відділенні розбирання і дефектації очищують електрообладнання перед розбиранням, зливають масло з маслонаповненого обладнання, виконують необхідні випробування перед ремонтом, розбирають обладнання і його окремі вузли, проводять дефектацію, тобто визначають обсяг необхідного ремонту, стан і ступінь зношення вузлів і деталей, оформляють документи на ремонт, передають несправні вузли і деталі електрообладнання у відповідні ремонтні відділення, а справні – у відділення комплектації. Відділення

розбирання повинно мати підйомно-транспортні засоби необхідної вантажопідйомності, мийними машинами, гідравлічними і гвинтовими зйомниками, пристосуваннями для виводу ротора з статора електродвигуна, верстатом для вилучення обмоток з пазів статора електродвигуна, автогенним та електрозварювальним апаратами, електросвердлилками і відповідними наборами інструментів для розбирання електрообладнання, спеціальним обладнанням і пристосуваннями для розбирання електричних машин і апаратів нестан -дартного або особливого конструктивного виконання.

Масляне господарство розміщують звичайно поруч з відділенням розбирання і дефектації, де зливають відпрацьоване масло, відновлюють його і зберігають чисте і сухе. До складу масляного господарства входить також електрохімічна лабораторія.

В ремонтно-механічному відділенні ремонтують і виготовляють нові деталі електрооб -ладнання (вали, колектори, контактні кільця, щіткові механізми, підшипники ковзання, обмотки короткозамкнених роторів), виконують перешихтовку статорів і роторів електричних машин і магнітопроводів силових трансформаторів, а також слюсарну і механічну обробку різних деталей електрообладнання. Ремонтно-механічне відділення повинно бути оснащено підйомно-транспортними засобами, металооброблювальними верстатами пресами, гільйотинними ножицями для різання металу, електрозварювальними і газозварювальними апаратами, електрифікованими інструментами, інвентарними та спеціальними пристосуваннями, наборами бригадного інструменту для розбирання електрообладнання.

В обмотковому і сушильно-просочувальному відділеннях ремонтують пошкоджені і виготовляють нові обмотки електродвигунів, силових трансформаторів, котушок електромагнітів, а також просочують і сушать їх, відновлюють ізоляцію обмоткових проводив для повторного використання. Обмоткове відділення повинно бути оснащено верстатами для очищування і ізолювання проводив, намотувальними верстатами для виготовлення обмоток, гільйотинними ножицями для різання ізоляції, пристосуваннями для виготовлення і формовки ізоляційних деталей, зварювальним і паяльним інструмен- том для з’єднання проводив обмоток, верстатами для бандажування роторів і якорів електричних машин, верстатом для виготовлення дерев’яних клинків та ін. Крім того, обмоткове відділення повинно бути оснащене випробувальною установкою для поопераційного контролю ізоляції виготовлених секцій, котушок і обмоток, а також апаратами контролю правильності зборки і з’єднання схем обмоток.

В необхідних випадках обмоткове відділення обладнують піччю для відпалу проводив, ванною для їх травлення та нейтралізації після травлення і верстатом для волочіння та калібрування проводив. Для розміщення цього обладнання в цеху виділяється особливе приміщення, обладнане відповідними вентиляційними пристроями.

Сушильно-просочувальне відділення обладнують ваннами для просочування обмоток, шафами для сушки і запікання обмоток, ємностями для безпечного зберігання лаків і розчинників в об’ємах, що забезпечують потребу в них не більше ніж на одну добу.

Для транспортування великогабаритних обмоток великої маси використовують спеціальні пристрої і підйомно-транспортні засоби.

В комплектувальне відділення (або дільницю) направляють відремонтовані вузли та деталі. Там же комплектують ремонтне електрообладнання недостатніми частинами. Перевірене і повністю скомплектоване електрообладнання передають у відділення або на ділянку зборки.

Комплектувальне відділення повинно бути оснащено верстаками, стелажами, необхідними інструментами і пристосуваннями.

В збиральному відділенні виконують вузлову і загальну зборку відремонтованого електрообладнання. Відділення зборки оснащують аналогічно відділенню розбирання з додатковим обладнанням, пристосуваннями і інструментами для статичного і динамічного балансування роторів і якорів електричних машин.

При ремонтах електрообладнання часто виникає необхідність в електрозварювальних, газозварювальних, штампувальних, ковальських і фарбувальних роботах, що виконуються на окремих ділянках ремонтного цеху або його відділень, які повинні бути оснащені необхідним обладнанням та інвентарем.

На випробувальній станції випробують нові конструкції, вузли і деталі, призначені для заміни відбракованих, а також виконують заключні (вихідні) електричні та механічні післяремонтні випробування електрообладнання. Випробувальна станція повинна бути оснащена високовольтними випробувальними електроустановками і стендами, різними приладами, вимірювальним інструментом і відповідними захисними засобами.

Електроремонтний цех повинен мати приміщення з виробничими площами, які розраховані на масу і габарити ремонтного електрообладнання, складами для зберігання ремонтного фонду і відремонтованого електрообладнання, інструментальними і матеріальними коморами, підсобними конторськими і побутовими приміщеннями, а також приміщеннями, кількість, розміри та призначення яких визначаються в кожному конкретному випадку складеними технологіями та умовами виконання ремонтних робіт.

При визначенні структури виробничих підрозділив та необхідного оснащення електроремонтних цехів обладнанням велике значення мають прийняті технологічні схеми ремонтів і система управління електрогосподарством підприємства.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  3. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  6. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  7. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  8. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  9. VІ. План та організаційна структура заняття
  10. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  11. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  12. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.




Переглядів: 1996

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види та причини зношення електрообладнання | Матеріали для ремонту електромереж.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.